Velikonoční ostrov - Tahiti a Moorea

413

Velikonoční ostrov - Tahiti a Moorea

Ráj Francouzské Polynésie

Tajuplný Velikonoční ostrov. Unikátní zážitek, na který se nezapomíná!

Oblíbený Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Pohodový poznávací zájezd za poznáním tichomořské legendy – Velikonočního ostrova. Magická, až mystická atmosféra a krása ostrova pohltí každého návštěvníka. Součástí programu zájezdu je i návštěva dvou ostrovů Francouzské Polynésie – Tahiti a Moorea, jež jsou synonymem tropického ráje pro všechny generace. V Polynésii se mísí pestrá historie s tradiční polynéskou kulturou i současností. Okolní moře a laguny hýří neskutečnými barvami i druhovou rozličností, jsou rájem nejen pro milovníky podmořského světa.

Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod. Pro zájemce nabízíme možnost prodloužení o návštěvu dalších ostrovů Francouzské Polynésie – viz akce č. 414 Francouzská Polynésie a Velikonoční ostrov. Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  30.10. - 15.11.2021 17 dní / 13 nocí  (17 dní / 13 nocí) Cena:  156 390 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.10. - 14.11.2022 17 dní / 13 nocí  (17 dní / 13 nocí) Cena:  156 390 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Obletíme polovinu zeměkoule. Z Evropy na Tahiti uprostřed Pacifiku.

2. - 3. den

Přílet do Papeete, Tahiti. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie. Barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Možnost návštěvy centra města, trhů a nákupů suvenýrů, koupání a slunění na plážích za městem. Za příznivé situace možnost fakultativního celodenního výletu katamaránem na atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda.

4. - 10. den

Velikonoční ostrov. Noční let z Papeete na ostrov Rapa Nui, ve světě známější jako Velikonoční. Ubytování v jediné osadě ostrova - Hanga Roa. Prohlídka ostrova, který kromě 887 moai nabízí turistům i spoustu přírodních krás - krátery, útesy, lávové jeskyně a neopakovatelnou atmosféru izolovaného starosvětského místa, kde po ulicích jezdí gaučové na koních. Kráter Rano Kau, Orongo - vesnice kultu ptačího muže. „Továrna na výrobu soch“ - lom v Rano Raraku. Ahu Tongariki, Akivi, Vinapu. Pupek světa. Koupání pod moai na bělostné pláži Anakena s palmovým hájem. Prohlídky pěšky a autem, možnost pronájmu kol, motorek či koní. Možnost návštěvy show s tanci původních obyvatel. Přelet zpět na Tahiti.

11. den

Tahiti. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu.

12. - 14. den

Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“, dějiště filmu Bounty - Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy. Koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a „mazlení“ s rejnoky, životní zážitek! „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány. Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu. Údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

15. den

Tahiti. Pěšky údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu, možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia - přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů. Koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

16. - 17. den

Letecký návrat z Papeete domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenka na Tahiti a Velikonoční ostrov včetně letištních tax
 • Zpáteční loď Tahiti - Moorea
 • Transfery letiště-hotely
 • Na Tahiti a Moorei nájemní a veřejná doprava (auta, vany, busy, trucky, taxi)
 • Pronájem kol na jeden den na Velikonočním ostrově
 • „Shark Tour“ na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení)
 • Permit do údolí Fautaua
 • Okružní prohlídka Velikonočního ostrova, Tahiti Nui a Moorei
 • 13x ubytování (na Tahiti - penziony a hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, na Moorei i tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, Velikonoční ostrov - hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a polynéským přivítáním – lei)
 • Snídaně
 • Vstup do NP Rapa Nui umožňující přístup na hlavní atrakce Rano Raraku a Orongo
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Celodenní výlet katamaránem na atol Tetiaroa cca 3 500 Kč.
 • Celodenní výlet terénními vozy vnitrozemím Tahiti cca 2 000 Kč.
 • Kulturní představení s polynéskými tanci cca 2 500 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

 Jedná se o pohodový poznávací zájezd za taji a krásami Velikonočního ostrova a dvou ostrovů Francouzské Polynésie. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Na menších ostrovech je ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny cyklistika. Cyklovýlety jsou každý cca 25-35 km dlouhé (možné jsou i kratší varianty). Při pomalém tempu jízdy s řadou zastávek jsou vhodné pro každého (obavy jsou zbytečné). Po trase zájezdu se budeme pohybovat veřejnými i pronajatými dopravními prostředky.

Na ostrovech se budeme pohybovat místními autobusy a minibusy (le truck), které jsou nejčastějším a velmi příhodným způsobem přepravy, jindy je nahradí pronajatá doprava (auta, vany), na menších ostrovech i kola. Při cestách mezi ostrovy využijeme lodě i letadla. V případě zájmu o pronájem aut budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz (na některých místech postačí i český).

Míra komfortu

Ubytováni budeme především v penzionech a tradičních obydlích fare – chatky a bungalovy, případně v hotelech. Ve všech případech půjde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (nemusí být vždy teplá voda). Pokoje bývají vybaveny klimatizací nebo větrákem, někde je k dispozici kuchyňka s ledničkou nebo úložné prostory.

Jednolůžkový pokoj je někdy možný za příplatek odpovídající rozdílu mezi cenou jednolůžkového pokoje a cenou bydlení pro zbytek skupiny. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ostatní stravu si každý účastník zajišťuje sám, buď ze surovin zakoupených v supermarketu, nebo v dražších restauracích či venkovních jídelničkách zvaných roulottes, kde pořídíte jednoduchý oběd nebo večeři.

Doplňující informace

Při cestě do Polynésie se využívá letecké spojení s mezipřistáním na území USA, proto je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Francouzská Polynésie
412 Francouzská Polynésie

Ve znamení tiki a moai

8.11. - 24.11.2022
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog