Tanzanie - Zanzibar

IN805

Tanzanie - Zanzibar

Pro individuální cestovatele

Safari v komfortním balení!

Oblíbený Safari a moře

Typ zájezdu:

Individuální cesty

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

od 2 osob

Bohaté safari v exkluzivním balení. Na safari nocujete v komfortních hotelech případně luxusních stanových lodžích na atraktivních místech národních parků. Safari v národních parcích Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. Ostrov koření Zanzibar - smaragdová voda i bílý písek. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání zážitků ze safari v nejhezčích parcích Afriky a odpočinek u moře. Akci doporučujeme všem milovníkům exotiky! Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Termíny a rezervace

Rádi pro Vás připravíme tento program v libovolném termínu.

Chci jet individuálně

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Asistence na cestách 24/7

Asistence na cestách 24/7

Na zájezdech organizovaných bez doprovodu českého průvodce máte k dispozici nonstop asistenci místní partnerské cestovní kanceláře. Na uvedených místech v programu pak využíváme služeb osvědčených a certifikovaných místních průvodců s výbornou znalostí anglického jazyka (v případě zájmu i jazyka...

Více informací o průvodci

Asistence na cestách 24/7

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do TANZANIE. Přílet do „hlavního města safari“. Kosmopolitní Arusha s příjemným klimatem. Nocleh v centru Arushi v hotelu African Tullip.

2. den

Odjezd na safari. Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. NP Tarangire s rozsáhlými baobabovými porosty. Početná stáda slonů. Žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy. Přes 550 druhů ptáků. Nocleh v lodži.

3. den

Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti, pod patronátem UNESCO, je vrcholem divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Atraktivní ubytování v komfortní stanové lodži.

4. den

Celodenní safari v NP Serengeti. Ranní safari s východem slunce. Podaří se nám zahlédnout levharta? Pro zájemce možnost balónového létaní. Let nad pláněmi Serengeti, safari z ptačí perspektivy. Po přistání se podává šampaňské a stylová snídaně. Na oběd se lze vrátit do lodge a po krátkém odpočinku opět vyjet za zvířaty. Nocleh v komfortní stanové lodži.

5. den

Po ranním safari přejezd směr Naabi Hill, přesun k NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Safari v kráteru Ngorongoro (UNESCO). Z výšky přes 2 300 m sjedete o 600 m níže na dno kaldery. Obdoba Noemovy archy plné zvířat. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Šance na nosorožce! Nocleh v lodži.

6. den

Mto-Wa-Mbu - tržnice s tradičními výrobky. Exotické ovoce včetně červených banánů. Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, varani. Návrat do Arushi, nocleh v hotelu African Tullip.

Možnost zkrácení, odlet domů 7.den

7. - 8. den

Letecky na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město pod patronátem UNESCO. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Pro zájemce lodní výlet na ostrov Changu. Romantická pláž „sněhobílého“ písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Noclehy v Kamenném městě ve stylovém hotelu Tembo.

9. den

Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Pro zájemce spice tour - exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nocleh v oblasti Nungwi v hotelu Amaan Bungalows.

10. - 11. den

Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na atol Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Nocleh v oblasti Nungwi.

12. den

Poslední koupání. Rozloučení a večerní odlet ze Zanzibaru.

13. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Vnitrostátní přelet Arusha - Zanzibar
 • Terénní džípy po dobu safari
 • Doprava na Zanzibaru
 • Ubytování ve městech v hotelech se snídaní 2x, po dobu safari v komfortních lodžích (mohou být i stanové) s polopenzí 4x, na pláži na Zanzibaru v pohodlných bungalovech se snídaní 3x, v Kamenném městě 2x
 • Návštěva masajské bomy
 • Vstupy do národních parků: Tarangire, Ngorongoro, vstup do kráteru Ngorongoro, Serengeti 
 • Místní anglicky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Vstupní víza do Tanzanie 50 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek a muzeí, na hadí farmu, celkem cca 50 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 900 Kč (9 600 Kč jen na safari)
 • Cestovní pojištění (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita je omezena. Mezi ně patří balónové létání nad Serengeti, které stojí cca 600 USD. Nejlepší je tuto aktivitu objednat již při uzavírání cestovní smlouvy.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Potápění na Zanzibaru cca 50-80 USD
 • Lodní výlet na ostrov Changu 30 USD
 • Lodní výlet na ostrov Mnemba 30 USD 

Velikost skupiny

Tato akce je určena pro individuální cestovatele, kteří nechtějí jet ve skupině. Akci zajistíme již od 2 osob.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - pětidenního safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s polopenzí s odpočinkovou částí programu - pobytem na ostrově Zanzibar spojeným s jednodenními výlety.

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity.

Letecky se přesunete z Arushi na Zanzibar, kde absolvujete závěrečnou část programu.

Míra komfortu

Ubytováni budete ve městech v hotelech se snídaní, na safari v komfortních kamenných nebo stanových lodžích s polopenzí, na severu Zanzibaru v bungalovech s klimatizací a se snídaní, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén. Po zbytek pobytu se stravujete společně v místních restauracích. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru.

Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujete, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Podobné zájezdy

To nejlepší z Kostariky Komfortněji
IN801 To nejlepší z Kostariky Komfortněji

Pro individuální cestovatele

20.10. - 3.11.2024
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)