Japonsko

256

Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

Unikátní atmosféra země vycházejícího slunce v období vrcholícího jara

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Jarní období je nejvhodnější doba pro návštěvu Japonska. Vzduch je ještě průzračný, teploty příjemné a obloha většinou modrá a slunečná. Tři ze čtyř hlavních ostrovů. Všechny historické metropole - Nara, Kjóto, Kamakura a Edo (Tokio). Čtyři z nejkrásnějších japonských hradů - Macujama, Kumamoto, Himedži a Macumoto. Jednička světového lázeňství – Beppu. Memento atomové hrozby - Nagasaki. Největší aktivní sopka světa - Aso. Japonské Alpy - mohutný vodopád Kegon, olympijské Nagano, koupající se opice v termálních lázních, tradiční venkovská architektura Takajamy i poutní Nikkó. Posvátná sopka Fudži. Výpravné festivaly v Kjótu, Nikkó i v Tokiu i ukázky umění nindžů. Návštěva hlavního turnaje sumo v jeho „svatostánku“ Kokugikan v Tokiu.

První asociací v souvislosti s Japonskem je silně zakořeněná a stále živá tradice a zároveň moderní technologie. Jaro je jedním z nejlepších termínů pro poznávání Japonska. Kromě historických metropolí poznáme i přírodní krásy této země a ochutnáme atmosféru výpravných festivalů. Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Dušáková

Japonština ji uchvátila již na střední škole. Stala se profesionální tlumočnicí a opakovaně se do Země vycházejícího slunce vrací. Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické...

Více informací o průvodci

Hana Dušáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Japonska, hlavní město Tokio. Zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni. Mrakodrapy v Šindžuku - vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó.

3. - 4. den

Jízda na jihozápad Honšú do Okajamy a dál přes zázrak moderní techniky - 13,1 km dlouhý systém mostů Seto-Ohaši na ostrov Šikoku. „Metropole haiku“ – Macujama. Rozsáhlý hrad na kopci, koupel v kouzelných historických lázních Dogo.

5. den

Lodí z Šikoku na ostrov Kjúšú. Bezkonkurenčně největší lázně Japonska, ne-li světa – Beppu. Pekelná oblast - horká zřídla, koupele, ale i bizarní muzeum sexu. Termální megamarket aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o masové turistice v Japonsku.

6. den

Napříč hornatým vnitrozemím Kjúšú přes sopku Aso. Pěší výlet uvnitř největší aktivní kaldery světa s možnými výhledy do jícnu aktivního kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěva místa je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle dané situace).

7. - 8. den

Kumamoto s mohutným hradním komplexem jedné z nejpůsobivějších japonských pevností (návštěva místa je podmíněna aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016); případný alternativní program dle dané situace). Slavné zahrady Suizendži. Kosmopolitní Nagasaki - brána křesťanství v Japonsku i místo exploze druhé a snad i poslední válečné atomové bomby. Mírový park a muzeum A-bomby. Největší chrám Východu - katedrála Urakami, památník 26 ukřižovaných křesťanů, Čínská čtvrť, Holandské svahy aj. Lanovkou na vrch Inasa (333 m) nad Nagasaki, nabízející jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Japonsku. Šinkansenem z Fukuoky (Hakaty) tunelem pod mořem zpět na Honšú do Ósaky.

9. - 10. den

Ósaka - velkoměsto byznysu a jídla. Futuristický Sky Building, podzemní město Umeda. Večer na neonovém bulváru Dótombori a v Americké vesnici. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Himedži - Pevnost bílé volavky - čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Horjúdži - nejstarší chrám Japonska i nejstarší dřevěná stavba na světě. První japonská metropole – Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa s Velkým Buddhou, šintoistická svatyně Kasuga, park s 1200 krotkými jelínky.

11. - 12. den

Nejvýznamnější historická metropole císařství Kjóto. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa, chrám a slavné zenové zahrady Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu, jeden z novodobých sedmi divů světa. Čtvrť divadel a gejš – Gion. Fakultativně večerní program s ukázkami tradiční japonské kultury (bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…). Festival Aoi - procesí císařských poslů v historických kostýmech v ulicích města. Superexpresem Hikari do Tokia.

