Francouzská Polynésie

412

Francouzská Polynésie

Ve znamení tiki a moai

Nezapomenutelná cesta do tropického ráje!

Oblíbený Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Pohodový poznávací zájezd na ostrovy Francouzské Polynésie, jež jsou synonymem tropického ráje pro všechny generace. V Polynésii se mísí pestrá historie s tradiční polynéskou kulturou i současností. Okolní moře a laguny hýří neskutečnými barvami i druhovou rozličností, jsou rájem nejen pro milovníky podmořského světa. Vydejte se s námi do tropického ráje a proměňte svůj sen o bělostných písečných plážích s palmami a blankytně modrým mořem ve skutečnost! 

Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod. Pro zájemce nabízíme na ostrově Bora Bora možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci) nebo prodloužení o Velikonoční ostrov, viz akce č. 414 - Francouzská Polynésie a Velikonoční ostrov.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  12.11. - 28.11.2019 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  141 890 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  31.3. - 16.4.2020 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  144 790 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na Tahiti.

2. - 4. den

Přílet do Papeete. Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“, dějiště filmu Bounty - Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy. Koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a „mazlení“ s rejnoky, životní zážitek! „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány. Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu. Údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

5. den

Tahiti. Pěšky údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu, možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia - přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů. Koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

6. - 7. den

Huahine, další ze „zapomenutých“ ostrovů mimo turistické koridory. Marae Maeva - nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech. Krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere.

8. - 9. den

Raiatea, nejposvátnější z polynéských ostrovů. Nejvýznamnější marae Francouzské Polynésie Taputapuatea. Vyhlídky na zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova. Vzácná endemická květina tiare apetahi.

10. - 13. den

Bora-Bora. Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Okružní výlet autem či na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, (bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi.

14. - 15. den

Tahiti. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie, Papeete. Barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Za příznivé situace možnost fakultativního celodenního výletu katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji.

16. - 17. den

Letecký návrat z Papeete domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenka na Tahiti včetně letištních tax. 
 • Místní přelety Tahiti - Huahine - Raiatea - Bora Bora - Tahiti. 
 • Lodní doprava mezi ostrovy (Tahiti - Moorea - Tahiti), transfery letiště-hotely, nájemní a veřejná doprava po ostrovech (auta, vany, busy, trucky, taxi). 
 • Okružní prohlídky ostrovů Tahiti Nui, Moorea, Bora Bora (pro zájemce alternativně na kolech), Huahine a výlet po Raiatea.  
 • „Shark Tour“ na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení - lehký tropický oběd). 
 • 14x ubytování se snídaní (penziony, tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, hotely - vždy dvoulůžkové s příslušenstvím na všech ostrovech u moře). 
 • Permit do údolí Fautaua. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci dle potřeb. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní. 
 • Spropitné. 
 • Vstupy. 
 • Fakultativní aktivity. 
 • Cestovní povolení USA - ESTA 14 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK 620 Kč. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 29 900 Kč, možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 17 500 Kč (při obsazení bungalovu 2 osobami).

Fakultativní aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd po ostrovech Francouzské Polynésie. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Na menších ostrovech je ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny cyklistika. Cyklovýlety jsou každý cca 25-35 km dlouhé (možné jsou i kratší varianty). Při pomalém tempu jízdy s řadou zastávek jsou vhodné pro každého (obavy jsou zbytečné).
Po trase zájezdu se budeme pohybovat veřejnými i pronajatými dopravními prostředky. Na ostrovech se budeme pohybovat místními autobusy a minibusy (le truck), které jsou nejčastějším a velmi příhodným způsobem přepravy po Tahiti a částečně i po Moorei, jindy je nahradí pronajatá doprava (auta, vany), na menších ostrovech i kola. Při cestách mezi ostrovy využijeme lodě i letadla. V případě zájmu o pronájem aut budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz (na některých místech postačí i český). Při cestě do Polynésie se využívá letecké spojení s mezipřistáním na území USA, proto je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Míra komfortu

Ubytováni budeme především v penzionech a tradičních obydlích fare – chatky a bungalovy, případně v hotelech. Ve všech případech půjde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (nemusí být vždy teplá voda). Pokoje bývají vybaveny klimatizací nebo větrákem, někde je k dispozici kuchyňka s ledničkou nebo úložné prostory. Jednolůžkový pokoj je někdy možný za příplatek odpovídající rozdílu mezi cenou jednolůžkového pokoje a cenou bydlení pro zbytek skupiny.  V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ostatní stravu si každý účastník zajišťuje sám, buď ze surovin zakoupených v supermarketu, nebo v dražších restauracích či venkovních jídelničkách zvaných roulottes, kde pořídíte jednoduchý oběd nebo večeři.

Podobné zájezdy

Velikonoční ostrov - Tahiti a Moorea
21.3. - 6.4.2020
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Kolem světa

Festival

Kolem světa

Praha

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog