CK Livingstone

Novinky k akcím

GO kamera 21.-26.4.2022

Populární cestovatelský festival GO KAMERA pořádá od roku 1998 CK LIVINGSTONE. O své nejlepší filmy, fotografie a zážitky z cest se podělí řada známých cestovatelů, nejlepších horolezců, publicistů, fotografů a dobrodruhů. GO KAMERA je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku. V maratonu přednášek a promítání se naživo představí mimořádně silná sestava s více než 50 účinkujících.

Program je rozšířen o OZVĚNY FESTIVALU, termín konání dne 26.4. Svoji účast přislíbil rakouský dobrodruh BRUNO BAUMANN, rybář JAKUB VÁGNER, etnolog MNISLAV ZELENÝ ATAPANA.  
Letos poprvé se koná festival v prostorách Hvězdárny a planetária Brno.  

Ústředním tématem je Nová Guinea, křest audioknihy Tamtamy času. 
Stvořili jsme příjemnou Guineu i v Česku. Nehrozí v ní malárie ani horská nemoc. 
Kniha stejného názvu poprvé propojila slavného Miloslava Stingla s legendou Hanzelka – Zikmund. Projekt se nyní rodí i zvukově, unikátní texty namluvili JARDA DUŠEK, JAN  POTMĚŠIL, JITKA ČVANČAROVÁ, DAN BÁRTA a MICHAL BUMBÁLEK... 
Křest první audioknihy Tamtamy času autorů J. HANZELKA – M. ZIKMUND – M.STINGL – R. ŠVAŘÍČEK si užijeme na festivalu GO KAMERA!

Na křest Jardy Duška volně navazuje brněnská premiéra filmu STINGL - MALÝ VELKÝ OKIMA. MILOSLAV STINGL byl opravdu velký náčelník. Film uvede režisér Steve Lichtag a další autoři.

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří fotograf Jiří Kolbaba, horolezci Mára Holeček, Klára Kolouchová, spisovatel Josef Formánek, novinářky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová, chirurg Tomáš Šebek, ředitel humanitární organizace Člověk v tísni Šimon Pánek ... 

V rámci festivalu jsou vyhlášeny již tradiční soutěžní kategorie: nejkrásnější cestovatelská fotografie, cestovatelský film a kniha o cestování. 
Na nejlepší čekají ceny od našich partnerů.  

Těšíme se na společné zážitky!
Ruda Švaříček a CK LIVINGSTONE
Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Partneři akce jsou: 

    

GO kamera

Termín: 21. 4. - 26. 4. 2022

Místo: Hvězdárna a planetárium Brno

Web: www.gokamera.cz

 

Související zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

20.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
20 dní