CK Livingstone

Novinky k akcím

Vydejte se na dobrodružnou výpravu!

| Brno

Vydejte se na dobrodružnou výpravu!

Ruda Švaříček doporučuje výpravu na souostroví Vanuatu! Akce je určena pro malou skupinku cestovatelů s dobrodružnou povahou.

Tanec, křik a emoce sálají na ostrově Pentekost

Tančící ženy posílají energii odvážlivci na věži, který se právě chystá ke skoku. Zpěvem a bubnováním hrdinu povzbuzují. Čím více dole křepčí, tím větší sílu borec nahoře získá... Obřad vychází z legendy o ženě, která prchala před zlým manželem Tamali. Marně ji přemlouval, aby slezla ze stromu, že se polepší. Když za ní šplhal, varovala, že skočí dolů. Muž lezl dál, ale než ji chytil, skočila. Ze zoufalství se vrhl Tamali dolů a zabil se. Žena skok přežila, pád zadržely liány, kterými se připoutala. Z mýtu se stal rituál k zajištění hojné úrody.

Pentecost na souostroví Vanuatu

Domorodí odvážlivci se střemhlav vrhají z dřevěné věže vysoké i 25 metrů. Konstrukce stojí na strmém kopci, aby byl dopad méně nebezpečný. Pod věží muži kypří půdu, aby následky dopadu hlavou dolů zmírnili. Jistí se liánou, která při pádu zbrzdí. Bláznivému rituálu říkají Naghol nebo potápění v zemi... Byl inspirací pro vznik bungee jumping. 

Ostrov Tana v azurovém souostroví Vanuatu je vyhlášený skvělou kávou, šikovnými jezdci na koních a hlavně magickou sopkou Yasur. Noc objímá mystikou rumělkové oblohy, kráter předvádí neskutečná sopečná kouzla. Žhavá láva pulzuje, stříká, vaří... Fascinují dva ohnivé průduchy, zajímavých fumarolů je spousta kolem. Při závanech větru se dusím sirnými výpary, dřevo s nápisem Danger zůstalo dávnou za mnou. Dantovo peklo otevírá své brány. Tryskají obrovské proudy lávy, v nepravidelných intervalech vystřelují do éteru kusy lávy. Obrovský balvan dopadá kousek přede mnou. Horští bohové opět chrání...

Související zájezdy

Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa
7.5. - 29.5.2024
+ další 1 termín
23 dní