Na Island z Brna a Vídně

515

Na Island z Brna a Vídně

Svěží jarní barvy Islandu

Krásy jihozápadního Islandu s fotografem Jirkou Kolbabou

Pro každého Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

22 - 30

Objevte s námi vše, co tamní příroda nabízí. Nespoutané vodopády, termální prameny, ledovcové splazy, lávové pustiny, sopky a vývěry síry. Uvidíte dvacetimetrový gejzír Strokkur, "zlatý" vodopád Gullfodd. Navštívíme národní park Þingvellir, ledovcovou lagunu Jökulsárlón a poznáme hlavní město Islandu Reykjavík. 

Pořádáme s partnerskou CK.

Vydejte se na Island v jarní sezoně, kdy zima již ostrov opustila a krajina začíná hrát svěžími barvami. Na Island se pohodlně dostaneme přímým letem z Vídně, svoz z Brna za příplatek. 

Termíny a rezervace

Termín:  7.5. - 13.5.2023 7 dní / 6 nocí  (7 dní / 6 nocí) Cena:  40 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Brzy ráno svoz z Brna do Vídně. Dovolená na Islandu začne odletem do Keflavíku z Vídně kolem dopoledne. Odpoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes včetně návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021. Navečer se přesuneme na ubytování v okolí. 

2. den

Cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull. Nocleh v okolí městečka Kirkjubæjarklaustur.

3. den

Celodenní výlet do království ledu. Zavítáme k perle jihovýchodního Islandu – ledovcové laguně Jökulsárlón – nacházející se pod největším islandským ledovcem Vatnajökull. Projížďka po jezeře obojživelným člunem, nejlepší možnost zachytit fotografie ledových ker, ledovce i jezera. Na zpáteční trase se zastavíme v národním parku Skaftafell – vycházka k vodopádu Svartifoss. Poté následuje přejezd po jižním pobřeží zpět do města Selfoss (3 noclehy).

4. den

Vrchol islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.

5. den

Prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Odpoledne bude možnost fakultativních aktivit - koupání v termálních lázních Modrá laguna (nutno objednat při přihlášení) nebo v místním koupališti s termálními sedacími bazény (cena cca 200 Kč, platba na místě). 

6. den

Dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes včetně návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021 a odpoledne budeme mít možnost vykoupat se v termálních lázních Modrá laguna – viz příplatek (nutno objednat při přihlášení)  nebo v místním koupališti s termálními sedacími bazény (cena cca 200 Kč, platba na místě).  pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Vídně navečer s přestupem.

7. den

Odlet dopoledne do Vídně, přílet v odpoledních hodinách. Transfer do Brna. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Letenka Vídeň – Keflavík a zpět vč. letištních tax ve výši 10 000 Kč a odbaveného zavazadla 10kg/os.
 • Svoz z Brna na/z letiště ve Vídni 
 • Na Islandu autobus nebo mikrobus dle velikosti skupiny. 
 • 3x ubytování se snídaní v chatkách KOMFORT a 2x v hotelu KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC, sprchou a povlečením).
 • Plavba po ledovcové laguně Jökulsárlón. 
 • Průvodce. 
 • Cestovní pojištění UNIQA K6S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu). 

Cena nezahrnuje

 • Vstupné cca 17 000 ISK (tj. cca 130 EUR) , tj. včetně plavby za velrybami
 • Případné náklady spojené s testováním, vystavením potvrzení o vakcinaci atp. 
 • Příplatek ( svoz z Prahy na/z letiště ve Vídni, min. 3 osoby)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4000 Kč. 
 • 4x večeře (o dvou chodech) 3600 Kč.  
 • Připojištění UNIQA na krytí nákladů při karanténě v zahraničí - lze sjednat jen při objednání zájezdu: 450 Kč. 
 • Odbavené zavazadlo (příplatek za váhu 10 - 20kg): 1 100 Kč. 
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají předem, jako například:

 • Vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - 1900 Kč. 

Velikost skupiny

Cestujeme ve větší skupině se zkušenými průvodci. 

Skupina 22 - 30 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže s chůzí při lehké turistice a při procházkách v přírodě. 

Míra komfortu

Noclehy jsou zajištěny 2x v turistickém hotelu a 3x ve dvoulůžkových pokojích komfortních chatek. Garance lůžka včetně lůžkovin. Každá chatka má vlastní sociální vybavení a kuchyňku, vč. základního nádobí a příborů. 

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

10.8. - 14.8.2023
5 dní
Island nejen pro 55+
514 Island nejen pro 55+

Komfortněji pro milovníky přírody

4.6. - 8.6.2023
+ další 1 termín
5 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny.