Island aktivně

512

Island aktivně

Nejkrásnější treky

Nevšední dovolená na Islandu

Pro dobrodruhy Treky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8

Šance na polární záři. Legendární přírodní jev nadchne. Nevšední výprava po jednom z nejkrásnějších treků světa? Novinka mezi našimi zájezdy na Island. Laugavegur je opravdový skvost v srdci hornatého vnitrozemí, termální oblasti Landmannalaugar. Během treku spatříme všechny zajímavosti přírody této jedinečné země včetně čerstvého lávového pole ze sopky Eyjafjallajökull. Bonusem je túra v nádherných „Čarodějných“ horách Kerlingarfjöll.

Tato akce je určena pro milovníky vysokohorské turistiky a panenské přílohy. Během této trekové akce se dostaneme k aktivním projevům postvulkanické činnosti. Spatříme například vývěry horkých par s příměsí síry, bahenní sopky či termální prameny. Překonáme lávová pole různého stáří a vystoupáme až k věčnému sněhu a ledu. Ubytování je zajištěno na turistických chatách. Jídlo si budeme připravovat na vařičích v chatách.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK. 

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky z Prahy přímým letem do Keflavíku, kde přistaneme těsně před půlnocí. Přejezd na ubytování v blízkosti letiště.

2. den

Putování do „srdce“ islandského vnitrozemí - Duhových hor Landmannalaugar. Koupání v horké říčce u chaty. Odpoledne podnikneme první úsek nejpopulárnějšího treku Islandu k chatě Hrafntinnusker, na úpatí hory z černého sopečného skla. Stoupání krajinou na náhorní plošinu s vývěry horkých par. Nocleh na chatě.

3. den

Ráno pokračujeme bizarní kopcovitou krajinou modelovanou vodní erozí. Nadmořská výška se pohybuje kolem 1 000 m n.m., i v létě zde dosahují teploty jen 8-10 °C a není výjimečná sněhová přeháňka Od jezera Álftavatn sejdeme do nižších nadmořských výšek, přebrodíme říčky a po rovinaté cestě obklopené kužely sopek se dostaneme k chatě Emstrur, kde budeme nocovat.

4. den

Cesta překonává hlubokou soutěsku přítoku řeky Markarfljót po můstku, ale během dne nás čekají i brody. Dále se pěšina vine lesíkem až do zelené oázy mezi ledovci Þórsmörk, kde si vychutnáme zasloužený relax Odpoledne nás čeká zlatý hřeb celého treku. Z Þórsmörku vystoupáme mírně exponovanou partií zajištěnou lany po cestě s úchvatnými výhledy do nejvyššího bodu naší trasy průsmyku Fimmvörðuháls (1 116 m n.m.) na nocleh na chatě. Převýšení je cca 1 000 m.

5. den

Ráno na nás v nejvyšších partiích čekají krátké úseky ve zbytcích sněhu a čerstvé lávové pole z roku 2010. Sestoupáme k lávce a budeme pokračovat podél řeky Skógá s početnými vodopády a pěknými vyhlídkami. Nakonec dojdeme na přepadovou hranu monumentálního vodopádu Skógafoss, po jehož levé straně sejdeme po schůdkách do osady Skógar, kde celý trek končí. Nocleh v blízkosti.

6. den

Pokračování poutavou a fotogenickou krajinou bez zásahu civilizace do geotermální oblasti Kerlingarfjöll (Čarodějné hory) ležící ve vnitrozemí. Koupání v horkých pramenech a kratší vycházky po okolí. 2 noclehy v okolí včetně snídaně.

7. den

Celodenní túra v oblasti Kerlingarfjöll, kde se snoubí sněhové království vysokých rozeklaných hor s vývěry termálních pramenů a horkých par. Krajina je tvořena sopečnou horninou ryolit v mnoha různých barevných podobách, která dodává místu neopakovatelnou atmosféru.

8. den

Návštěva zlatého trojúhelníku. Impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Oblast Geysiru s aktivním vřídlem Strokkur, který chrlí vřelou vodu do výšky 20 metrů. Odpoledne strávíme v  NP Þingvellir, kde se rozestupuje evropská a americká litosferick deska. Finálně poloostrov Reykjanes - možnost návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021. Odlet po půlnoci.

9. den

Letecký návrat domů, přímým letem do Prahy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Transfery taxíky na Islandu a mikrobus
 • 7x ubytování v chatách ve vícelůžkových pokojích ve vlastních spacích pytlích
 • 2x snídaně na chatě Kerlingarfjöll
 • Služby průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Cestovní pojištění UNIQA K6S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu).

Cena nezahrnuje

 • Připojištění UNIQA na krytí nákladů při karanténě v zahraničí - lze sjednat jen při objednání zájezdu: 520 Kč.
 • Vstupné
 • Případné testy na Covid-19
 • Další výše neuvedené služby

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 osob na tento zájezd. Při jiném počtu je třeba provést novou kalkulaci. 

Náročnost cesty

Sportovní treková akce určená především zájemcům o přírodu a vysokohorskou turistiku. Čekají vás nezapomenutelné scenérie horských velikánů v proměnách světla. Délka treku je přibližně 80 km. Denní vzdálenosti jsou rozumné 20-25 km. Ubytování během treku je zajištěno v turistických chatách.

Míra komfortu

Poznání čarovné přírody tohoto ostrova je pro nás na prvním místě.  Během vícedenního treku si poneseme vlastní zavazadla.

Ačkoliv je ubytování na Islandu obecně velmi drahé, s využitím vícelůžkových pokojů ubytoven a hostelů jsme připravili zájezd s dostupnou cenou. Pro nocleh stačí přibalit si spací pytel. 
Z dalšího vybavení potřebujete dobré kotníkové boty, kvalitní batoh, doporučujeme trekové hole. Jídlo si budeme připravovat na místních vařičích v chatách, kde budeme nocovat.

Jiné požadavky a omezení

Na dovoz potravin na Island platí restrikce viz níže. Dovoleno je přivést jakékoliv trekové sušené jídlo, polévky v pytlíku, těstoviny,...

Je však zakázáno dovážet mimo jiné tepelně plně nezpracované maso včetně různých masových produktů, jako je sušené maso, nevařená uzená šunka, slanina, vepřový hřbet, tepelně nezpracované uzeniny (párky, salám), tepelně nezpracovaná drůbež. Maso a masné produkty musí být, aby mohly být dovezeny, plně tepelně zpracované (vařené). Dále je zakázané dovážet tepelně nezpracované mléko a vajíčka. Originál a plné znění (v angličtině) najdete na stránkách Islandské celní správy.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.