Časté dotazy

Nenašli jste zde odpověď na svůj dotaz?

Co když musím zájezd zrušit?

Zákazník je oprávněn zrušit svoji Smlouvu o zájezdu s Livingstone s.r.o. kdykoliv před odjezdem na zájezd. Za den odstoupení od Smlouvy o zájezdu je považován den, kdy CK obdržela písemné vyjádření zákazníka o zrušení účasti na zájezdu (osobně na pobočce, doporučenou poštou nebo e-mailem).

Výše storno poplatku je stanovena skutečnými prokazatelnými náklady vynaloženými CK, minimálně však v procentech ze základní ceny zájezdu nesnížené o slevy či bonusy, a to takto:
70 - 31 dní před odjezdem .... 30 %
30 - 21 dní před odjezdem .... 50 %
20 - 5 dní před odjezdem ...... 70 %
4 - v den odjezdu* ................. 100 %
*při nedostavení se k odjezdu nebo v případě přerušení účasti z vlastní vůle či jiných příčin nezpůsobených CK.
Skutečně vzniklými náklady se rozumí provozní náklady Livingstone s.r.o. a smluvně sjednané nebo právním předpisem stanovené náhrady tuzemským a zahraničním dodavatelům služeb. 
U nekatalogových akcí na zakázku mohou být storno poplatky stanoveny samostatnou smlouvou. V případech, kdy je potřeba hradit služby k zájezdu ve velkém časovém předstihu, mohou být storno podmínky upraveny. Zákazník bude písemně upozorněn na aktuální výši storno poplatku v Podrobných pokynech k zájezdu, jejichž součástí je i kalkulace ceny. S ohledem na snahu snížit výši případně vzniklé škody způsobené stornováním zájezdu, doporučujeme sjednat si ve Smlouvě o zájezdu připojištění na storno zájezdu.

Limit pojistného plnění pojištění stornopoplatků zájezdu je 300 000 Kč. Pokud je konečná cena zájezdu vyšší jak 300 000 Kč/smlouva a klient má zájem o sjednání pojištění stornopoplatků, je potřeba sjednat tzv. speciální pojistku. Stejný případ speciální pojistky platí i v případě zájmu o pojištění nestandardní osobní věci (např. drahý fotoaparát). V takových případech, na základě vyplnění příslušného dotazníku pojišťovny, obdrží klient nabídku pojištění od ERV Evropské pojišťovny, kterou může zvážit.

Související témata

Nenašli jste zde odpověď na svůj dotaz?

Zeptejte se

Pošlete nám svůj dotaz prostřednictvím tohoto formuláře a my Vám nejpozději do 24 hodin odpovíme.

Děkujeme, dotaz byl úspěšně odeslán. Reagovat budeme co možná nejdříve (v pracovní dny to bývá většinou do 24 hodin).
Litujeme, ale dotaz nemohl být odeslán. Zkuste to prosím později.

Své české telefonní číslo zadejte s mezinárodní předvolbou, nebo bez ní. U zahraničních telefonních čísel nezapomeňte tuto předvolbu zadat!

?

* Vyplnění položek označených hvězdičkou je pro odeslání formuláře nezbytné.