Japonsko

256

Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

Unikátní atmosféra země vycházejícího slunce v období vrcholícího jara

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Jarní období je nejvhodnější doba pro návštěvu Japonska. Vzduch je ještě průzračný, teploty příjemné a obloha většinou modrá a slunečná. Tři ze čtyř hlavních ostrovů. Všechny historické metropole - Nara, Kjóto, Kamakura a Edo (Tokio). Čtyři z nejkrásnějších japonských hradů - Macujama, Kumamoto, Himedži a Macumoto. Jednička světového lázeňství – Beppu. Memento atomové hrozby - Nagasaki. Největší aktivní sopka světa - Aso. Japonské Alpy - mohutný vodopád Kegon, olympijské Nagano, koupající se opice v termálních lázních, tradiční venkovská architektura Takajamy i poutní Nikkó. Posvátná sopka Fudži. Výpravné festivaly v Kjótu, Nikkó i v Tokiu i ukázky umění nindžů. Návštěva hlavního turnaje sumo v jeho „svatostánku“ Kokugikan v Tokiu.
 
První asociací v souvislosti s Japonskem je silně zakořeněná a stále živá tradice a zároveň moderní technologie. Jaro je jedním z nejlepších termínů pro poznávání Japonska. Kromě historických metropolí poznáme i přírodní krásy této země a ochutnáme atmosféru výpravných festivalů. 
Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín: 2.5. - 30.5.201929 dní / 26 nocí (29 dní / 26 nocí)Cena: 124 890 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 2.5. - 22.5.201921 dní / 18 nocí (21 dní / 18 nocí)Cena: 91 590 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 2.5. - 16.5.201915 dní / 12 nocí (15 dní / 12 nocí)Cena: 74 790 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 13.5. - 30.5.201918 dní / 15 nocí (18 dní / 15 nocí)Cena: 87 790 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 18.5. - 30.5.201913 dní / 10 nocí (13 dní / 10 nocí)Cena: 66 890 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Studuje japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Můžete ji potkat v horách na Hokkaidu, v nočním víru Tokia, v kjótských chrámech nebo na pláži na Okinawě. Nejčastěji ji ale najdete v docela obyčejných čtvrtích Ósaky klábosit s místními nad šálk...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Dušáková

Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické země, která už dávno není jen "banánovou republikou," inspirovali ještě více dalších cest do tohoto regionu. Nejčastěji se s Hanko...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová

Hana Dušáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Japonska, hlavní město Tokio. Zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni. Mrakodrapy v Šindžuku - vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó.

3. - 4. den

Jízda na jihozápad Honšú do Okajamy a dál přes zázrak moderní techniky - 13,1 km dlouhý systém mostů Seto-Ohaši na ostrov Šikoku. „Metropole haiku“ – Macujama. Rozsáhlý hrad na kopci, koupel v kouzelných historických lázních Dogo.

5. den

Lodí z Šikoku na ostrov Kjúšú. Bezkonkurenčně největší lázně Japonska, ne-li světa – Beppu. Pekelná oblast - horká zřídla, koupele, ale i bizarní muzeum sexu. Termální megamarket aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o masové turistice v Japonsku.

6. den

Napříč hornatým vnitrozemím Kjúšú přes sopku Aso. Pěší výlet uvnitř největší aktivní kaldery světa s možnými výhledy do jícnu aktivního kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěvamístaje podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle dané situace).

7. - 8. den

Kumamoto s mohutným hradním komplexem jednoho z nejkrásnějších japonských hradů (návštěva místa je podmíněna aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016); případný alternativní program dle dané situace). Slavné zahradySuizendži. Kosmopolitní Nagasaki - brána křesťanství v Japonsku i místo druhé a (snad) poslední exploze atomové bomby. Mírový park a muzeum A-bomby. Největší chrám Východu - katedrála Urakami, památník 26 ukřižovaných křesťanů, Čínská čtvrť, Holandské svahy aj. Lanovkou na vrch Inasa (333 m) nad Nagasaki, nabízející jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Japonsku. Šinkansenem z Fukuoky (Hakaty) tunelem pod mořem zpět na Honšú do Ósaky.

