Promítání

Jiří Sázel, Janko Martinkovič, Lubomír Purmenský:
Malý Tibet a Dalajláma | Nesnesitelná lehkost rybí

| Brno | Cestovatelské čtvrtky v Divadle Husa na provázku

Jiří Sázel: Malý Tibet a Dalajláma | Janko Martinkovič: Nesnesitelná lehkost rybí | Lubomír Purmenský: Vinařství Merlon

Ruda Švaříček představí na čtvrteční besedě v brněnském Divadle Husa na provázku předsedu hnutí Brontosauři v Himálaji Jiřího Sázela, restauratéra Janka Martinkoviče a Lubomíra Purmenského.

Jiří Sázel jezdí do Malého Tibetu již 10 let. Poprvé tam vyrazil v roce 2008 a jako dobrovolník vyučoval děti a pomáhal na stavbě. Mezitím založil neziskovku Brontosauři v Himálajích, která bere do Malého Tibetu každý rok 60 lidí, kteří zde chtějí cestovat a také pomáhat.
Spojit cestování a pomoc se zdá jako super nápad. Dobré úmysly se však nemusí vždy zcela trefit do černého. Jirka viděl, jak jeden obyvatel Malého Tibetu dostal k narozeninám ze zahraniční pračku, kterou 10 nepoužil, protože neměl, vodu, prášek a odpad? Jak se vesnici o 200 obyvatelích dvě české neziskovky postavili každá vlastní školu. Jak se parta dobrovolníků chtěla pomoci, ale zapsala se tamním obyvatelům pouze obrovskou chlastačkou v tamní hospodě a potom se mezi sebou poprala, když jim Dalajláma řekl, že z kapacitních důvodu vezme na audienci jenom polovinu. Jirka však taky viděl, jak mu pod rukama vyrostla škola pro 250 dětí, které získali nejlepší studijní výsledky v okrese a taky finanční podporu 14. Dalajlámy.  
Na přednášce se dozvíte, co všechno jde v Malém Tibetu vidět a zažít a co dělat a nedělat abyste tamním obyvatelům skutečně pomohli. 

Bonviván, ovšem se silným společensko sociálním cítěním, restauratér, ovšem občasný milovník fástfůdů, zpěvák Doors Revival Band Brno, ovšem milovník Beatles, odkojen na jejich hudbě, Zbrojovák, ovšem ortodoxní fanoušek Manchesteru United, milec vína, ovšem šest piv na Bláhovce, je šest piv na Bláhovce…Janko Martinkovič!
Silně se mu nelíbí: barevné kopačky… (ty mají být jen a jen černé!), půjčování šlauchu na benzinkách, bez, i se zálohou… (je to ponižující!), reklamy v TV na chlazené kuře… (ty tam prostě nepatří!), prosparťanské komentování ligových zápasů… (to je jedním slovem – hyenismus!)
Rád jí ústřice a rád vaří polévky všeho druhu. Díky jeho absolutní chuťové paměti získal certifikát Asociace sommeliérů České republiky jako jeden z prvních Brňáků v r. 2004. 2010 -KOISHI restaurant získal Certifikát Tokijské asociace sushimasterů jako podnik s vysokým standardem, co se týče kvality surovin, jídla a servisu. Od svého vzniku se také umisťuje na předních příčkách v Maurerově výběru Grand restaurant. 

Lubomír Purmenský z vinařství Merlon kromě vína i úspěšně pilotuje letadla zajímavé letecké historie. Ochutnáme i kvalitní vínka! 

Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna a pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. 

Partneři akce:

 

Malý Tibet a Dalajláma | Nesnesitelná lehkost rybí (Cestovatelské čtvrtky v Divadle Husa na provázku)
Jiří Sázel, předseda hnutí Brontosauři v Himálajich
Janko Martinkovič, restauratér
Lubomír Purmenský,

Datum a čas: 5.3.2020 od 19:00

Místo: Divadlo Husa na provázku

Adresa: Zelný trh 294/9, Brno 602 00

Vstupné: 110 Kč

Podporují: CK LIVINGSTONE

Související zájezdy

Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

2.8. - 19.8.2024
+ další 2 termíny
18 dní