Časté dotazy

Nenašli jste zde odpověď na svůj dotaz?

Co je to připojištění LIVINGSTONE, EXTRA a STORNA?

Prostřednictvím naší cestovní kanceláře si můžete sjednat připojištění k základnímu cestovnímu pojištění. Doporučujeme sjednat si připojištění podle vlastní potřeby pro pojištění zavazadel, storna zájezdu, atd. Podrobnosti o rozsahu pojištění a připojištění, pojistných nebezpečích, pojistném plnění, způsobech zániku pojištění, výlukách a postupech při škodné události jsou uvedeny v Pojistných podmínkách sjednaného pojištění, které jsou součástí Smlouvy o zájezdu.

  • LIVINGSTONE za cenu 990 Kč 
  • LIVINGSTONE EXTRA za cenu 1 990 Kč 
  • STORNO - pouze ze zdravotních důvodů cestujícího za 2,5 % z konečné ceny zájezdu v případě kombinace s připojištěním  LIVINGSTONE nebo LIVINGSTONE EXTRA nebo 3,5 % z konečné ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna
  • STORNO PLUS – i z jiných než zdravotních důvodů cestujícího (zdravotní potíže osob blízkých, nezaviněné neobdržení víza, rozsáhlé poškození bydliště apod.) za 5 % z konečné ceny zájezdu v případě kombinace s připojištěním  LIVINGSTONE nebo LIVINGSTONE EXTRA nebo 7 % z konečné ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. Limit u připojištění STORNO i STORNO PLUS je 300 000 Kč.

Připojištění k zájezdu LIVINGSTONE EXTRA  je vhodné zvážit i v případě, že se v průběhu zájezdu budete pohybovat ve vyšších nadmořských výškách než 3 000 m n.m. nebo zájezd zahrnuje vysokohorskou turistiku, případně se plánujete zúčastnit některé z fakultativních sportovních aktivit jako je raft, lezení, slaňování, potápění, bunjee jumping, jízda na koni apod. 

  • U zájezdů, jejichž součástí je vysokohorská turistika, je zákazník povinnen uzavřít připojištění na vysokohorskou turistiku. CK nabízí možnost připojištění EXTRA. Součástí tohto připojištění je pojištění na škodu na osobních věcech, zmeškání odjezdu, přerušení cesty, trvalé následky úrazu, atd.  Součástí tohoto připojištěni jsou také rizikové sporty a vysokohorská turistika do 6 000 m.n.m. Cena za připojištění je 1 990 Kč na 31 dní.

V případě, že je pro zájezd vyžadováno připojištění na vysokohorskou turistiku, je zákazník povinen před odjezdem doložit doklad o takovém pojištění.

Limit pojistného plnění pojištění stornopoplatků zájezdu je 300 000 Kč. Pokud je konečná cena zájezdu vyšší jak 300 000 Kč/smlouva a klient má zájem o sjednání pojištění stornopoplatků, je potřeba sjednat tzv. speciální pojistku. Stejný případ speciální pojistky platí i v případě zájmu o pojištění nestandardní osobní věci (např. drahý fotoaparát). V takových případech, na základě vyplnění příslušného dotazníku pojišťovny, obdrží klient nabídku pojištění od ERV Evropské pojišťovny, kterou může zvážit.

V případě zájmu o jakýkoliv typ připojištění nás prosím kontaktujte!

Všechny informace k cestovnímu pojištění

Související témata

Nenašli jste zde odpověď na svůj dotaz?

Zeptejte se

Pošlete nám svůj dotaz prostřednictvím tohoto formuláře a my Vám nejpozději do 24 hodin odpovíme.

Děkujeme, dotaz byl úspěšně odeslán. Reagovat budeme co možná nejdříve (v pracovní dny to bývá většinou do 24 hodin).
Litujeme, ale dotaz nemohl být odeslán. Zkuste to prosím později.

Své české telefonní číslo zadejte s mezinárodní předvolbou, nebo bez ní. U zahraničních telefonních čísel nezapomeňte tuto předvolbu zadat!

?

* Vyplnění položek označených hvězdičkou je pro odeslání formuláře nezbytné.