CK Livingstone

Cestovatelské články

Bhútán je moje nejoblíbenější země

| Rudolf Švaříček

Bhútán je moje nejoblíbenější země

Nejen má, počet nadšenců se poslední dobou utěšeně rozrůstá. K zamilování stačí jediná návštěva, i krátká. Království v srdci Himálaje představuje izolovaný svět, kde jsou všichni v pohodě a snad stále rozesmátí. Jako ve známé pohádce, kde švec přebíhá hranici do země krále Miroslava, aby se mohl za čárou poveselit. Až si užije, vrací se do ponuré domoviny. Připomíná to něco i vám…?

Do Bhútánu odlétám i několikrát za rok, vychutnávám si řadu akcí a výprav. Bhútán je boží! Do posledního roku se mi zde vešly okamžiky vskutku nevídané! Pestré panoptikum prožitků od králů, královen, sličných princezen, vládců a vladařů, lamů a duchovních mistrů, ministrů i střelmistrů, malířů i sochařů, tanečníků i hudebníků, rockerů i horských vůdců, filmařů i hereček, „jakmenů i koňáků“, ředitelů muzeí, sýráren, pivovarů i likérek, lazebnic, smyslných tanečnic a pohádkových dračic, až po obrovské množství nádherně prostých lidí. Všichni jsou svojští, nenechají se vykolejit našimi pozlátky. A o tom to je...

Během akce navštívíme světově vyhlášená místa v zemi hřmícího draka, staré kupecké stezky, horské osady vzdálené civilizaci. Mimořádně barevné trasy si užijeme nalehko s perfektním zázemím! Čeká nás špičkový servis s kuchaři a personálem starajícím se nejen o zavazadla. Batohy nesou koně či nosiči. Barevné působivé slavnosti i „rituál“ hot stone. Legendární chrámy. Pohodové cyklo v zemi úsměvů.  Nejkrásnější dzongy, skvostné pevnosti, mystické kláštery. Nosorožci, sloni, buvoli… Vyhlášený NP Pobitora - mohutná koncentrace nosorožců. Safari ze hřbetu slona. Mekka čajomilců Assám. Krvavý chrám Kamakhia, svatyně planet Dawa Graha, Brahmaputra s šancí na říční delfíny. Exotické Guwahati. 

Vydejte se s námi za poznáním do země hřmícího draka.

Související zájezdy