Promítání

:

| Praha | Cestovatelské středy Národní muzeum

Miroslav Bobek: ZOO Praha - Pomáháme jim přežít | Miloslav Stašek: Blízký východ po Arabském jaru

Desátá přednáška z cyklu Cestovatelských střed bude hostit ředitele pražské ZOO Miroslava Bobka a diplomata Miloslava Staška.

Miroslav Bobek dosáhl rekordní návštěvnosti ZOO a mimořádných chovatelských úspěchů, rozvinul světově uznávané projekty na záchranu ohrožených druhů. Uskutečnil letecké transporty koní Převalského do Mongolska. Absolvuje dobrodružné výpravy i diplomatická jednání, kde adrenalin nahrazuje společenská etiketa. Na co se můžeme v ZOO těšit?

Miloslav Stašek je špičkový stratég MZV ČR a působil jako velvyslanec v Egyptě a v Indii s akreditací pro Srí lanku, Maledivy, Bangladéš, Nepál a Bhútán. Studoval v Káhiře, hovoří arabsky. Vyjímečné okamžiky prožil s králem Bhútánu, dalajlamou i dalšími zajímavými osobnostmi světa. Skvělý vypravěč nadchne i vás! Od roku 2015 pracoval na ústředí MZV ČR v Praze jako ředitel Odboru ekonomické diplomacie, od března 2016 působil na pozici náměstka pro řízení sekce ekonomicko-provozní. Na základě výběrového řízení byl v září 2017 jmenován na období pěti let státním tajemníkem MZV. 

Kupte si vstupenku na cestovatelský večer. 

Datum a čas: 3.4.2019 od 19:00

Město: Praha

Místo: Národní muzeum Praha, Vinohradská 1 (budova bývalého Federálního shromáždění)

Vstupné: 150 Kč

Web: cestovatelskestredy.cz/

Podporují: CK LIVINGSTONE