Japonsko

256

Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

Unikátní atmosféra země vycházejícího slunce v období vrcholícího jara

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Jarní období je nejvhodnější doba pro návštěvu Japonska. Vzduch je ještě průzračný, teploty příjemné a obloha většinou modrá a slunečná. Tři ze čtyř hlavních ostrovů. Všechny historické metropole - Nara, Kjóto, Kamakura a Edo (Tokio). Čtyři z nejkrásnějších japonských hradů - Macujama, Kumamoto, Himedži a Macumoto. Jednička světového lázeňství – Beppu. Memento atomové hrozby - Nagasaki. Největší aktivní sopka světa - Aso. Japonské Alpy - mohutný vodopád Kegon, olympijské Nagano, koupající se opice v termálních lázních, tradiční venkovská architektura Takajamy i poutní Nikkó. Posvátná sopka Fudži. Výpravné festivaly v Kjótu, Nikkó i v Tokiu i ukázky umění nindžů. Návštěva hlavního turnaje sumo v jeho „svatostánku“ Kokugikan v Tokiu.
 
První asociací v souvislosti s Japonskem je silně zakořeněná a stále živá tradice a zároveň moderní technologie. Jaro je jedním z nejlepších termínů pro poznávání Japonska. Kromě historických metropolí poznáme i přírodní krásy této země a ochutnáme atmosféru výpravných festivalů. Pro přihlášené po 1.4. nelze zaručit vstupenky na sumo. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu. Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Dušáková

Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické země, která už dávno není jen "banánovou republikou," inspirovali ještě více dalších cest do tohoto regionu. Nejčastěji se s Hanko...

Více informací o průvodci

Hana Dušáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Japonska, hlavní město Tokio. Zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni. Mrakodrapy v Šindžuku - vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó.

3. - 4. den

Jízda na jihozápad Honšú do Okajamy a dál přes zázrak moderní techniky - 13,1 km dlouhý systém mostů Seto-Ohaši na ostrov Šikoku. „Metropole haiku“ – Macujama. Rozsáhlý hrad na kopci, koupel v kouzelných historických lázních Dogo.

5. den

Lodí z Šikoku na ostrov Kjúšú. Bezkonkurenčně největší lázně Japonska, ne-li světa – Beppu. Pekelná oblast - horká zřídla, koupele, ale i bizarní muzeum sexu. Termální megamarket aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o masové turistice v Japonsku.

6. den

Napříč hornatým vnitrozemím Kjúšú přes sopku Aso. Pěší výlet uvnitř největší aktivní kaldery světa s možnými výhledy do jícnu aktivního kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěvaje podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016), případný alternativní program dle dané situace).

7. - 8. den

Kumamoto, slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži, mohutný hradní komplex jednoho z nejkrásnějších japonských hradů, jehož marné obléhání uspíšilo konec „posledního samuraje“ SaigaTakamoriho. Malebné kosmopolitní Nagasaki - brána křesťanství v Japonsku i místo druhé a (snad) poslední exploze atomové bomby. Mírový park a muzeum A-bomby. Největší chrám Východu - katedrála Urakami, památník 26 ukřižovaných křesťanů, Čínská čtvrť, Holandské svahy. Lanovkou na vrch Inasa (333 m) nad Nagasaki, nabízející jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Japonsku. Šinkansenem z Fukuoky (Hakaty) tunelem pod mořem zpět na Honšú do Ósaky.

9. - 10. den

Ósaka -velkoměsto byznysu a jídla. Futuristický Sky Building, podzemní město Umeda. Večer na neonovém bulváru Dótombori a v Americké vesnici. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Himedži - Pevnost bílé volavky - čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Horjúdži - nejstarší chrám Japonska i nejstarší dřevěná stavba na světě. První japonská metropole – Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa s Velkým Buddhou, šintoistická svatyně Kasuga, park s 1200 krotkými jelínky.

11. - 12. den

Nejvýznamnější historická metropole císařství Kjóto. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa, chrám a slavné zenové zahrady Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu,jeden z novodobých sedmi divů světa. Čtvrť divadel a gejš – Gion. Fakultativně večerní program s ukázkami tradiční japonské kultury (bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…). Festival Aoi - procesí císařských poslů v historických kostýmech v ulicích města. Superexpresem Hikari do Tokia.

13. den

Tokio. Asakusa - chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Cukidži (Tojosu) - atmosféra největšího rybího trhu na světě, možnost vyhlídkové plavby po řece Sumidě. Účast na jednom z 6 hlavních turnajů sumo přímo v jeho nejvýznamnějším areálu Kokugikan. Letecký návrat domů.

14. - 15. den

Dva dny v NP Nikkó v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna TokugawyIejasu. Jezero Čúzendži, vodopád Kegon (99 m) - jeden ze tří nejvyšších i nejkrásnějších v Japonsku. Sennin Gjorecu - dva hlavní festivaly svatyně: střelba samurajských lučištníků na běžících koních na terč, procesí v historických kostýmech a maskách.

16. - 17. den

Celodenní výlet do oblasti Hakone. Jízda zubačkou a lanovkami na geotermální pole Ówakudani (za příznivé vulkanické situace) s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými. Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na nejvyšší horu a symbol Japonska - sopku Fudži (3 776 m) s ledovou pokrývkou. Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó mezi Edem (Tokiem) a Kjótem. Středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura. Velký Buddha, chrám Hasedera. Jokohama. Vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, přístav, čínská čtvrť.

18. - 19. den

Tokio. Zahrady Císařského paláce, svatyně Jasukuni, mrakodrapy v Šindžuku s Metropolitní radnicí (243 m), neony Kabuki-čó. Volitelný program dle preferencí a domluvy s průvodcem: parky a muzea ve Uenu, exkluzivní obchodní ulice ve čtvrtích Ginza a Šibuja, návštěva festivalu Sandža v Asakuse - největšího a nejodvázanějšího v Tokiu, “elektrické město” Akihabara, popř. pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show.

Možnost zkrácení - odlet 19.den z Tokia

20. den

Superexpresem šinkansen pod posvátnou Fudži do Nagoji. Unikátní muzeum vlaků s vystavenými exponáty japonských lokomotiv a souprav od počátku až po budoucnost včetně šinkansenů a maglevu, trenažéry jízdy maglevem v 500 km/h, apod.

21. - 22. den

Rodiště mistra haiku - básníka Bašó a místo vzniku školy obávaných nindžů - Iga Ueno. Muzeum Nindžajašiki s ukázkami jejich bojového umění. Hikone na březích největšího japonského jezera Biwa. Národní poklad - hrad řazený mezi 12 původních a čtyři nejkrásnější v Japonsku, výhledy na jezero. Procházka (8 km) probouzející se jarní přírodou Japonských Alp po historické silnici Nakasendó přes malebné starobylé vesnice, v nichž se čas zastavil před staletími.

23. - 24. den

Horskou krajinou Japonských Alp do tradiční Takajamy. Historická čtvrť SanmačiHida - skanzen japonské vesnice. Lázně Okuhida. Lanovkami na Mt.Šinhotaka (2150 m) s krásnými výhledy na Japonské Alpy nebo koupání v termálech. Vyhlídkovou horskou silnicí kolem zasněžených třítisícovek do Macumota.

25. - 26. den

Podmanivé Macumoto - nejstarší japonský hrad. Dějiště ZOH 1998 Nagano (vzpomínáte?). Poutní chrám Zenkódži. Hala Big Hat, kde naši hokejisté získali zlato (vzpomínáte?). Jedinečný horský park Džigokudani jaenkoen, kde se opice koupou v termálních bazéncích pod tisíci obřích japonských cedrů. Návrat do Tokia.

27. - 28. den

Tokio. Asakusa - chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Volitelný program dle preferencí a domluvy s průvodcem - např. bulvár Haradžuku s extravagantní mládeží, šintoistická svatyně císaře Meidži, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů, termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax.
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD po trase programu.
 • Loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú.
 • Zubačka, lanovky a výletní loď po jezeře Aši.
 • Ubytování (2-3* hotely – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací  - evropský styl, výjimečně ryokany – japonský styl se spaním na zemi (2x).
 • Snídaně na japonský způsob. 
 • Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Tokiu (na balkón či jiná tzv. western seats). 
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní na japonský způsob.
 • Vstupy do památek a muzeí.
 • Fakultativní aktivity.
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj (v ryokanu nelze zaručit) 7 900 Kč (12 dní)/ 9 300 Kč (14 dní)/ 12 300 Kč (17 dní)/ 13 700 Kč (20 dní)/ 21 000 Kč (28 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Na tento zájezd je vyžadována průměrná fyzická kondice. Kromě přírodních krás zažijeme i rychlost šinkanzenů. Po trase zájezdu se budeme pohybovat především japonskými vlaky. Účastníci zájezdu mají v ceně příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny. Občas nás přepraví i autobus (hlavně MHD) a loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú, výletní loď po jezeře Aši či lanovka.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v turistických hotelech klasického evropského stylu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste aspoň jednou poznali i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Většinou půjde o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, apod.). Ostatní strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám. V supermarketech lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Čas ochutnat tradiční japonskou kuchyni budeme mít zejména až večer. Vedle klasických restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením. Japonská kuchyně se zcela oprávněně řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě.  

Vaše ohlasy

Po návratu z dovolené z Japonska, kterou zařizovala Vaše CK, bych rád vyjádřil naprostou spokojenost, krásné a nezapomenutelné zážitky z tohoto téměř 3 týdenního zájezdu a dovolené. Byla to obrovská zkušenost! Už několika našim přátelům a příbuzným, jsme Vaši CK vřele doporučili, aby s Vámi cestovali. Děkuji. Hezký den.

15.10.2012

Zúčastnili jsme se zájezdu do Japonska. Byli jsme velice spokojeni. Zájezd byl výborně připraven, viděli a poznali jsme opravdu hodně. Hana Dušáková je vynikající průvodkyně, má veliké znalosti historie, památek i života v Japonsku.Perfektně se orientuje na nádražích, má výborné organizační schopnosti, je milá, velice ochotná a vstřícná.

30.9.2014

Podobné zájezdy

Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

30.6. - 19.7.2019
+ další 1 termín
20 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

30.11. - 16.12.2018
+ další 3 termíny
17 dní
Japonsko
255 Japonsko

Od Hokkaida po Kjúšú

10.10. - 27.10.2018
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog