Senegal

SEN

Senegal

Informace o zemi

Senegal byl nazýván Paříží západní Afriky, je zajímavou zemí, která dokáže nabídnout mnohé. Na pobřeží kosmopolitní hlavní město Dakar a krásné pláže. Národní parky s množstvím vodního ptactva. Zajímavá etnika dodnes žijící podle staletých tradic i místa zapsaná na seznamu UNESCO. V Senegalu jsou velmi milí a přátelští lidé - základem zdejší kultury je úcta k druhému. Žije zde mnoho etnických skupin (Tukulor v poušti, Dola v lesích na jihu, zachovávají si své tradice). V Senegalu se stále tančí, lidé tu jsou usměvaví.

Informovat o zájezdech do Senegalu?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 196 190 km²
Obyvatelstvo: 14 milionů obyvatel
Hlavní město: Dakar
Jazyk: francouzština
Měna: 1 frank (XOF) = 100 centimů
Náboženství: sunnitští muslimové (95 %)
Národnostní složení: Wolofové (43 %), Sererové (15 %), Fulbuové (13 %), Tukulérové (10 %)
Časové pásmo: Časový posun proti České republice je (zimní čas): - 1 hodina
Mezinárodní předvolba: 00221, mobilní: 0022177, 0022176
Důležitá telefonní čísla: Policie 17, Hasiči 18, policie v Dakaru 33 823 71 49, SOS Médecin 33 889 15 15, Nemocnice Hôpital Principal de Dakar 33 839 50 50

Objevte s námi Senegal

Momentálně sem však žádný katalogový zájezd nenabízíme

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Pro vstup je nutný cestovní pas s biometrickými údaji a dobou platnosti alespoň 3 měsíce po plánovaném datu návratu a očkování proti žluté zimnici.
Víza a režim vstupu:  Občané EU nepotřebují vízum pro krátkodobé pobyty do 90 dnů (za účelem nevýdělečné činnosti).
 
Velvyslanectví Senegalu v Berlíně
(tel. 004930 85 62 190, http://www.botschaft-senegal.de/).
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Praktické informace na cestu

Elektřina: 220V, 50Hz, elektrické zásuvky odpovídají evropským normám.
Telefon: Senegal má jednu z nejrozvinutějších telefonních sítí v Africe. Pokrytí GSM signálem je uspokojivé, na místě je možné zakoupit předplacené simkarty  nebo využívat roaming.
Internet: Internetové kavárny jsou k dispozici v Dakaru, Saint Louis a dalších velkých městech.
Pošta: Pošta je velice spolehlivá a do Evropy putuje přibližně 10 dní. Pošty jsou otevřeny od 08:30 do 16 hodin.
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

Stravování

Senegalská kuchyně je jednou z nejchutnějších v Africe. Převážně je tvořená rybami a kuřecím masem. Vynikající jsou i nápoje jako mátový čaj, palmové víno či doma pražená káva. 

Podnebí

Podnebí Senegalu je tropické s průměrnou roční teplotou mezi 22 - 30°C. Slunce zde svítí stále od listopadu do května. Průměrně zde svítí slunce denně 8 - 10 hodin. Teploty se mění podle období, nejvyšší jsou na severovýchodě, pohybují se mezi 24° - 38°C.

