TANZANIE A ZANZIBAR

MK984

TANZANIE A ZANZIBAR

Safari, etnika a moře

Nejznámější tanzanské národní parky a místní etnika

Novinka Safari a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6-12

Zažijte Afriku bez turistů. Speciálně sestavený program. Nezapomenutelné safari v NP Serengeti a Ngorongoro. Všudypřítomní Masajové a jejich fascinující kultura. Návštěva vesnic loveckého kmene Hadzabe a osada zdatných kovářů kmene Datoga. Bájný Zanzibar a fascinující historické Kamenné město. Rozsáhlé mangrove pralesa Jozani a poznávací cesta za kořením. Vše dovršeno romantikou na písečných plážích úžasného smaragdového pobřeží poblíž Nungwi…

Unikátní příležitost zařít východní Afriku plnou zvířat a seznámit se se životem místních etnik. Malá skupinka zajistí klientům prostor pro získání těch nejlepších zážitků. Průvodcuje velký milovník Afriky a místních etnik David Švejnoha.

Podmínky vstupu do Tanzanie. Pro cesty do Tanzanie není nutné mít PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  27.12. - 11.1.2021 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  73 400 Kč letenka asi 29 000 Kč  (letenka asi 29 000 Kč) Cena pro skupinku od 6 osob Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírodních národů napříč celým světem, věnuje se autentickému kmenovému umění. Když je doma, pořádá cestopisné bese...

Více informací o průvodci

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do TANZANIE. Přílet do hlavního města safari Arusha pod sopečným vrcholem Mt. Meru. Nocleh v Arushi.

3. den

Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, varani (cimrmanovské foto herpetologa v těle krajty je aktualizováno pozřeným rolníkem!). Masajské muzeum, první setkání s masajskou kulturou. Velká příkopová propadlina. Působivý přírodní zlom NP Lake Manyara, odlišná vegetační pásma. Sloni, hroši, žirafy… Budeme mít štěstí na stromové lvy?

4. den

Přesun k magickému jezeru Natron. Rozsáhlá vodní plocha má místy až 60 stupňů Celsia. Hloubka je pouze 50 cm. Obrovská koncentrace uhličitanu sodného mění okolí k nepoznání. Sinice barví vodu do červena. Příroda jak z jiné planety s kulisou sopky Ol Doinyo Lengai. Masaji přezdívaná hora bohů. (Pro zájemce možnost nočního výstupu na vrchol s masajským průvodcem).

5. den

Ranní sestup vrcholové skupiny k jezeru. Pro další možnost dopoledního výletu k vodopádům Ngara Sero. Možností vyžití je více. Nahlédneme do pravé masajské bomy? Oběd a odpolední návrat do civilizace. Ukázka dřevořezeb lokálních umělců, ochutnávka místního ovoce a večerní posezení u lokálního pivečka…

6. den

Ranní cesta k jezeru Eyasi. Jedinečné zážitky ve společnosti izolovaného kmene Hadzabe. Tito sběrači a lovci dlouho odolávali vnějším vlivům. Podaří se nám ulovit něco k obědu? Odpolední přesun ke kmeni Datoga. Pestrobarevné korálky a kůže tvoří stále jejich tradiční oděv. Skarifikace kolem očí starších žen každého ohromí. Muži jsou uznávaní kováři.

7. den

Karatu - Poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Měnící se bujná vegetace a rostoucí nadmořská výška. Safari v NP Serengeti (UNESCO) - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Nocleh v oblasti Seronera.

8. den

Celý den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop. Mimořádné ranní safari. Uvidíme hrochy vracející se z pastvy? Šance na krokodýly a lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Nocleh v oblasti Seronera.

9. den

Ranní safari v NP Serengeti. Přejezd do rezervace Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempu na hraně kaldery. 

10. den

Kráter Ngorongoro, zapsaný jako přírodní dědictví UNESCO. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi.

11. - 12. den

Letecky na ZANZIBAR - příjemný pobyt na atraktivním ostrově. Kombinace koupání a historických pamětihodností. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město (UNESCO) je samostatný kouzelný svět. Rušná městská tržnice. Lodní výlet na ostrov Changu. Romantická pláž „sněhobílého" písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky v porostu mangrove. Červenobílé endemické guerézy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Spice tour - exkurze za odlišnými druhy koření. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky.

13. - 14. den

Vesnice Nungwi na severu ostrova je opravdu nejhezčím místem s bělostnými plážemi a smaragdovým mořem. Bohaté možnosti aktivit. Potápění a šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici dhow. Mořské speciality a noční atmosféra.

15. den

Poslední koupání. Rozloučení a odlet ze Zanzibaru (případně odjezd lodí na pevninu a odlet z Dar Es Salaamu).

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava - na safari v Tanzanii terénní džípy, pronajatá vozidla na Zanzibaru
 • Přelety Arusha - Zanzibar
 • Lodní výlet na ostrov Changu
 • Návštěva masajské bomy, místních vesnic
 • Exkurze za kořením
 • Ubytování se snídaní 4x v hotýlcích, 3x v bungalovech na Zanzibaru
 • Na safari 5x v místních pronajatých stanech s matrací
 • Po dobu safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře
 • Vstupy do národních parků a přírodní rezervací
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Vstupní víza do Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo při příletu)
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek, muzeí, na hadí farmu cca 50 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový 3 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi vám připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)
 • PCR testy na covid-19

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita je omezena. Mezi ně patří balónové létání nad Serengeti, které stojí cca 599 USD. Nejlepší je tuto aktivitu objednat již při uzavírání cestovní smlouvy.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výstup na sopku Lengai 80 USD
 • Návštěva vodopádů Ngarasero nebo návštěva místních vesnic 30 USD
 • Šnorchlování nebo potápění na Zanzibaru

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - osmidenního safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s plnou penzí s odpočinkovou částí programu - pobytem na ostrově Zanzibar spojeným s jednodenními výlety. Po dobu safari se dopravujeme džípy s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar, kde absolvujeme závěrečnou část programu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, většinou vybavené stropním fénem. V národních parcích Tanzanie nocujeme v místních stanech vybavených matracemi (nutný je pouze vlastní spacák) 5x, v ceně zájezdu je během safari v Tanzanii zajištěná plná penze.

V Arushi a na Zanzibaru jsou v ceně ubytování snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Tanzanie aktuálně nepožaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19, všem cestovatelům však doporučujeme PCR test před odletem do Tanzanie absolvovat. Po příletu do ČR jsou aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Tanzanie v tuto chvíli vyžadovány testy na covid-19 (klient hradí jako samoplátce, provést lze přímo na letišti po příletu) nebo je nutno nastoupit neprodleně do karantény. Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář a během karantény si nechat udělat do 5 dnů po příletu PCR test a negativní výsledek nahlásit na hygienickou stanici (jsou uznávány i PCR testy z jiného členského státu EU, ne starší než 72 hodin).  Situace se vyvíjí a samozřejmě tyto podmínky v průběhu dalších týdnů / měsíců mohou být upraveny.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Tanzanie - Zanzibar
MK982 Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

27.12. - 9.1.2021
+ další 3 termíny
14 dní
Tanzanie safari - Zanzibar
MK177 Tanzanie safari - Zanzibar

Fotosafari a odpočinek na bílých plážích

7.12. - 19.12.2020
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog