Francouzská Polynésie

432

Francouzská Polynésie

Pohoda tropického ráje

Nezapomenutelná cesta do tropického ráje!

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Tahiti známé především z obrazů Paula Gaugaina učarovalo i slavnému mafiánskému Kmotrovi, který si v této oblasti pořídil vlastní atol. Vábí k návštěvě svými pralesy, horami a vyhlášenými plážemi. Okouzlující místa z filmu Bounty. Nejposvátnější z polynéských ostrovů Raiatea. Podle mnohých nejkrásnější ostrov Bora Bora s vysokými sopkami a pohádkovou lagunou. Odpočinek v ráji!

Časový harmonogram akce se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod. Na ostrově Bora Bora nocujeme v bungalovech nad lagunou. Nezapomenutelný zážitek!

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky. Objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do FRANCOUZSKÉ POLYNÉSIE.

2. den

Přílet do hlavního města Papeete. První seznámení s ostrovem Tahiti. Barevné polynéské trhy Marché de Papeete. Námořní přístav, radnice, odpočinek na pláži. Večerní promenáda s gurmánskými lahůdkami. Nocleh v Papeete.

3. - 4. den

Přelet na ostrov Raiatea. Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů, z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižním Pacifiku. Najdeme na náhorních plošinách i vzácnou endemickou květinu tiare apetahi? Nejvýznamnější marae Polynésie – Taputapuatea, posvátný komplex zapsaný na list UNESCO. Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova. Možnost celodenního fakultativního výletu na ostrov Tahaa – návštěva farmy na výrobu černých perel, vanilková farma, šnorchlování – korálové útesy s výhledem na ostrov Bora Bora, bohatý oběd, zastávka na malých ostrůvkách motu s koupáním.

5. - 8. den

Přelet na Bora-Bora. Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Korálové útesy a pohádkové pláže. Se zájemci fakultativní výlet na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae. Pozůstatky základny ze 2. světové války. Fakultativní možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova. Neuvěřitelné barvy moře. Celodenní výlet s obědem do laguny, kde zažijete koupání se žraloky a rejnoky a jejich krmení, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb. Fakultativní možnosti plážových aktivit (šnorchlování, potápění, apod.). Možnost vyhlídkového letu nad Bora Borou ve vrtulníku.

9. den

Přelet na Tahiti. Odpoledne okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tahiti proslulo i horami pokrytými hustými pralesy. Nejvyšší z nich se tyčí do výšky přes 2200 metrů. Bujná tropická vegetace s čistými vodopády. Mořský příboj v lávových útesech. Botanická zahrada s galapážskými želvami. Jeskyně Maraa. Pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie – Papeete.

10. den

Celodenní výlet trajektem na romantický ostrov srdce Mooreu. Idylické místo s bílými plážemi, lagunami a korálovými útesy. Vyjížďka na vyhlídkové místo s výhledem na záliv. Kde se natáčil film Bounty. Cestou ananasové plantáže. Ochutnáme ten nejlepší ananas na světě? Lodní výlet s pozorováním žraloků a rejnoků. Oběd na malém písečném motu. Další z míst lahůdkového šnorchlování. Návrat lodí na Tahiti.

11. den

Dopolední pěší výlet k vodopádu v údolí Fautau. Poslední nákupy a koupání na Tahiti. Večerní odlet do Evropy.

12. - 13. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Tahiti – Raiatea - Bora Bora - Tahiti
 • Lodní doprava mezi ostrovy (Tahiti - Moorea - Tahiti), transfery letiště-hotely, nájemní doprava po ostrovech
 • Okružní prohlídky ostrova Tahiti Nui, výlet po Raiatea
 • Ubytování v kvalitních 3* hotelech se snídaní 10x
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Vstupy
 • Vstupní poplatek do USA - ESTA 14 USD (v případě letu přes USA)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 32 500 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd po ostrovech Francouzské Polynésie. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatými dopravními prostředky. Při cestách mezi ostrovy využijeme lodě i letadla. V případě zájmu o pronájem aut budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz (na některých místech postačí i český). 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelech se snídaní, půjde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu na ostrově Bora Bora je zajištěno ubytování v bungalovech nad lagunou. Pokoje jsou vybaveny klimatizací. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ostatní stravu si každý účastník zajišťuje sám, buď z potravin zakoupených na místě, nebo v dražších restauracích či venkovních jídelničkách zvaných roulottes, kde pořídíte jednoduchý oběd nebo večeři.

Jiné požadavky a omezení

Při cestě do Polynésie se často využívá letecké spojení s mezipřistáním na území USA, proto je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Podobné zájezdy

Francouzská Polynésie
412 Francouzská Polynésie

Ve znamení tiki a moai

10.11. - 26.11.2020
17 dní
Velikonoční ostrov - Tahiti a Moorea
31.10. - 16.11.2020
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog