CK Livingstone

Novinky k akcím

Zveme vás na charitativní koncert pro Keňu

| Praha

Zveme vás na charitativní koncert pro Keňu

Charitativní koncert pro Keňu, v jehož rámci se premiérově představí projekt Frantmeni Františka Černého ze skupiny Čechomor. Výtěžek z koncertu využije nadační fond Asante Kenya bezezbytku na vybudování potřebného zázemí a pracovních nástrojů pro vznikající dvouletý studijní „truhlářský“ program při Maasai Academy.

Účast na koncertu potvrdili i Trojky, Michal Kindl, Space Junkie, Cirkus Ponorka, Eniesa, Voxel, Vasilův Rubáš, Záviš, Márdi (Vypsaná Fixa), František Táborský + Michal Malátný (Chinaski), Ondřej Hejma a další. Moderátorka večera bude Lejla Abbasová. 

Datum:    20.2.2020
Začátek: 19:30 hod
Kde:        Futurum Music Bar

Asante Kenya, nadační fond založený Lejlou Abbasovou, pomáhá téměř patnáct let znevýhodněným dětem v africké Keni. Jeho prostřednictvím zde vzniklo či získalo podporu 19 projektů zaměřených zejména na vzdělávání, vyrostlo pět základních škol, internátní vzdělávací středisko pro dívky utíkající před ženskou obřízkou či počítačová učebna e-afric@ Cyber Café pro děti ze slumů v Nairobi. Další projekty i mimo území afrického kontinentu realizoval Asante Kenya ve spolupráci s partnerskými neziskovými organizacemi. V současnosti jsou aktivity fondu spojené s neziskovou organizací RedTribe, která působí přímo v odlehlé oblasti Loitta Hills na hranici mezi Keňou a Tanzanií. Organizace Redtribe ve spolupráci ze zdejší masajskou komunitou vybudovala základní školu Maasai Academy a a další návazné projekty, které mají zajistit maximální možnou soběstačnost nejen školy, ale celé místní komunity. Asante Kenya se mimojiné rozhodla pro realizaci zemědelského projektu, tedy založení a obdělávaní polí v okolí školy (aktuálně pole generuje plodiny pro 12.000 obědů měsíčně) či zajištění hygienických pomůcek pro dívky, které tak ve dnech menstruace mohou docházet do školy. 

Vstupenky jsou k online prodeji

Související zájezdy

Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

13.7. - 30.7.2025
18 dní