Promítací cyklus

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online

Cestovatelé, dobrodruzi, přátelé a hlavně návštěvníci pořadu CS v Národním muzeu! Dlouho jsme věřili, že po loňské skvěle rozběhlé a covidem přetržené sezóně se budeme opět scházet živě. Jak to máme nejradši. Zatím však online...

Apoštolská 12. sezóna má zajímavé osobnosti. Každou středu v 19:00 hodin přidáváme další díl! Vše je uloženo na Youtube kanálu Cestovatelských střed. 

Staňte se odběrateli!  


Program Cestovatelských střed

Únor

3.2.    Klára Kolouchová | Tři nejvyšší hory světa
10.2.  Libor Dušek | Peru + Trojí tvář Vachánu
17.2.  Steve Lichtag | Miloslav Stingl - Film malý velký Okima
24.2.  Josef Šimůnek | Himálajské expedice

Březen

3.3.    Přemysl Rabas | Nosorožci do Afriky
10.3.  Přemysl Rabas | Budoucnost divočiny
17.3.  Marek Holeček | Lezecké extrémy
24.3.  Václav Marhoul | Nabarvené ptáče
31.3.  Petr Janda | Olympic a svět hudby

Duben

7.4.  Ladislav Kříž | Bylinkář
14.4. Jan Benda | Mnichem na Srí Lance

Jiří Kolbaba

Jiří Kolbaba

Jiří Kolbaba popisuje zážitky z treku na Horní Dolpo přes jezero Poksundo. Uvidíte fotografie z Nepálu, magické jezero Poksundo a další zážitky z cest.

Více
Radek Jaroš

Radek Jaroš

Náš nejznámější horolezec Radek Jaroš jede na vlně popularity.

Více
František Koukolík

František Koukolík

Lékařská kapacita a skvělý vypravěč umí vědecké poznatky zprostředkovat široké veřejnosti.

Více
Dan Bárta

Dan Bárta

Slaví úspěchy na hudební scéně s Bobby McFerrinem a dalšími hvězdami. Vodník z filmu Kytice fotografuje vážky. Z nadoblačných výšin slavných muzikálů sestoupí příjemný chytrý klučina…

Více
Tomki Němec

Tomki Němec

Oficiální fotograf prezidenta Václava Havla 1989-93 a 1997–2003 vydal knihu snímků z Havlova prvního prezidentského období. Dvakrát byl oceněn v soutěži World Press Photo. Na jeho výstavu i knihu se stála fronta. V NM si jej užíváme exkluzivně.

Více
Václav Bělohradský

Václav Bělohradský

Jeho knihy a přednášky burcují k přemýšlení i třídění názorů a hodnot. Metafory jsou inspirující a názorné, úsměvné i úzkostné, každopádně znamenité. Podnětné výzvy rozhodně stojí za pozornost. Zajímavé názory mohou někdy změnit život. I váš...?

Více
Miroslav Donutil

Miroslav Donutil

Jeden z nejpopulárnějších herců strhává pozornost, kam vkročí. I v muzeu! Nadaný komik a vypravěč graduje rodinné herecké geny. Sluha dvou pánů 20 let vyprodával jeviště. Hvězdné chvíle prožil v Národním divadle, nezdolnou energií udivuje na pódiu v Brně. Všichni hltáme pořad Na cestě. Nejlépe v...

Více
Iva Kubelková

Iva Kubelková

Sličná vícemiss ČR 1996 je modelka i zpěvačka. Přehlídková mola vyměnila za roli moderátorky a herečky. Vítězka soutěže o nekrásnější česká ňadra potěší oko nejen fotografa.

Více
David Sís

David Sís

Absolvent katedry režie pražské FAMU je syn režiséra Vladimíra Síse a bratr výtvarníka Petra Síse. Natočil přes stovku TV pořadů – hudební magazín „60" či cykly Trapasy nebo Tajemství rodu.

Více
Jana Paulová

Jana Paulová

Pochází z umělecké rodiny, manžel je hudebník Milan Svoboda. Hrála v Divadle Semafor i Hudebním divadle Karlín, je členka Městských divadel pražských, hostuje v dalších scénách.

Více
Václav Cílek

Václav Cílek

Geolog a klimatolog Václav Cílek, proslulý populizátor vědy, který se narodil v jihomoravské metropoli Brně. Již od útlého věku jej fascinovala příroda a síly s ní spojené.

Více
Matěj Ruppert

Matěj Ruppert

Na střední škole se zúčastnil hudebně-soutěžního pořadu „Caruso Show“ a zvítězil. Čtyři roky působil ve funky kapele Leguar GR.

Více
Peter Hámor

Peter Hámor

Desítky expedic a stovky dní v nejvyšších horách. Takový je život výškového horolezce.

Více
Chantal Poullain

Chantal Poullain

Herečka francouzského původu, která vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté v Anglii a hrála v několika francouzských a švýcarských filmech.

Více
Klára Kolouchová

Klára Kolouchová

Horolezkyně Klára Kolouchová a její tři nejvyšší hory světa. Klára zdolala nejtěžší horu světa, obávanou K2, jako 5. Čech a jako první Češka. Možná jste viděli film "K2 vlastní cestou", tam to všechno bylo. Povídání s Klárou o jejích dalších osmitisícovkách - Mount Everest a Kančendženga.

Více
Libor Dušek

Libor Dušek

Bouřlivák Libor Dušek etnolog, etnograf, spisovatel, skialpinista a horolezec z Krkonoš. V rozhovoru poutavě vypráví o Vácháncích - etniku, které žije ve Váchánském koridoru, na násilně rozděleném území Tádžikistánu, Afghánistánu a Pákistánu, oslní vás vědomostmi, darem prezentace, slovní zásobo...

Více
Steve Lichtag

Steve Lichtag

Kdo je Steve Lichtag? Režisér, scénárista, respektovaný dokumentarista, herec - viděli jste ho v Holkách z porcelánu, pořadatel festivalu. "Voda - moře - oceány", prezident Nadačního Fondu Crystal Planet, která se zaměřuje na ochranu podvodní flóry a fauny. Napsal velmi úspěšné knihy: "Čekání na...

Více
Josef Šimůnek

Josef Šimůnek

Oblíbený horský vůdce zvládl 13 expedic na osmitisícovky, vrcholil na Shisha Pangma, Makalu, Cho Oyu a Lhotse. Jeho Himalaya 8000 pořádala zásadní akce své doby. Dnes vede na Výrovce v Krkonoších lavinové kursy, skitouring i ledové lezení.

Více
Přemysl Rabas 1. díl

Přemysl Rabas 1. díl

Ředitel ZOO a safari Dvůr Králové je velký znalec i milovník Afriky. Černý kontinent se dostává pod kůži. Úspěšně pokračuje v díle slavného Josefa Vágnera. Vozí dokonce zvěř do Afriky. Přežije bílý nosorožec…?

Více
Přemysl Rabas 2. díl

Přemysl Rabas 2. díl

Přežije unikátní fauna Afriky? Vydrží původní safari? Jak si stojí naše příroda? Máš velký přesah, rozšiřuje sbírku malíře Buriana. Prima sympaťák pomáhá i Tibetu. Každé setkání s dalajlamou obohatí, Přemysl Rabas 2. díl.

Více
Václav Marhoul

Václav Marhoul

Výjimečný filmař posledním náročným filmem trhá rekordy. 9 lvů doma, ovace v zahraničí. Zvládl Afghánistán, roli šéfa Barandova, produkci pro Václava Havla i Silver Screen v Lucerně. Drsný generál má citlivou duši…

Více
Petr Janda

Petr Janda

Zpěvák, skladatel, kytarista a majitel nahrávacího studia je hlavně frontman skupiny Olympic. Legenda populární hudby stále umí!

Více
Marek Holeček

Marek Holeček

Karakoram, Himálaj, Hindúkúš… ale i Antarktida jsou dějištěm super výstupů špičkového horolezce. Nový film BOYS je o tragické expedici na Huascarán 1970 a nových výzvách. Samorost „Mára“ je strhující vypravěč i autor úspěšných knih a filmů.

Více
Ladislav Kříž

Ladislav Kříž

Léčitelské generace Křížů působí už sto let, mají skvělé výsledky. Šikovný fytodiagnostik je i mistr Evropy a vicemistr světa v karate. Dětství strávil na Kubě, žije dva odlišné životy. První s bylinami a virgulí, druhý s karate. Propojuje bojová umění s užíváním energií, které nás obklopují. Na...

Více