9. - 10. den

Ósaka -velkoměsto byznysu a jídla. Futuristický Sky Building, podzemní město Umeda. Večer na neonovém bulváru Dótombori a v Americké vesnici. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Himedži - Pevnost bílé volavky - čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Horjúdži - nejstarší chrám Japonska i nejstarší dřevěná stavba na světě. První japonská metropole – Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa s Velkým Buddhou, šintoistická svatyně Kasuga, park s 1200 krotkými jelínky.

11. - 12. den

Nejvýznamnější historická metropole císařství Kjóto. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa, chrám a slavné zenové zahrady Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu,jeden z novodobých sedmi divů světa. Čtvrť divadel a gejš – Gion. Fakultativně večerní program s ukázkami tradiční japonské kultury (bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…). Festival Aoi - procesí císařských poslů v historických kostýmech v ulicích města. Superexpresem Hikari do Tokia.

13. den

Tokio. Asakusa - chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Možnost návštěvy „elektrického města“ Akihabara aj. Účast na jednom z 6 hlavních turnajů sumo přímo v jeho nejvýznamnějším areálu Kokugikan.

Možnost ukončení akce, návrat domů 14.den. Přílet do Tokia 13.den, začátek akce na 9 nebo 17 dní.

14. - 15. den

Dva dny v NP Nikkó v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna TokugawyIejasu. Jezero Čúzendži, vodopád Kegon (99 m) - jeden ze tří nejvyšších i nejkrásnějších v Japonsku. Sennin Gjorecu - dva hlavní festivaly svatyně: střelba samurajských lučištníků na běžících koních na terč, procesí v historických kostýmech a maskách.

16. - 17. den

Celodenní výlet do oblasti Hakone. Jízda zubačkou a lanovkami na geotermální pole Owakudani  s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými (návštěvamístaje podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle dané situace). Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na nejvyšší horu a symbol Japonska - sopku Fudži (3776 m). Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó. Středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura - Velký Buddha, chrám Hasedera. Jokohama - vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, přístav, čínská čtvrť.

Přílet do Tokia 18.den, začátek akce na 12.dní.

18. - 19. den

Tokio. Zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni, mrakodrapy v Šindžuku - vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó. Alternativně program dle preferencí a domluvy s průvodcem - parky a muzea ve Uenu, exkluzivní obchodní ulice ve čtvrtích Ginza a Šibuja, návštěva festivalu Sandža v Asakuse - největšího a nejodvázanějšího v Tokiu, popř. pro zájemce možnost vyhlídkové plavby po řece Sumidě, návštěvy Tojosu - největšího rybího trhu na světě, Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show aj.

Možnost ukončení akce na 9 dní.

20. den

Superexpresem šinkansen pod posvátnou Fudži do Nagoji. Unikátní muzeum vlaků s vystavenými exponáty japonských lokomotiv a souprav od počátku až po budoucnost včetně šinkansenů a maglevu, trenažéry jízdy maglevem v 500 km/h, apod.

21. - 22. den

Rodiště mistra haiku - básníka Bašó a místo vzniku školy obávaných nindžů - Iga Ueno. Muzeum Nindžajašiki s ukázkami jejich bojového umění. Hikone na březích největšího japonského jezera Biwa. Národní poklad - hrad řazený mezi 12 původních a čtyři nejkrásnější v Japonsku, výhledy na jezero. Procházka (8 km) probouzející se jarní přírodou Japonských Alp po historické silnici Nakasendó přes malebné starobylé vesnice, v nichž se čas zastavil před staletími.

