Melanésie a Polynésie - Fidži, Tonga a Cookovy ostrovy

427

Melanésie a Polynésie - Fidži, Tonga a Cookovy ostrovy

Ostrovy pod Jižním křížem

Přírodní oázy i podmořský svět s desítkami korálových a vulkanických ostrovů.

NovinkaPříroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Nezapomenutelná cesta na vzdálené tropické ostrovy nesčetných přírodních krás. Bílé pláže, smaragdový oceán, přírodní koupaliště v jeskyních v džungli, skalní brány, mořské gejzíry, vodopády, ale i polynéský „Stonehenge“ a veselé hřbitovy. Na ostrovy, kde se z bývalých lidožroutů stali úžasní přátelští lidé, jejichž zvyky poznáte. Bez obav! - budete na té správné straně a konzumuje se především vepřové. Šestidenní plavba po rajských ostrůvcích souostroví Yasawa a Mamanuca.

Ostrovy a souostroví tropického ráje. I tak by se dal charakterizovat tento zájezd. V minulosti byla tato oblast „tavícím kotlíkem“ všech kultur Oceánie. Prastaré rituály někdejších mořeplavců, válečníků a kanibalů. Na vybraných místech lze bohatý program vyměnit za lenošení či aktivity u moře. Možnost prodloužení o skvostný relax - šestidenní plavbu po rajských ostrůvcích souostroví Yasawa a Mamanuca. Program výletu předchází hlavnímu programu. 

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín: 10.11. - 1.12.201822 dní (22 dní)Cena: 136 680 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 10.11. - 9.12.201830 dní (30 dní)Cena: 182 080 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 17.11. - 9.12.201823 dní (23 dní)Cena: 147 290 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 17.11. - 1.12.201815 dní (15 dní)Cena: 101 890 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

Možnost prodloužení před zájezdem o šestidenní plavbu po ostrovech Yasawa a Mamanuca

1. - 3. den

Letecky na Fidži na hlavní ostrov Viti Levu. Nadi

4. - 5. den

Plavba katamaránem z Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula a jeho krásné bílé pláže. Možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

6. - 7. den

Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

8. - 9. den

Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port  Denarau.

10. den

Nadi. Spojení se skupinou a navázání na hlavní program 3.den cesty.

Možnost zkrácení, přílet 10.den do Nadi

11. - 14. den

Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Hinduistický chrám Sri Siva. Zahrady Spícího obra plné orchidejí. Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2.světové války. Natadola - nejlepší pláž ostrova. NP Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí, kde je šance poznat kanibalské tradice! Úžasný výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, autentické domorodé vesnice s keramickou dílnou, deštné pralesy, vodopád. Výlet plachetnicí po ostrovech Mamanuca. Koupání a šnorchlování spojené s návštěvou míst, kde se natáčel film Trosečník s Tomem Hanksem. Labužníci si vychutnají barbecue oběd, občerstvení a ochutnávku kávy.

15. - 20. den

Přelet do království TONGA na největší ostrov Tongatapu.Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky). Královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Tonžské národní centrum s muzeem historie ostrovů. Okruh po ostrově. Stromy obalené "létajícími liškami" - posvátnými obřími netopýry kaloni. Mu´a - ruiny královských hrobek. Ha´amonga, "pacifický Stonehenge". Maui Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s bazénky na koupání. Gejzíry mořské vody v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek na Pláži lásky s tanečky, pečeným prasetem, obřadem přípravy opojné kávy a její společenská konzumace. Celodenní výlet lodí na rajský ostrůvek Fafa spojený s koupáním a šnorchlováním. Přelet na Nový Zéland a letecký návrat z Aucklandu domů 22.den.

Možnost prodloužení o Cookovy ostrovy

21. den

Let na Cookovy ostrovy (kde se díky překročení časové hranice vrátíme o den zpět).

22. - 28. den

Cookovy ostrovy. Hlavní ostrov Rarotonga. Okružní jízda kolem ostrova. Centrum souostroví Avarua a návštěva parlamentu. Nejlákavější pláž Muri, oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky. Mystická Black Rock spojená se záhrobím. „Ostrovní noci“ s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy. Pro zájemce přechod ostrova přes jeho dominantu - špičatou Jehlu (413 m) nebo možnost hlubokomořského rybolovu mahi-mahi, wahoo, tuňáků či merlinů. Možnost celodenního leteckého výletu na atol Aitutaki s plavbou po jeho pohádkové laguně (návštěva Aitutaki je volitelná a platí se až na zájezdu v místní měně cca 500 NZD). Nenechte si ujít - bez nadsázky jde o jeden z nejkrásnějších ostrovů planety (ideální též pro svatební cestu!). Návrat na Nový Zéland (získaný den cestou zpět ztratíme).

29. - 30. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelety. 
 • Pozemní doprava (pronajatá auta, taxi, minibusy s místním řidičem). 
 • Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním (včetně barbecue obědu, občerstvení a ochutnávky kávy), výlet lodí na ostrov Fafa, 2x celodenní výlet na Viti Levu, okružní výlet Tongatapu a Rarotonga. 
 • Ubytování v hotelech a bungalovech se snídaní na Fidži a Tonze (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, často s bazénem). 
 • Při prodloužení o 6-denní plavbu katamaránem: plná penze a ubytování po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 2x noc v hotelu v Nadi. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci dle potřeb. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní na Fidži a Tonze. 
 • Spropitné. 
 • Vstupy. 
 • Fakultativní aktivity. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 700 Kč (15 dní) / 28 900 Kč (22 dní) / 32 700 Kč (23 dní) / 42 700 Kč (30 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Ostrovy a souostroví tropického ráje. I tak by se dal charakterizovat tento zájezd. Nezapomenutelné tichomořské scenérie pláží, atolů a tyrkysového moře spolu s prastarými rituály, zajímavými lidmi a krásným podmořským světem. Oblast naší cesty leží v Jižním Pacifiku, v oblasti nazývané Oceánie, na pomezí datové hranice východně od Austrálie a severně od Nového Zélandu. Zahrnuje na 800 ostrovů, z nichž se zastavíme na několika nejdůležitějších. Fidži patří do Melanésie, Rarotonga a Tonga do Polynésie. Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatými dopravními prostředky. Po ostrovech využijeme auta, taxi a minibusy. Mezi ostrovy se přesuneme letecky. Budeme také podnikat výlety lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa, 2x celodenní výlet - Viti Levu, okružní výlety - 1x Tongatapu a 1x Rarotonga.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotelech a bungalovech. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Bungalovy jsou prostorná a pohodlná obydlí postavená v tradičním polynéském stylu. Kromě příslušenství mají obvykle i kuchyňku a venku často bazén. Součástí ubytování na Fidži a na Tonze jsou snídaně, při výletu lodí na Fidži i barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kávy. Další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám s pomocí průvodce. Na většině míst (v bungalovech) bude k dispozici kuchyňka. Západní Polynésie v tomto směru patří mezi velmi drahé oblasti (pravidelně bývá řazena na ta úplně nejpřednější místa v žebříčcích zemí podle výšky cen).

Podobné zájezdy

Melanésie a Polynésie - Samoa, Fidži
424 Melanésie a Polynésie - Samoa, Fidži

S možností prodloužení na Cookovy ostrovy

Francouzská Polynésie
412 Francouzská Polynésie

Ve znamení tiki a moai

13.11. - 29.11.2018
+ další 1 termín
17 dní
Velikonoční ostrov - Tahiti a Moorea
3.11. - 19.11.2018
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog