Na Island z Brna a Vídně

515

Na Island z Brna a Vídně

Svěží jarní barvy Islandu

Okouzlující krása jihozápadní části ostrova

Pro každého Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

22 - 30

Objevte s námi vše, co tamní příroda nabízí. Nespoutané vodopády, termální prameny, ledovcové splazy, lávové pustiny, sopky a vývěry síry. Uvidíte dvacetimetrový gejzír Strokkur, "zlatý" vodopád Gullfodd. Navštívíme národní park Þingvellir, ledovcovou lagunu Jökulsárlón a poznáme hlavní město Islandu Reykjavík. 

Vydejte se na Island v jarní sezoně, kdy zima již ostrov opustila a krajina začíná hrát svěžími barvami. Na Island se pohodlně dostaneme přímým letem z Vídně, svoz z Brna za příplatek. 

Pořádáme s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  5.5. - 11.5.2024 7 dní / 6 nocí  (7 dní / 6 nocí) Cena:  42 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Brzy ráno svoz z Brna do Vídně. Dovolená na Islandu začne odletem do Keflavíku z Vídně kolem dopoledne. Odpoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes včetně návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021. Navečer se přesuneme na ubytování v okolí. 

2. den

Cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull. Nocleh v okolí městečka Kirkjubæjarklaustur.

3. den

Celodenní výlet do království ledu. Zavítáme k perle jihovýchodního Islandu – ledovcové laguně Jökulsárlón – nacházející se pod největším islandským ledovcem Vatnajökull. Projížďka po jezeře obojživelným člunem, nejlepší možnost zachytit fotografie ledových ker, ledovce i jezera. Na zpáteční trase se zastavíme v národním parku Skaftafell – vycházka k vodopádu Svartifoss. Poté následuje přejezd po jižním pobřeží zpět do města Selfoss (3 noclehy).

4. den

Vrchol islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.

5. den

Prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Odpoledne bude možnost fakultativních aktivit - koupání v termálních lázních Modrá laguna (nutno objednat při přihlášení) nebo v místním koupališti s termálními sedacími bazény (cena cca 200 Kč, platba na místě). 

6. den

Dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes včetně návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021 a odpoledne budeme mít možnost vykoupat se v termálních lázních Modrá laguna – viz příplatek (nutno objednat při přihlášení)  nebo v místním koupališti s termálními sedacími bazény (cena cca 200 Kč, platba na místě).  pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Vídně navečer s přestupem.

7. den

Odlet dopoledne do Vídně, přílet v odpoledních hodinách. Transfer do Brna. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Letenka Vídeň – Keflavík a zpět vč. letištních tax ve výši 10 000 Kč a odbaveného zavazadla 10kg/os
 • Svoz z Brna na/z letiště ve Vídni 
 • Na Islandu autobus nebo mikrobus dle velikosti skupiny 
 • 3x ubytování se snídaní v chatkách KOMFORT a 2x v hotelu KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC, sprchou a povlečením)
 • Plavba po ledovcové laguně Jökulsárlón.
 • Průvodce 
 • Cestovní pojištění Uniqa K10S

Cena nezahrnuje

 • Vstupné cca 17 000 ISK (tj. cca 130 EUR) , tj. včetně plavby za velrybami
 • Příplatek (svoz z Prahy na/z letiště ve Vídni, min. 3 osoby)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6000 Kč 
 • 4x večeře (o dvou chodech) 3600 Kč  
 • Odbavené zavazadlo (příplatek za váhu 10 - 20kg): 1 100 Kč 
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají předem, jako například:

 • Vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - 1900 Kč. 

Velikost skupiny

Cestujeme ve větší skupině se zkušenými průvodci. 

Skupina 22 - 30 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže s chůzí při lehké turistice a při procházkách v přírodě. 

Míra komfortu

Noclehy jsou zajištěny 2x v turistickém hotelu a 3x ve dvoulůžkových pokojích komfortních chatek. Garance lůžka včetně lůžkovin. Každá chatka má vlastní sociální vybavení a kuchyňku, vč. základního nádobí a příborů. 

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

Island nejen pro 55+
514 Island nejen pro 55+

Komfortněji pro milovníky přírody

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)