Francouzská Polynésie

412

Francouzská Polynésie

Ve znamení tiki a moai

Nezapomenutelná cesta do tropického ráje!

Oblíbený Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Pohodový poznávací zájezd na ostrovy Francouzské Polynésie, jež jsou synonymem tropického ráje pro všechny generace. V Polynésii se mísí pestrá historie s tradiční polynéskou kulturou i současností. Okolní moře a laguny hýří neskutečnými barvami i druhovou rozličností, jsou rájem nejen pro milovníky podmořského světa. Vydejte se s námi do tropického ráje a proměňte svůj sen o bělostných písečných plážích s palmami a blankytně modrým mořem ve skutečnost!

Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod. Pro zájemce nabízíme na ostrově Bora Bora možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci) nebo prodloužení o Velikonoční ostrov, viz akce č. 414 - Francouzská Polynésie a Velikonoční ostrov. Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  8.11. - 24.11.2022 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  150 390 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.3. - 13.4.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  153 590 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  7.11. - 23.11.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  153 590 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na Tahiti.

2. - 4. den

Přílet do Papeete. Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“, dějiště filmu Bounty - Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy. Koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a „mazlení“ s rejnoky, životní zážitek! „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány. Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu. Údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

5. den

Tahiti. Pěšky údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu, možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia - přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů. Koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

6. - 7. den

Huahine, další ze „zapomenutých“ ostrovů mimo turistické koridory. Marae Maeva - nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech. Krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere.

8. - 9. den

Raiatea, nejposvátnější z polynéských ostrovů. Nejvýznamnější marae Francouzské Polynésie Taputapuatea. Vyhlídky na zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova. Vzácná endemická květina tiare apetahi.

10. - 13. den

Bora-Bora. Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Okružní výlet autem či na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, (bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi.

14. - 15. den

Tahiti. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie, Papeete. Barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Za příznivé situace možnost fakultativního celodenního výletu katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji.

16. - 17. den

Letecký návrat z Papeete domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenka na Tahiti včetně letištních tax (do výše 60 000 Kč)
 • Místní přelety Tahiti - Huahine - Raiatea - Bora Bora - Tahiti
 • Lodní doprava mezi ostrovy (Tahiti - Moorea - Tahiti), transfery letiště-hotely, nájemní a veřejná doprava po ostrovech (auta, vany, busy, trucky, taxi)
 • Okružní prohlídky ostrovů Tahiti Nui, Moorea, Bora Bora (pro zájemce alternativně na kolech), Huahine a výlet po Raiatea.
 • „Shark Tour“ na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení - lehký tropický oběd)
 • 14x ubytování se snídaní (penziony, tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, hotely - vždy dvoulůžkové s příslušenstvím na všech ostrovech u moře)
 • Permit do údolí Fautaua
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní
 • Spropitné
 • Vstupy
 • Cestovní povolení USA - ESTA 14 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK 620 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 30 800 Kč, možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 20 390 Kč (při obsazení bungalovu 2 osobami)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výlet na ostrov vanilky Tahaa
 • Plavby lodí po laguně kolem ostrova Bora Bora
 • Celodenní výlet katamaránem na atol Tetiaroa cca 3 500 Kč
 • Celodenní výlet terénními vozy vnitrozemím Tahiti cca 2 000 Kč
 • Kulturní představení s polynéskými tanci cca 2 500 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd po ostrovech Francouzské Polynésie. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Na menších ostrovech je ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny cyklistika. Cyklovýlety jsou každý cca 25-35 km dlouhé (možné jsou i kratší varianty). Při pomalém tempu jízdy s řadou zastávek jsou vhodné pro každého (obavy jsou zbytečné).

Po trase zájezdu se budeme pohybovat veřejnými i pronajatými dopravními prostředky. Na ostrovech se budeme pohybovat místními autobusy a minibusy (le truck), které jsou nejčastějším a velmi příhodným způsobem přepravy po Tahiti a částečně i po Moorei, jindy je nahradí pronajatá doprava (auta, vany), na menších ostrovech i kola. Při cestách mezi ostrovy využijeme lodě i letadla. V případě zájmu o pronájem aut budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz (na některých místech postačí i český). 

Míra komfortu

Ubytováni budeme především v penzionech a tradičních obydlích fare – chatky a bungalovy, případně v hotelech. Ve všech případech půjde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (nemusí být vždy teplá voda). Pokoje bývají vybaveny klimatizací nebo větrákem, někde je k dispozici kuchyňka s ledničkou nebo úložné prostory.

Jednolůžkový pokoj je někdy možný za příplatek odpovídající rozdílu mezi cenou jednolůžkového pokoje a cenou bydlení pro zbytek skupiny.  V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ostatní stravu si každý účastník zajišťuje sám, buď ze surovin zakoupených v supermarketu, nebo v dražších restauracích či venkovních jídelničkách zvaných roulottes, kde pořídíte jednoduchý oběd nebo večeři.

Doplňující informace

Při cestě do Polynésie se využívá letecké spojení s mezipřistáním na území USA, proto je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Velikonoční ostrov - Tahiti a Moorea
28.10. - 13.11.2023
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

GO kamera

Festival

GO kamera

Brno

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.