23. - 24. den

Horskou krajinou Japonských Alp do tradiční Takajamy. Historická čtvrť SanmačiHida - skanzen japonské vesnice. Lázně Okuhida. Lanovkami na Mt.Šinhotaka (2150 m) s krásnými výhledy na Japonské Alpy nebo koupání v termálech. Vyhlídkovou horskou silnicí kolem zasněžených třítisícovek do Macumota.

25. - 26. den

Podmanivé Macumoto - nejstarší japonský hrad. Dějiště ZOH 1998 Nagano (vzpomínáte?). Poutní chrám Zenkódži. Hala Big Hat, kde naši hokejisté získali zlato (vzpomínáte?). Jedinečný horský park Džigokudani jaenkoen, kde se opice koupou v termálních bazéncích pod tisíci obřích japonských cedrů. Návrat do Tokia.

27. - 28. den

Tokio. Asakusa - chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Volitelný program dle preferencí a domluvy s průvodcem - např. bulvár Haradžuku s extravagantní mládeží, šintoistická svatyně císaře Meidži, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů, termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax. 
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD po trase programu. 
 • Loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú (varianty 14, 20 a 28 dní). 
 • Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši v NP Hakone-Fudži (varianty 9, 17, 20 a 28 dní). 
 • Ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl (6x/9 dní, 9x/12 dní, 12x/14 dní, 14x/17 dní, 17x/20 dní, 25x/28 dní), 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi, popř. hotel (vyjma varianty 14 dní). 
 • Snídaně na japonský způsob. 
 • Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Tokiu (na balkón či jiná tzv. western seats (varianty 9, 14, 20 a 28 dní).  
 • Český průvodce. 
 • Cestovní pojištění.

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 1.dubnu. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu. 

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní na japonský způsob. 
 • Vstupy do památek a muzeí. 
 • Fakultativní aktivity. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj (v ryokanu nelze zaručit) 6 300 Kč (9 dní)/ 7 900 Kč (12 dní)/ 9 300 Kč (14 dní)/ 12 400 Kč (17 dní)/ 14 700 Kč (20 dní)/ 21 100 Kč (28 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Na tento zájezd je vyžadována průměrná fyzická kondice. Kromě přírodních krás zažijeme i rychlost šinkanzenů. Po trase zájezdu se budeme pohybovat především japonskými vlaky. Účastníci zájezdu mají v ceně příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny. Občas nás přepraví i autobus (hlavně MHD) a loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú, výletní loď po jezeře Aši či lanovka.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v turistických hotelech klasického evropského stylu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste aspoň jednou poznali i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Většinou půjde o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, apod.). Ostatní strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám. V supermarketech lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Čas ochutnat tradiční japonskou kuchyni budeme mít zejména až večer. Vedle klasických restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením. Japonská kuchyně se zcela oprávněně řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě.  

Vaše ohlasy

Po návratu z dovolené z Japonska, kterou zařizovala Vaše CK, bych rád vyjádřil naprostou spokojenost, krásné a nezapomenutelné zážitky z tohoto téměř 3 týdenního zájezdu a dovolené. Byla to obrovská zkušenost! Už několika našim přátelům a příbuzným, jsme Vaši CK vřele doporučili, aby s Vámi cestovali. Děkuji. Hezký den.

Vladimír B.

15.10.2012

Zúčastnili jsme se zájezdu do Japonska. Byli jsme velice spokojeni. Zájezd byl výborně připraven, viděli a poznali jsme opravdu hodně. Hana Dušáková je vynikající průvodkyně, má veliké znalosti historie, památek i života v Japonsku.Perfektně se orientuje na nádražích, má výborné organizační schopnosti, je milá, velice ochotná a vstřícná.

Vlasta a Josef B.

30.9.2014

Podobné zájezdy

Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

30.6. - 19.7.2019
+ další 1 termín
20 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

29.11. - 15.12.2019
+ další 1 termín
17 dní
Japonsko
255 Japonsko

Z Honšú na Kjúšú

5.8. - 23.8.2019
+ další 2 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog