Promítání

Magda Vašáryová, Ladislav Snopko, Martin Nikodým:
Rakousko, Polsko a Slovensko; Francie; 50 nej světa

| Praha | Cestovatelské středy Národní muzeum

Magda Vašáryová: Rakousko, Polsko a Slovensko | Ladislav Snopko: Francie | Martin Nikodým: 50 nej světa

Bonusová přednáška, která je součástí cyklu Cestovatelských střed, je mimořádně ve čtvrtek. Hosté na slovenském večeru budou Magda Vašáryová, Ladislav Snopko a Martin Nikodým.

Po úspěšné kariéře herečky vystudovala Magda Vašáryová sociologii. Překvapila (stejně jako to dělala Maryška) a směle vkročila do světa politiky a diplomacie. Byla velvyslankyní ve Vídni a Varšavě, poté poslankyní. Kandidovala na primátorku a prezidentku. V té době prý ztratila schopnost být sentimentální. Proto jí žádná herecká role nechybí, raději vzpomíná na čas strávený natáčením. Prohlásila, že v jejím věku je říci upřímný názor „zdravotní nutnost". Dnes přednáší politickou sociologii na CEVRO v Praze. Těšíme se na její zkušenosti, názory a inspiraci o zemích Střední Evropy. 

Ladislav Snopko, autor multimediálních projektů, zajímavě organizuje alternativní uměleckou scénu. V letech 1976 až 1988 vede archeologický výzkum. V říjnu 1989 mluvčí za Slovensko Evropského kulturního klubu, předseda Gerulata, sdružení výtvarných umělců a teoretiků. V listopadu 1989 spoluzakládá Veřejnost proti násilí a stává se protagonistou sametu. 1990 až 1992 je ministr kultury Slovenska, poslanec SNR a koordinátor kultury, vzdělání, sportu a turistiky zemí Středoevropské iniciativy (Itálie, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Jugoslávie, Československo). Realizuje novou koncepci správy věcí veřejných v kultuře na Slovensku. 

Skvělý Čecho - Slovák" Martin Nikodým studoval DAMU v Praze a VŠMU v Bratislavě. Už za studií moderuje první soukromé rádio na Slovensku. Po dvou letech jde na TV obrazovku a 8 let vede světový trhák Milionář. Nyní moderuje TV show Milujem Slovensko. Jak sám říká: „Nejlépe utracené peníze jsou za zážitky a poznání". Proto už léta ve volném čase cestuje do všech koutů světa. Navštívil všechny kontinenty, ale nejvíce mu učarovala Asie. Na cestu nikdy neodejde bez zrcadlovky. Má za sebou zajímavé autorské výstavy fotografií. Představí 50 nejsilnějších zážitků z cest. 

Koupit vstupenku na bonusový večer. 

Rakousko, Polsko a Slovensko; Francie; 50 nej světa (Cestovatelské středy Národní muzeum)
Magda Vašáryová, herečka
Ladislav Snopko, exministr kultury
Martin Nikodým, moderátor

Datum a čas: 25.4.2019 od 19:00

Místo: Nová budova Národního muzea

Adresa: Vinohradská 1, Praha 110 00

Vstupné: 150 Kč

Web: cestovatelskestredy.cz/

Podporují: CK LIVINGSTONE