Nejvyšší hory Afriky a safari

108

Nejvyšší hory Afriky a safari

Mt. Keňa a Kilimandžáro

Vystupte na nejvyšší hory afrického kontinentu! Bohaté safari v Tanzanii.

Náš tip Treky a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Výstup na nejvyšší hory Afriky. Mt. Keňa s bohatou faunou a atraktivní Kilimandžáro. Během výstupu na Mt. Keňu, Kilimandžáro a pětidenního safari plná penze. Díky dlouholetým zkušenostem s organizováním vysokohorských treků na africkém kontinentu máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu. Navštívíme nejlepší národní parky a rezervace Afriky. NP Ngorongoro, NP Serengeti, NP Tarangire. Pro zájemce možnost individuálního prodloužení na exotický ostrov Zanzibar. 

Pro dobrou aklimatizaci absolvujeme na začátku cesty výstup na Mt. Keňu, druhý nejvyšší africký vrchol. Pro výstup na Kilimandžáro použijeme trasu Machame, na sestup Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Během výstupů máme k dispozici horského vůdce i kuchaře, na Kilimandžáru jsou v ceně i místní nosiči. Ideální akce pro ty, kteří chtějí spojit fyzickou aktivitu s pozorováním zvířat v atraktivní africké přírodě. 

Během výstupu na Mt.Keňu 3 noclehy v horské chatě a plná penze!

Termíny a rezervace

Termín:  14.9. - 2.10.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  136 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  21.12. - 8.1.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  136 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.1. - 12.2.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  136 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Lukáš

Lukáš Hermann

Procestoval celou Jižní Ameriku od severu na jih, jihovýchodní Asii, Indonésii i kousek Himálaje. Přestože si vyšlápnul na nejvyšší hory Afriky, nejvíce doma se cítí v Jeseníkách. Pravidelně se účastní závodů půl maratonu. Nejšťastnější pocity zažívá, když má batoh na zádech a před sebou pět set...

Více informací o průvodci

David Švejnoha

Lukáš Hermann

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KENI. Nairobi. Přejezd do oblasti sopečného masivu národního parku Mt. Keňa (UNESCO).

3. - 6. den

Čtyřdenní výstup na nejkrásnější horu Afriky – Mt. Keňa s plnou penzí a ubytováním v horských chatách. Vrchol Point Lenana (4 985 m n.m.). Na kopec jdeme za zvířaty a krásnou přírodou, ne za lezením. Vysokohorský trek v oblastech s překrásnými jezírky a divy botanické říše, senéciemi a lobéliemi. Odlišná výstupová a sestupová cesta. Kaňony, skalní útesy, jezera odlišných barev a vodopády v bujné džungli. Sloni a buvoli ve 3 000 m n.m.? Večerní návrat do Nairobi. Pro zájemce oslava výstupu v restauraci Carnivore, maso divočiny - krokodýli, pštrosi...

7. den

Podél Nairobského národního parku směrem na jih se rozprostírá nekonečná savana. S ubýváním „civilizace” narůstá počet červených postav Masajů. TANZANIE. Uvidíme v dálce šestitisícové Kilimandžáro za magickou horou Longido? Podél NP Arusha se sopečným vrcholem Mt. Meru do „hlavního města safari” Arushi.

Pětidenní safari v nejhezčích národních parcích Tanzanie

8. den

Ranní odjezd z Arushi. Safari v NP Tarangire.  Park je plný atraktivních zvířat a ptáků. Mohutné baobaby, savana i pestrá džungle. Obrovská sloní stáda dosahují až stovek jedinců. Velká příkopová propadlina. Nocleh ve vesničce Mto-Wa-Mbu.

9. den

Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti (UNESCO) - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Nocleh v oblasti Seronera.

10. den

Celý den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop. Mimořádné ranní safari. Uvidíme hrochy vracející se z pastvy? Šance na krokodýly a lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Nocleh v oblasti Seronera.

11. den

Ranní safari v NP Serengeti. Přejezd do NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempu na hraně kaldery.

12. den

Kráter Ngorongoro, zapsaný jako přírodní dědictví UNESCO. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m n.m. sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi.

Výstup na Kilimandžáro

13. den

Tropickým deštným pralesem k Machame Hut (2 980 m n.m., 10 km, 5 - 7 h, ↑1 200 m).

14. den

Výstup na Shira Hut (3 840 m n.m., 6 km, 5 - 7 h, ↑840 m). Cesta mezi skalními útesy. Z Picnic Rock výhledy na náhorní plato Shira a sopečný kráter. Královny vegetace - mohutné senécie i do výše čnící lobélie.

15. den

Výstup na Barranco Hut (3 950 m n.m., 10 km, 5 - 7 h, ↑110 m). Oranžové skalní útesy Lawa Tower. Western Breech - hlavní skalní masív „Kili“.

16. den

Výstup na Barafu Hut (4 550 m n.m., 8 km, 8 - 9 h, ↑600 m). Nejhezčí výhledy nad stěnou Barranco Wall. Sopečný kužel Kibo po levici. Vřesoviště a „měsíční krajina“. Cíl v nejkrásnějším místě Kili. Nad námi ledovce Kibo, napravo sopečný kráter s ostrými skalisky Mawenzi.

