Promítací cyklus

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online

Užijme si sestřihy nejzajímavějších osobností pořadu Cestovatelské středy v Národním muzeu. Dejte si pohárek červeného, pohodlně se usaďte... a odleťme zatím aspoň symbolicky... Na cestách u obrazovky nehrozí horská nemoc ani malárie...

Cesty online! Divné době je třeba čelit, všichni se snažíme. I Livingstone pomáhá nejen v nemocnici. Slovo "cestovatel" získává paradoxně jiný obsah. Na jak dlouho...? Přechodné období nepřeje besedám ani cestování. Aktivity a inspirace směřujeme zatím jen na internet. První osobností je fotograf Jirka Kolbaba. 

Další budeme postupně přidávat na www.livingstone.cz a www.cestovatelskestredy.cz

Jiří Kolbaba

Jiří Kolbaba

Jiří Kolbaba popisuje zážitky z treku na Horní Dolpo přes jezero Poksundo. Uvidíte fotografie z Nepálu, magické jezero Poksundo a další zážitky z cest.

Více
Radek Jaroš

Radek Jaroš

Náš nejznámější horolezec Radek Jaroš jede na vlně popularity.

Více
František Koukolík

František Koukolík

Lékařská kapacita a skvělý vypravěč umí vědecké poznatky zprostředkovat široké veřejnosti.

Více
Dan Bárta

Dan Bárta

Slaví úspěchy na hudební scéně s Bobby McFerrinem a dalšími hvězdami. Vodník z filmu Kytice fotografuje vážky. Z nadoblačných výšin slavných muzikálů sestoupí příjemný chytrý klučina…

Více
Tomki Němec

Tomki Němec

Oficiální fotograf prezidenta Václava Havla 1989-93 a 1997–2003 vydal knihu snímků z Havlova prvního prezidentského období. Dvakrát byl oceněn v soutěži World Press Photo. Na jeho výstavu i knihu se stála fronta. V NM si jej užíváme exkluzivně.

Více
Václav Bělohradský

Václav Bělohradský

Jeho knihy a přednášky burcují k přemýšlení i třídění názorů a hodnot. Metafory jsou inspirující a názorné, úsměvné i úzkostné, každopádně znamenité. Podnětné výzvy rozhodně stojí za pozornost. Zajímavé názory mohou někdy změnit život. I váš...?

Více
Miroslav Donutil

Miroslav Donutil

Jeden z nejpopulárnějších herců strhává pozornost, kam vkročí. I v muzeu! Nadaný komik a vypravěč graduje rodinné herecké geny. Sluha dvou pánů 20 let vyprodával jeviště. Hvězdné chvíle prožil v Národním divadle, nezdolnou energií udivuje na pódiu v Brně. Všichni hltáme pořad Na cestě. Nejlépe v...

Více
Iva Kubelková

Iva Kubelková

Sličná vícemiss ČR 1996 je modelka i zpěvačka. Přehlídková mola vyměnila za roli moderátorky a herečky. Vítězka soutěže o nekrásnější česká ňadra potěší oko nejen fotografa.

Více
David Sís

David Sís

Absolvent katedry režie pražské FAMU je syn režiséra Vladimíra Síse a bratr výtvarníka Petra Síse. Natočil přes stovku TV pořadů – hudební magazín „60" či cykly Trapasy nebo Tajemství rodu.

Více
Jana Paulová

Jana Paulová

Pochází z umělecké rodiny, manžel je hudebník Milan Svoboda. Hrála v Divadle Semafor i Hudebním divadle Karlín, je členka Městských divadel pražských, hostuje v dalších scénách.

Více
Václav Cílek

Václav Cílek

Geolog a klimatolog Václav Cílek, proslulý populizátor vědy, který se narodil v jihomoravské metropoli Brně. Již od útlého věku jej fascinovala příroda a síly s ní spojené.

Více
Matěj Ruppert

Matěj Ruppert

Na střední škole se zúčastnil hudebně-soutěžního pořadu „Caruso Show“ a zvítězil. Čtyři roky působil ve funky kapele Leguar GR.

Více
Peter Hámor

Peter Hámor

Desítky expedic a stovky dní v nejvyšších horách. Takový je život výškového horolezce.

Více
Chantal Poullain

Chantal Poullain

Herečka francouzského původu, která vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté v Anglii a hrála v několika francouzských a švýcarských filmech.

Více