13. den

Tokio. Asakusa - chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Možnost návštěvy „elektrického města“ Akihabara, festivalu Sandža v Asakuse - největšího a nejodvázanějšího v Tokiu, aj. Účast na jednom z 6 hlavních turnajů sumo přímo v jeho nejvýznamnějším areálu Kokugikan.

Možnost ukončení akce, návrat domů 14.den. Přílet do Tokia 13.den, začátek akce na 17 dní.

14. - 15. den

Dva dny v NP Nikkó v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna TokugawyIejasu. Jezero Čúzendži, vodopád Kegon (99 m) - jeden ze tří nejvyšších i nejkrásnějších v Japonsku. Sennin Gjorecu - dva hlavní festivaly svatyně: střelba samurajských lučištníků na běžících koních na terč, procesí v historických kostýmech a maskách.

16. - 17. den

Celodenní výlet do oblasti Hakone. Jízda zubačkou a lanovkami na geotermální pole Owakudani  s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými (návštěva místa je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle dané situace). Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na nejvyšší horu a symbol Japonska - sopku Fudži (3776 m). Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó. Středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura - Velký Buddha, chrám Hasedera. Jokohama - vyhlídka z Landmark Tower (296 m), bývalého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, přístav, čínská čtvrť.

Přílet do Tokia 18.den.

18. - 19. den

Tokio. Zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni, mrakodrapy v Šindžuku - vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó. Alternativně program dle preferencí a domluvy s průvodcem - parky a muzea ve Uenu, exkluzivní obchodní třídy ve čtvrtích Ginza a Šibuja, popř. pro zájemce možnost vyhlídkové plavby po řece Sumidě, návštěvy Tojosu - největšího rybího trhu na světě, Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show aj.

Možnost ukončení akce na 20 dní.

20. den

Superexpresem šinkansen pod posvátnou Fudži do Nagoji. Unikátní muzeum vlaků s vystavenými exponáty japonských lokomotiv a souprav od počátku až po budoucnost včetně šinkansenů a maglevu, trenažéry jízdy maglevem v 500 km/h, apod.

21. - 22. den

Rodiště mistra haiku - básníka Bašó a místo vzniku školy obávaných nindžů - Iga Ueno. Muzeum Nindžajašiki s ukázkami jejich bojového umění. Hikone na březích největšího japonského jezera Biwa. Národní poklad - hrad řazený mezi 12 původních a čtyři nejkrásnější v Japonsku, výhledy na jezero. Procházka (8 km) probouzející se jarní přírodou Japonských Alp po historické silnici Nakasendó přes malebné starobylé vesnice, v nichž se čas zastavil před staletími.

23. - 24. den

Horskou krajinou Japonských Alp do tradiční Takajamy. Historická čtvrť SanmačiHida - skanzen japonské vesnice. Lázně Okuhida. Lanovkami na Mt. Šinhotaka (2150 m) s krásnými výhledy na Japonské Alpy nebo koupání v termálech. Vyhlídkovou horskou silnicí kolem zasněžených třítisícovek do Macumota.

25. - 26. den

Podmanivé Macumoto - nejstarší japonský hrad. Dějiště ZOH 1998 Nagano (vzpomínáte?). Poutní chrám Zenkódži. Hala Big Hat, kde naši hokejisté získali zlato (vzpomínáte?). Jedinečný horský park Džigokudani jaenkoen, kde se opice koupou v termálních bazéncích pod tisíci obřích japonských cedrů. Návrat do Tokia.

27. - 28. den

Tokio. Asakusa - chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012. Volitelný program dle preferencí a domluvy s průvodcem - např. bulvár Haradžuku s extravagantní mládeží, šintoistická svatyně císaře Meidži, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů, termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD po trase programu
 • Loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú (varianty 14, 20 a 28 dní)
 • Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši v NP Hakone-Fudži (varianty 17, 20 a 28 dní)
 • Ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl (12x/14 dní, 14x/17 dní, 17x/20 dní, 25x/28 dní), 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi, popř. hotel (vyjma varianty 14 dní)
 • Snídaně na japonský způsob
 • Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Tokiu (na balkón či jiná tzv. western seats (varianty 14, 20 a 28 dní)
 • Český průvodce

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 31.březnu. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu. 