17. den

Výstup na Uhuru Peak - nejvyšší vrchol Afriky (5 896 m, 5 km, 6 - 7 h, ↑1 250 m). Strmá cesta na Stella Point, po hřebeni k vrcholu. Vlevo ledovce Rebmann, Decken. Jižní ledové pole a Diamantový ledovec, napravo ledovec Ratzel a sopečný kráter Reusch. Jedinečná vrcholová scenérie. Sníh, led i neuvěřitelné výtvory ledovce pod rovníkem. Sestup s důležitým ztrácením výškových metrů (sestup 4 - 6 h).

18. den

Sestup až na Mweka Gate. Patřičná oslava výstupu v Moshi. Večerní odlet.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Kompletní místní doprava - na safari v Tanzanii terénní džípy, pronajatá vozidla v Keni, mikrobus, dálkový bus z Nairobi do Arushi
 • Ubytování v hotýlcích v Nairobi 1x, v Arushi se snídaní 2x, v hotelu před výstupem na Mt.Keňu 1x, na treku na Mt.Keňu v horské chatě 3x, na Kilimandžáru v místních stanech 5x, na safari 4x v místních stanech
 • Vstupy do národních parků: Keňa:  Mt. Keňa, Tanzanie: NP Tarangire, Ngorongoro včetně vstupu do kráteru, Serengeti, Kilimandžáro
 • Během pětidenního safari plná penze, servis kuchaře
 • Trekový permit na Mt. Keňu, Kilimandžáro
 • Na Mt. Keni plná penze, kuchař a horský vůdce
 • Na Kilimandžáru plná penze, nosič, kuchař a horský vůdce, rescue fee - záchranářský poplatek, certifikát o dosažení vrcholu
 • Návštěva masajské bomy
 • Český průvodce (po dobu safari ano, po dobu výstupu na Mt. Kenya od 6-ti osob a po dobu výstupu na Kilimandžáro od 8-mi osob - při menším počtu během výstupů anglicky mluvící průvodce)

Cena nezahrnuje

 • Vstupní online eTA vízum do Keni 32 USD (při vyřízení přes CK 1 300 Kč včetně 32 USD), Tanzanie 50 USD na hranicích
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek cca 20 USD
 • Spropitné
 • V případě využití služeb nosičů na Mt. Keňu je poplatek cca 20 USD/den + spropitné 30 USD/osoba
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 200 Kč
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o sportovně laděný zájezd s důrazem na poznání určený hlavně milovníkům přírody a vysokohorské turistiky. Sportovní část - aklimatizační výstup na Mt. Keňu a především výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Poznávací částí je pětidenní safari v národních parcích Tanzanie.

Pro zájemce o závěrečnou odpočinkovou část programu nabízíme individuální pobyt na ostrově Zanzibar, délka pobytu volitelná. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat kombinovanou dopravu. Po dobu safari se dopravujeme džípy 4x4 s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun.

Trek na Mt. Keňu (5 199 m n. m.)

Druhá nejvyšší hora Afriky. K obloze ční dva hlavní vrcholy Batian (5 199 m) a Nelion (5 188 m) a vedlejší vrchol Point Lenana (4 985 m), který je naším cílem. Trek je plánován na 4 dny. Na Mt. Kenyau půjdeme odlehčeni, nepotřebné věci můžete zanechat v Nairobi v hotelu. Pro výstup doporučujeme najmout nosiče, cena na 1 den je cca 20 USD/nosič. K výstupu využijeme oblíbenou cestu Naro Moru nebo Sirimon. 

Česky mluvící průvodce doprovodí skupinu během výstupu na Mt. Keňa od min. počtu 6 osob. 

Výstup na Kilimandžáro (5 896 m n. m.)

Nejvyšší samostatně stojící hora světa. Pro výstup volíme jednu z nejkrásnějších kombinací cest. Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Každý den je unikátním zážitkem. Skupinu budou doprovázet i místní horští vůdci. Výstup absolvujeme odlehčeni, využijeme služeb místních nosičů. Ke komfortu během výstupu přispějí i služby místních kuchařů, strava je zajištěna formou plné penze, jídlo je poměrně pestré a v dostatečném množství. Pro první den výstupu je možné potřebné tekutiny nakoupit ještě v civilizaci. Během výstupu budeme zásobeni dostatečným množstvím nápojů v podobě čaje, kávy, převařené vody. Jako pojistku si s sebou můžete vzít prášky či kapky na dezinfekci vody.

Česky mluvící průvodce doprovodí skupinu během výstupu na Kilimandžáro od min. počtu 8 osob.

Tipy na vhodnou výbavu HUDY najdete zde.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, většinou vybavené stropním fénem. V národních parcích Tanzanie nocujeme 3x v místních stanech vybavených matracemi (nutný je pouze vlastní spacák), v ceně zájezdu je během safari v Tanzanii zajištěná plná penze. V Arushi jsou v ceně ubytování snídaně.

Během výstupu na Mt. Keňu nocujeme v horských chatách, místní kuchtíci zajistí plnou penzi. Během výstupu na Kilimandžáro budeme nocovat v místních stanech, je také zajištěn servis kuchaře (plná penze). Pro horské výstupy je nutné mít kvalitní spacák určený pro teploty až do -25°C, doporučujeme mít i vlastní nafukovací karimatku. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Líbilo se mi prakticky vše, ale SAFARI byl velký zážitek. Také Masajové. Oba průvodci Petr Hejtmánek i Marek telička byli výborní, Marek na horách, Petr v parcích.  

Julius P.

12.2.2013

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
25.1. - 11.2.2025
+ další 1 termín
18 dní
Mount Meru - Kilimandžáro - safari
23.2. - 10.3.2025
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)