Jižní Tanzanie - Zanzibar

MK701

Jižní Tanzanie - Zanzibar

Neopakovatelné safari je nyní

Safari v Centrální Tanzanii po málo navštěvovaných parcích bohatých na zvěř

Náš tip Safari a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Zažijme původní Afriku - jako 50.léta plná zvířat bez turismu. Savana má nejvíce zvířat na světě. Takhle vypadala kdysi celá planeta. Vzdalme se domácímu harašení do čisté přírody! Fantastické parky centrální Tanzanie bohaté na zvěř. NP Mikumi, NP Ruaha a NP Selous - Nyerere. Trek v horském pralese NP Udzungwa Mountains. Obrovské plochy divočiny s největší populací slonů, buvolů, žiraf a vzácných druhů antilop. Velké množství predátorů - lvi, levharti, gepardi, vzácní psi hyenovití... Unikum přírody, krajina baobabů, akácií a palem. Ostrov Zanzibar provoněný exotikou. Historické Kamenné město. Prales Jozani i cesty za kořením. Palác zázraků, pevnost a kostel D.Livingstona. Romantika pláží smaragdového Nungwi. Šnorchlování a potápění. Mořský ráj odměnÍ.

Zájezd pro nadšené milovníky africké přírody. Malá skupinka zajistí klientům prostor pro získání těch nejlepších snímků. Komfortní safari a závěrečný odpočinek na Zanzibaru. 

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Petr Hejtmánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do TANZANIE. Přílet do exotického Dar es Salaamu. Putování okolo pohoří Uluguru až na úpatí Velké příkopové propadliny. Nejznámější jižní a čtvrtý největší NP Mikumi. Safari na rozlehlých pláních. Stáda slonů, buvolů a žiraf. Spatříme lva, levharta či smečku psů hyenovitých? Šance na antilopy losí a vrané.

3. den

Safari v NP Mikumi. Koupající se hroši. Nádherné Údolí baobabů. Náhorní plošina posetá skalními kopjes. Iringa a její koloniální architektura, barevná tržnice. Druhý největší národní park Tanzanie Ruaha. Je domovem pro 8 000 žiraf a 10 000 slonů, největší koncentrace vůbec.

4. den

NP Ruaha. Zdejší kombinace scenérií krajiny, různorodosti vegetace a pestré zvěře nemá v Africe obdoby. Ranní safari – šance na lvy po nočním lovu. Safari v okolí Mwagusi Sand River s palmovými háji. 570 druhů ptáků a netradiční fauna. Takzvané Little Serengeti plné baobabů a slonů. Široká škála vegetace. Parádní kudu, který na severu není obvyklý. Krokodýli a válející se hroši u řeky Ruaha. Šance na koupající se slony, západ slunce přes baobaby.

5. den

NP Ruaha výprava do hor NP Udzungwa Mountains. Tropický deštný prales a horské lesy až do výšky 2 500 m n.m.. Aktivity v nádherném pohoří. Vyšlápneme si až k velkolepému vodopádu Sanje s kaskádami dlouhými 200 metrů? Žije zde na 400 druhů ptáků, 6 primátů a 2500 rostlin, mnohé endemické a léčivé. Jen zde má domov gueréza stříbřitonohá a mangabei chocholatý. Největší raritou je paviánec kipunji. Jeskyně náboženských obřadů.

6. den

Zajímavé vesničky a panoramata pohoří Uluguru. Putování do NP Selous, největší chráněné plochy světa a nejstaršího národního parku Afriky (založen již v roce 1896). Řeka Rufiji představuje hlavní tepnu parku.

7. den

NP Nyerere nabízí savany, lesy miombo i palmové háje, největší baobaby. Neuvěřitelných 65 000 slonů, celkem zde na 800 000 zvířat. Třetina světové populace psů hyenovitých žije zde. Nejlepší safari je lodní, zde na řece Rufiji. Pěší safari ukáže i jiný svět zajímavé přírody. Nahlédneme i do života „místních křováků“?

8. den

Loučení s poslední divočinou a výprava do Dar es Salaamu, Města míru. Odpolední plavba trajektem na atraktivní ostrov ZANZIBAR. Možnost zkrácení a odlet 8.den večer z Dar Es Salaamu domů.

Možnost zkrácení, odlet 8.den z Dar Es Salaamu domů, přílet do Prahy 9.den

9. - 15. den

ZANZIBAR. Kamenné město je kouzelný svět starobyle arabské, indické i africké kultury. Palác zázraků Beit al Ajaib, rodný dům Fredieho Mercuryho z kapely Queen. Malebný Old Dispensary s galerií umění. Palace museum. Pevnost Ngome Kongwe, anglikánská katedrála, kostel Davida Livingstona, bývalý trh s otroky. Hinduistický chrám Shiva Sakti. Masivní zdobné dveře s ornamenty symbolizují moc. Rybí trh Darajani voní i kořením a exotickým ovocem. Mořské speciality parku a nábřeží Forodhani. Podmanivá noční atmosféra a drink v baru Livingstone. Lodní výlet na ostrov Changu. Obrovské sloní želvy. Tradiční Perské lázně. Prales Jozani a odlišná vegetační pásma. Visuté lávky nad mangrove. Endemické guerézy. Spice tour za kořením. Nungwi s bělostnými plážemi a smaragdovým mořem. Potápění a šnorchlování na nej lokalitách. Ostrov Mnemba s korálovým útesem či plavba na tradiční dřevěné plachetnici dhow. Záchranná stanice mořských želv a rehabilitační centrum, možnost plavat se želvami. Svahilská architektura, výroba tradičních plachetnic, dřevěné dhow. Poslední báječné koupání a letecký návrat ze Zanzibaru domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava - na safari terénní džípy, pronajatá vozidla na Zanzibaru
 • Trajekt z Dar Es Salaamu na Zanzibar
 • Ubytování komfortního typu v plně vybavených stanových nebo kamenných lodžích s plnou penzí 6x, ve městěch a na Zanzibaru ubytování se snídání
 • Exkurze za kořením
 • Lodní safari
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 19 000 - 22 000 Kč
 • Víza do Tanzanie 50 USD  (e-vízum nebo při příletu)
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy na atrakce
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

 Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například

 • Šnorchlování nebo potápění na Zanzibaru
 • Prales Jozani 10 USD
 • Lodní výlet na ostrov Changu 15 USD 
 • Lodní výlet na ostrov Mnemba
 • Pěší safari

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování. Kombinace pestrého safari s prodloužením o pobyt u moře na ostrově Zanzibar. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí je zajištěno ubytování v kvalitních lodžích kamených či stanových, na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací.

Doprava je zajištěna na safari džípy s odklápěcí střechou, na Zanzibaru pronajaté vozy. V programu je zařazen jeden volitelný odpolední trek. Lodí poplujeme z Dar Es Salaamu na Zanzibar. Zájezd doporučujeme všem milovníkům přírody a bílých písečných pláží.

Míra komfortu

Ubytováni jsme ve městě v hotelu se snídaní,, na safari 6x v hotelové lodži kamenné nebo stanové s plnou penzí. Na Zanzibaru bungalovy se snídaní a s klimatizací, přímo u pláže, v areálu bazén. Kvalita služeb se od evropského standardu může lišit. Kromě plně penze na safari se stravujeme společně v restauracích. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Vaše ohlasy

Dobrý den všem v Livingstone! Chtěla bych vás všechny moc pochválit a poděkovat za zprostředkování výletu do Afriky s Rudou. Byl to neskutečný zážitek, plno emocí, zvířat a nezapomenutelných chvil. Děkuji,že jste mi vyšli vstříc se změnou letenek na Zanzibar a celkově jste byli moc nápomocní. V této době, vám přeji pevné nervy a zdraví a snad se vše už brzy vrátí do normálu. Jste skvělí.   

Radka D.

9.2.2021

Dobrý den, chtěli jsme poděkovat za určitě velký podíl na realizaci zájezdu. Jedná se o Tanzánie+Zanzibar s Rudou Švaříčkem a Davidem Švejnohou (10.1. - 24.1 ). Asi jste si také užil dost adrenalinu s hledáním náhradního hotelu  na Zanzibaru. Tedy moc vám děkujeme za příjemné jednání během odjezdových formalit i za velmi hezký náhradní hotel. My jsme původně chtěli do Etiopie, ale když to už podruhé nevyšlo, tak jsme přijali nabídku na tento zájezd. Asi bychom tento typ zájezdu primárně nevolili. Máme raději dobrodružnější s treky, třeba i pod stany nebo hory. Přesto se nám to velmi líbilo jako oddych a uvolnění od současné deprese doma. Viděli jsme spoustu zvířátek, krásnou africkou krajinu a ochutnali místní dobroty. Zájezd byl také velmi dobře připravený a zorganizovaný. Máte dobré lokální partnery - hezké ubytování a řidiči byli skvělí. Pokud se něco drobně zadrhlo, tak obvyklý cestovatelský kolorit daný třeba tím, že věci a hlavně čas v Africe funguje jinak. Z čeho jsme ale měli největší radost byl David Švejnoha. Pro nás dokonalý průvodce a to už jsme nějaké zažili. Spoustu věcí jsme se od něj dozvěděli. Když jsme se zeptali, vždy měl odpověď a hlavně nám byl schopen vysvětlovat věci nejen fakticky, ale i v souvislostech. To je pro pochopení nejcennější. Byl vždy milý, trpělivý a veselý. Pořád si nás hlídal a staral se o nás. I v poměrně nervozní situaci, když nám odřekli hotel, byl schopen vše velmi profesionálně ustát, vysvětlovat situaci a otupit tak brblání části výpravy. Hodně dobře zvládnuté.  S ním kdykoliv a kamkoliv :-). Byla to naše první cesta s vaší cestovkou a povedla se parádně. DĚKUJEME. 

Roman a Lucie Š.

1.2.2021

Dobrý den pane Bártku a celý kolektive CK Livingstone, včera jsme se vrátili plni dojmů ze zájezdu Tanzánie Zanzibar s prodloužením o safari. Afrika nás opět nadchla a rádi jsme poznali turisty méně navštěvovaný jih Tanzánie. Chci zejména vyzdvihnout skvělý přístup průvodce Davida Švejnohy, který nás po celou dobu zájezdu zahrnoval nepřeberným množstvím informací, přestože v první části zájezdu byl pouze jako doprovod, stejně se nám maximálně věnoval. Dále chci poděkovat Davidovi a CK Livingstone za perfektní zvládnutí problému při zrušení hotelu na Zanzibaru. Náhradní ubytování opravdu stálo za to a moc se nám tam líbilo. Při prodlouženém safari jsme měli neskutečné štěstí na opakované množství zvířat, které se nepodaří vidět tak často. Díky nádherné Africe a průvodci Davidu Švejnohovi jsme se vrátili nadšení s předsevzetím se do Afriky opět vrátit.

Magda a Josef K.

1.2.2021

Podobné zájezdy

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari
13.11. - 30.11.2022
+ další 1 termín
18 dní
Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

27.2. - 14.3.2022
+ další 2 termíny
16 dní
Malawi - Zambie
123 Malawi - Zambie

Mimořádné safari v málo známé Africe

31.5. - 19.6.2022
+ další 1 termín
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog