Švédsko

SWE

Švédsko

Informace o zemi

Švédsko je největší skandinávskou zemí Evropy. V rámci evropského kontinentu se navíc jedná o sedmou nejrozlehlejší zemi. Ve Švédsku ovšem žije „pouze“ 10 milionů obyvatel, tedy o něco méně než u nás. Hlavním městem je Stockholm. Tato země přitom rozhodně stojí za návštěvu, neboť se zde mísí překrásná severská příroda s řadou historických památek. Švédsko prostě není jen jen IKEA a masové kuličky, ale především nádherná nedotčená příroda.

Informovat o zájezdech do Švédska?

Mapa

Základní údaje

Rozloha:  449 964 km² 
Obyvatelstvo: 10 182 291
Hlavní město:    Stockholm
Jazyk:    švédština
Náboženství:    křesťanství
Státní zřízení:    konstituční monarchie
Měna:    švédská koruna (SEK)
Mezinárodní předvolba:    +46

Objevte s námi Švédsko

Momentálně sem však žádný katalogový zájezd nenabízíme

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Pro vstup do Švédska je požadován platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně tři měsíce po návratu.

Víza a režim vstupu: Švédsko je součástí EU.

Praktické informace na cestu

Elektřina: 220V 50Hz. Zásuvky našeho typu

Telefon: Švédsko užívá GSM i NMT mobilní síť, GSM má omezený rozsah, ale pokrývá většinu měst a vesnic. NMT pokrývá téměř celou zemi.

Internet: je běžný v hotelech i na večejných místech, kavárnách, knihovnách.

Pošta: poštu naleznete ve všech větších městech. Otevřeno je od 9 do 16.30 hodin pondělí - pátek. Mezinárodní dopisy bývají doručeny za tři až pět dní.

Očkování: Pro vstup do Švédska nejsou vyžadována žádná povinná očkování.

Stravování

Z historického hlediska nebyla švédská kuchyně příliš bohatá. Potrava naprosté většiny obyvatel byla omezena na to, co se dalo vypěstovat či ulovit v místních podmínkách. Strava se tudíž skládala především z kaše, chleba, tuřínu (který později nahradily brambory), zelí, luštěnin a polévek. Masité pokrmy se vařily nejvíce z ryb, vepřového, případně zvěřiny a divokých ptáků. Běžně je k dostání také losí (älg) a sobí (ren) maso, nejčastěji upravované jako steak podávaný s bramborami a brusinkami. Švédové mají velmi rádi sladké. Místní pekárny nabízejí velké množství specialit.

Podnebí

Přes severní polohu má Švédsko převážně mírné podnebí. Horské pásmo Skandinávského pohoří tvoří výrazné klimatické rozhraní, které odděluje Švédsko od typického oceánského podnebí na západě. Asi 15 % území Švédska leží za Severním polárním kruhem. V horách severního Švédska převládá subarktické podnebí. Severně od polárního kruhu v určité letní dny slunce vůbec nezapadá, v zimě naopak vůbec nevychází.

Švédsko - Fotogalerie

Zažijte Švédsko na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Švédska

Kam se vydat

Stockholm

Ne nadarmo se mu říká Benátky severu, vždyť 30 % centra Stockholmu je tvořeno vodou. 
Zelené město na vodě, protkané cyklisty všech věkových kategorií i vrstev, to přesně je Stockholm. Název města se dá přeložit jako kláda (stock) a ostrov (holm) a v jeho prospěch hovoří i statistiky potvrzující, že více než 40 % městské půdy slouží jako veřejné parky a jiné otevřené prostory. Stockholm již dlouho staví svou pověst na ekologii a trvalé udržitelnosti zdrojů.

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)