CK Livingstone

Novinky Livingstone

Exotika bez testů

Čerstvý návrat z cyklo akce Gruzie s přídavkem hor východního Turecka opět přesvědčil, že na cestách je příjemněji než doma.... Ony země se přetahují o primát království pohostinnosti. V Gruzii nás opájelo vynikající víno z amfor (kvevri), údajně nejstarší na světě. Na opuletní večeře navazovaly hedónské snídaně... Až jsem měl pocit, že nás chtějí množstvím lahůdek zahltit.

Plejáda skvělých delikates provázela celou akcí v nezměrném množství. Nehodlal jsem závodit ani na kole, ani za stolem, ale chvilkami to tak vypadalo... Zážitky z Gruzie vezeme jen pozitivní. Někdy podceňované Turecko vnímám jako největší překvapení poslední doby. 4 x jsem jel v minulosti overland do Indie, Východním Tureckem jsem jen projížděl za "větší exotikou" od Iránu dále na Východ. Turecku se dnes omlouvám, i já jej spíše míjel. Je fakt super. Komorní cestování přinášelo kromě stále pozornosti a neustálé zvaní na vínko, pálenku, kávu... či aspoň všudypřítomný čaj. Po večeři nás zaskočil majitel restaurace tím, že si odmítl nechat zaplatit. Prý je mu ctí. Opravdu si peníze v dobré přetahované nevzal...

Přidáváme tedy nové zájezdy do těchto příjemných destinací. Východní Turecko je svět bohaté exotiky. Zde u řek Eufrat a Tigris vznikaly zásadní civilizace. Místní kultury dodnes inspirují! 
Poznejme starověké památky, parádní hory, výstavní místa Hedvábné stezky i divokou krajinu, kde se příjemně prolínají náboženské proudy.
Příští výpravu v září příjemně malé skupinky provede arabistka a skvělá znalkyně nejen islámu Lenka Hrabalová. Očkování nemusí na testy zde ani v destinaci. Po návratu netřeba testování ani izolace.

Poslední cesty nadchly, v exotice je život v "divně covidové" době příjemnější. I zážitky! Kombinace méně turistů a více možností je ideál! 

Podívejte se s námi i na další zajímavá místa...

Více o programu poznávacího zájezdu se naleznete zde: 295 Východní Turecko

Související zájezdy

Perly Turecka
292 Perly Turecka

To nejlepší ze Země půlměsíce

17.5. - 1.6.2025
16 dní
Východní Turecko
295 Východní Turecko

Kolébka dávných kultur i divy přírody

26.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
14 dní
Turecko
MK297 Turecko

Lýkijská stezka

26.10. - 2.11.2024
+ další 1 termín
8 dní