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní na japonský způsob
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Fakultativní aktivity
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj (v ryokanu nelze zaručit) 10 100 Kč (14 dní)/ 13 500 Kč (17 dní)/ 16 000 Kč (20 dní)/ 23 000 Kč (28 dní)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Na tento zájezd je vyžadována průměrná fyzická kondice. Kromě přírodních krás zažijeme i rychlost šinkanzenů. Po trase zájezdu se budeme pohybovat především japonskými vlaky. Účastníci zájezdu mají v ceně příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny. Občas nás přepraví i autobus (hlavně MHD) a loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú, výletní loď po jezeře Aši či lanovka.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v turistických hotelech klasického evropského stylu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste aspoň jednou poznali i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Většinou půjde o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, apod.). Ostatní strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám. V supermarketech lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Čas ochutnat tradiční japonskou kuchyni budeme mít zejména až večer. Vedle klasických restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením. Japonská kuchyně se zcela oprávněně řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě.  

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, cestujeme s Vaší cestovní kanceláří již několik let. Vždycky jsme měli štěstí na perfektní průvodce. Jejich důležitost jsme si nejvíce uvědomili v roce 2015, kdy nás v Káthmándú zastihlo zemětřesení. Letos jsme cestovali na měsíc do Japonska, které jsme si opravdu užili. Velký podíl na naší spokojenosti měla naše báječná průvodkyně Kateřina Špirochová. Její absolutní profesionalita, perfektní znalost historie Japonska i samotné japonštiny a zcela nezničitelný elán nás provázel každý den. Její práce byla o to náročnější, že jsme cestovali převážně vlakem s plnou bagáží.  Nikdy nechyběla dobrá nálada, ochota a vstřícnost k našim požadavkům a vždy byla ochotna udělat i něco navíc. Například pro každého z nás na cesty vlakem pravidelně připravovala kopie výňatků z knih japonských autorů. To abychom lépe porozuměli historii, ale i současnosti Japonska. Měli jsme v plánu „nahlédnout“ do další ze zemí světa, ale Kateřina nás „přinutila“ zajímat se o tuhle zemi víc a vlastně mít tuhle zemi tak nějak rádi. Chtěli bychom touto cestou poděkovat za perfektní organizaci našeho putování po Japonsku a za úžasný přístup Kateřiny. Moc děkujeme a těšíme se na další cestovatelské zážitky s Vaší cestovní kanceláří. Současně děkujeme za „Cestovatelské středy“, které jsou pro nás velkým obohacením a inspirací.  

Marie a Alexej H.

20.6.2019

Po návratu z dovolené z Japonska, kterou zařizovala Vaše CK, bych rád vyjádřil naprostou spokojenost, krásné a nezapomenutelné zážitky z tohoto téměř 3 týdenního zájezdu a dovolené. Byla to obrovská zkušenost! Už několika našim přátelům a příbuzným, jsme Vaši CK vřele doporučili, aby s Vámi cestovali. Děkuji. Hezký den.

Vladimír B.

15.10.2012

Zúčastnili jsme se zájezdu do Japonska. Byli jsme velice spokojeni. Zájezd byl výborně připraven, viděli a poznali jsme opravdu hodně. Hana Dušáková je vynikající průvodkyně, má veliké znalosti historie, památek i života v Japonsku.Perfektně se orientuje na nádražích, má výborné organizační schopnosti, je milá, velice ochotná a vstřícná.

Vlasta a Josef B.

30.9.2014

Podobné zájezdy

Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

30.6. - 19.7.2022
+ další 1 termín
20 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

6.3. - 22.3.2022
+ další 2 termíny
17 dní
Japonsko
255 Japonsko

Z Honšú na Kjúšú

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog