Promítání

:

| Liberec

Cestovatelské legendy v Liberci

V rámci výstavy Magický Himálaj v Liberci plánujeme doprovodný program v podobě promítaní Cestovatelských legend v kulturním a společenském centru v Liberci. Můžete se těšit na nejznámějšího etnografa a spisovatele Miloslava Stingla, cestovatele Rudolfa Švaříčka a fotografa Jirku Kolbabu.

Legendární etnograf a cestovatel Miloslav Stingl je i nejplodnější český spisovatel. Publikoval celkem na 17 milionů knih. Srší vytříbeným humorem, vtipně reaguje na podněty. Sál se často otřásá záplavami smíchu. Provede svými slavnými cestami kolem světa. 

Cestovatel Ruda Švaříček poodhalí záhady tajemné země Bhútán. Poslední ŠANGRI-LA se přezdívá Bhútánu. Země hřmícího draka je plná draků a penisů legendárního mnicha Kunleye. Poslední země světa bez televize a internetu dnes drží jiné primáty. Otroctví bylo zrušeno 1956, první silnice vznikla 1962. Individuální turistika zde ve velké míře neexistuje, peníze znají jen 40 let. Platí zákaz kouření i alkoholu. Král se nestará o růst HDP, ale hrubého národního štestí! Turnaje v lukostřelbě prináší radost soutežícím i divákům, chamové tance nadělují spiritualitu. Magické zvyky, rituály a tradice jsou plné emocí. Na vrcholy hor se nesmí, sídlí tam bohové. Kuriózní je národní park Snežného muže, yeti je zde fenomén. Odhalíme i další kouzla, záhady a tajemství...

Známý fotograf Jiří Kolbaba představí Havaj. „To je havaj" - říkáme, chceme-li popsat něco rajského. Čeká nás dobrodružný i romantický objevitelský výlet po šesti ostrovech pacifického souostroví. Narození ostrovů z lávy podmořských sopek, král Kamehameha, historie osidlování, mořeplavec James Cook, surfaři, květinové věnce, pláž Waikiki, vesnice malomocných, sopky Haleakala, Mauna Loa a Mauna Kea..., TO JE HAVAJ! 

Více informací o programu

Akce je doprovodným programem výstavy Magický Himálaj

 

Datum a čas: 14.3.2019 od 18:30

Město: Liberec

Místo: Lidové sady 425/1, Liberec

Web: www.magickyhimalaj.cz

Podporují: CK LIVINGSTONE

Související zájezdy

Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

12.8. - 30.8.2025
19 dní
Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
31.10. - 18.11.2024
19 dní