Velikonoční ostrov - Tahiti a Moorea

413

Velikonoční ostrov - Tahiti a Moorea

Ráj Francouzské Polynésie

Tajuplný Velikonoční ostrov. Unikátní zážitek, na který se nezapomíná!

Oblíbený Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Pohodový poznávací zájezd za poznáním tichomořské legendy – Velikonočního ostrova. Magická, až mystická atmosféra a krása ostrova pohltí každého návštěvníka. Součástí programu zájezdu je i návštěva dvou ostrovů Francouzské Polynésie – Tahiti a Moorea, jež jsou synonymem tropického ráje pro všechny generace. V Polynésii se mísí pestrá historie s tradiční polynéskou kulturou i současností. Okolní moře a laguny hýří neskutečnými barvami i druhovou rozličností, jsou rájem nejen pro milovníky podmořského světa.

Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod. Pro zájemce nabízíme možnost prodloužení o návštěvu dalších ostrovů Francouzské Polynésie – viz akce č. 414 Francouzská Polynésie a Velikonoční ostrov. Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  29.10. - 14.11.2022 17 dní / 13 nocí  (17 dní / 13 nocí) Cena:  156 390 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  18.3. - 3.4.2023 17 dní / 13 nocí  (17 dní / 13 nocí) Cena:  159 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Obletíme polovinu zeměkoule. Z Evropy na Tahiti uprostřed Pacifiku.

2. - 3. den

Přílet do Papeete, Tahiti. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie. Barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Možnost návštěvy centra města, trhů a nákupů suvenýrů, koupání a slunění na plážích za městem. Za příznivé situace možnost fakultativního celodenního výletu katamaránem na atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda.

4. - 10. den

Velikonoční ostrov. Noční let z Papeete na ostrov Rapa Nui, ve světě známější jako Velikonoční. Ubytování v jediné osadě ostrova - Hanga Roa. Prohlídka ostrova, který kromě 887 moai nabízí turistům i spoustu přírodních krás - krátery, útesy, lávové jeskyně a neopakovatelnou atmosféru izolovaného starosvětského místa, kde po ulicích jezdí gaučové na koních. Kráter Rano Kau, Orongo - vesnice kultu ptačího muže. „Továrna na výrobu soch“ - lom v Rano Raraku. Ahu Tongariki, Akivi, Vinapu. Pupek světa. Koupání pod moai na bělostné pláži Anakena s palmovým hájem. Prohlídky pěšky a autem, možnost pronájmu kol, motorek či koní. Možnost návštěvy show s tanci původních obyvatel. Přelet zpět na Tahiti.

11. den

Tahiti. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu.

12. - 14. den

Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“, dějiště filmu Bounty - Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy. Koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a „mazlení“ s rejnoky, životní zážitek! „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány. Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu. Údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

15. den

Tahiti. Pěšky údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu, možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia - přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů. Koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

16. - 17. den

Letecký návrat z Papeete domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenka na Tahiti a Velikonoční ostrov včetně letištních tax (do výše 80 000 Kč)
 • Zpáteční loď Tahiti - Moorea
 • Transfery letiště-hotely
 • Na Tahiti a Moorei nájemní a veřejná doprava (auta, vany, busy, trucky, taxi)
 • Pronájem kol na jeden den na Velikonočním ostrově
 • „Shark Tour“ na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení)
 • Permit do údolí Fautaua
 • Okružní prohlídka Velikonočního ostrova, Tahiti Nui a Moorei
 • 13x ubytování (na Tahiti - penziony a hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, na Moorei i tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, Velikonoční ostrov - hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a polynéským přivítáním – lei)
 • Snídaně
 • Vstup do NP Rapa Nui umožňující přístup na hlavní atrakce Rano Raraku a Orongo
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Celodenní výlet katamaránem na atol Tetiaroa cca 3 500 Kč.
 • Celodenní výlet terénními vozy vnitrozemím Tahiti cca 2 000 Kč.
 • Kulturní představení s polynéskými tanci cca 2 500 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

 Jedná se o pohodový poznávací zájezd za taji a krásami Velikonočního ostrova a dvou ostrovů Francouzské Polynésie. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Na menších ostrovech je ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny cyklistika. Cyklovýlety jsou každý cca 25-35 km dlouhé (možné jsou i kratší varianty). Při pomalém tempu jízdy s řadou zastávek jsou vhodné pro každého (obavy jsou zbytečné). Po trase zájezdu se budeme pohybovat veřejnými i pronajatými dopravními prostředky.

Na ostrovech se budeme pohybovat místními autobusy a minibusy (le truck), které jsou nejčastějším a velmi příhodným způsobem přepravy, jindy je nahradí pronajatá doprava (auta, vany), na menších ostrovech i kola. Při cestách mezi ostrovy využijeme lodě i letadla. V případě zájmu o pronájem aut budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz (na některých místech postačí i český).

Míra komfortu

Ubytováni budeme především v penzionech a tradičních obydlích fare – chatky a bungalovy, případně v hotelech. Ve všech případech půjde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (nemusí být vždy teplá voda). Pokoje bývají vybaveny klimatizací nebo větrákem, někde je k dispozici kuchyňka s ledničkou nebo úložné prostory.

Jednolůžkový pokoj je někdy možný za příplatek odpovídající rozdílu mezi cenou jednolůžkového pokoje a cenou bydlení pro zbytek skupiny. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ostatní stravu si každý účastník zajišťuje sám, buď ze surovin zakoupených v supermarketu, nebo v dražších restauracích či venkovních jídelničkách zvaných roulottes, kde pořídíte jednoduchý oběd nebo večeři.

Doplňující informace

Při cestě do Polynésie se využívá letecké spojení s mezipřistáním na území USA, proto je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.