Časté dotazy

Nenašli jste zde odpověď na svůj dotaz?

Co je to připojištění STORNO?

Prostřednictvím naší cestovní kanceláře si můžete sjednat připojištění k základnímu cestovnímu pojištění. Doporučujeme sjednat si připojištění podle vlastní potřeby pro pojištění zavazadel, storna zájezdu, atd. Podrobnosti o rozsahu pojištění a připojištění, pojistných nebezpečích, pojistném plnění, způsobech zániku pojištění, výlukách a postupech při škodné události jsou uvedeny v Pojistných podmínkách sjednaného pojištění.

Vzhledem k aktuální situaci týkající se onemocnění Covid-19 změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh BASIC, které byly standardně zahrnuty do ceny našich zájezdů. Pro variantu s krytím léčebných výloh i v případě onemocněním Covid-19 v destinaci nabízíme kombinaci pojištění léčebných výloh Sbaleno Na maximum a balíček ERV EXTRA (připojištění dalších rizik).

  • STORNO PLUS (rozšířené pojištění STORNO): zahrnuje i jiné než zdravotní důvody cestujícího (např. zdravotní potíže osob blízkých, které neměly cestovat, obsahuje krytí na nesplnění podmínek vycestování). Pojištění nezahrnuje případ, kdy je třeba zaměstnavatelem nařízena karanténa, nevztahuje se na uzavření hranic. Pojistné je 5 % z konečné ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh nebo 7 % z konečné ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna.
  • Limit pojistného plnění pojištění stornopoplatků zájezdu je 300 000 Kč. Pokud je konečná cena zájezdu vyšší jak 300 000 Kč/smlouva a klient má zájem o sjednání pojištění stornopoplatků, je potřeba sjednat tzv. speciální pojistku. Stejný případ speciální pojistky platí i v případě zájmu o pojištění nestandardní osobní věci (např. drahý fotoaparát). V takových případech, na základě vyplnění příslušného dotazníku pojišťovny, obdrží klient nabídku pojištění od ERV Evropské pojišťovny, kterou může zvážit.

U některých trekových zájezdů je připojištění na vysokohorskou turistiku povinné (vždy uvedeno v informacích o zájezdu v oddíle Cena nezahrnuje). Toto připojištění si lze sjednat samostatně, nebo využít naší nabídky od ERV Evropské pojišťovny. Pokud si připojištění na vysokohorskou turistiku sjednáte samostatně, prosíme o zaslání kopie dokladu o sjednaném pojištění (název pojišťovny, výše plnění a kontakt na pojišťovnu) před odletem na zájezd.

V případě zájmu o jakýkoliv typ připojištění nás prosím kontaktujte!

Všechny informace k cestovnímu pojištění

Související témata

Nenašli jste zde odpověď na svůj dotaz?

Zeptejte se

Pošlete nám svůj dotaz prostřednictvím tohoto formuláře a my Vám nejpozději do 24 hodin odpovíme.

Děkujeme, dotaz byl úspěšně odeslán. Reagovat budeme co možná nejdříve (v pracovní dny to bývá většinou do 24 hodin).
Litujeme, ale dotaz nemohl být odeslán. Zkuste to prosím později.

Své české telefonní číslo zadejte s mezinárodní předvolbou, nebo bez ní. U zahraničních telefonních čísel nezapomeňte tuto předvolbu zadat!

?

* Vyplnění položek označených hvězdičkou je pro odeslání formuláře nezbytné.