Senegal - Fotogalerie

Zažijte Senegal na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Senegalu

Kam se vydat

Dakar

Dakar je v našem povědomí synonymem známé rallye, je však především hlavním městem Senegalu. Dakar je rušný, hlučný, chaotický, ale zároveň přátelský a kosmopolitní. Počasí je zde perfektní téměř celoročně. Scházejí se tu nejvyhlášenější hudebníci a umělci, které Senegal má. Jedná se o jedno z nejkrásnějších měst, které může Senegal nabídnout. Naleznete tu několik malých hezkých pláží, příjemné parky nebo třeba muzea. Ve středu města se nachází Velká mešita a medina. Můžete se nechat pohltit rušnými trhy jako například Kermel a Sandaga. Město je postaveno na poloostrově Cap Vert, ohraničeno dvěma mysy: The Pointe des Almanies na severu - velké luxusní a residenční předměstí s krásnými výhledy a místo, kde jsou různé rybářské vesnice - Ouakam, N´Gor, pláže a ostrov umělců a Yoff - malý rybářský přístav. Na severním pobřeží jsou další atrakce - pláže Malika, Keur Moussa klášter a rybářská vesnice Kayar s mnoha vydlabanými loděmi. Podél pobřeží při cestě na jih se obějví vulkanické kopce Mamelles, místo odkud můžete vidět Cap Manuek a maják, nejjižnější místo hlavního města.

Saly

Jižně od Dakaru leží důležitý rybářský přístav Saly zaměřený i na turistický ruch. V Saly stojí pěkné hotely a na plážích se zelenými palmami si můžete vyzkoušet nespočet vodních sportů, rybaření, plachtění, jízdu na koni nebo golf. V blízkosti Saly se rozkládá přírodní rezervace Bandia, kde žijí žirafy, nosorožci, zebry, pštrosi, antilopy, buvoli, divoká prasata, impaly a exotické ptactvo.

Île de Gorée

Ostrov je nejen centrem mořských radovánek, ale také místo s významnou historií, které je dnes na seznamu světového dědictví UNESCO. Během 18. a 19. století se stal významným obchodním centrem. Staré domy obchodníků zde mají velmi podobnou architekturu, v horním patře žili obchodníci a v přízemí byl sklad zboží. Jedním z nejnavštěvovanějších domů je dům z roku 1786, tzv. La Maison des Esclaves. Dům je totiž připomínkou obchodu s otroky, který zde v minulosti kvetl. V přízemí jsou malé kobky, kde se předpokládá, že otroci čekali na transport do Ameriky. Zde jsou k vidění také dveře, které končí přímo v moři. Místo, kudy měli otroci odcházet do lodi. Dům funguje jako symbol ukazující historii obchodu s otroky v celé své hrůze.

Parc National des Oiseaux du Djoudj

Velmi významná ornitologická rezervace se nachází na severovýchodě Senegalu při hranici s Mauretánií. Každým rokem sem migrují přibližně 3 miliony ptáků z Evropy, aby zde přebývali od listopadu do dubna. Nejčastější jsou růžoví plameňáci, pelikáni a různé druhy kachen.

Parc National du Niokolo - Koba

Největší národní park Senegalu Niokolo-Koba leží ve vnitrozemí nedaleko města Tambacounda a rozkládá se na 903 150 km2. I tento přírodní zázrak figuruje na seznamu UNESCO. Žije zde přes 350 druhů ptáků a 80 druhů zvířat, včetně lvů, paviánů, hrochů, antilop, šimpanzů, leopardů, slonů, různých plazů a obojživelníků.

Jezero Lac Rose

Někdy nazývané Retba, je unikátní pro svou růžovou barvu. Závod Paříž - Dakar měl cíl právě zde u Lac Rose. Jezero je mělké a teplé, při březích hladinu lemuje bílá pěna.

Zelený mys

Zelený mys je nejzápadnější pevninský bod Afriky. Omýván Atlantským oceánem leží nedaleko hlavního města.  Zelený mys dal jméno státu Kapverdy, které leží na stejnojmenném souostroví v Atlantském oceánu, a který se dříve nazýval Ostrovy Zeleného mysu.

Sine Saloum Delta

Rozkládá se na 180 000 hektarech v okolí delty dvou řek Sine a Saloum. Zahrnuje národní park Saloum Delta plný mangrovníkových porostů, písečných ostrovů a věčně se pohybujících dun. Parkem můžete cestovat po svých, na vozíku taženém koňmi nebo na lodičce. Uvidíte ženy dolující sůl, ornitologický ráj v korunách stromů, spleť zelených vodních kanálů nebo rybáře lovící v řece i v oceánu. Výchozím bodem pro túry do parku je městečko Toubakouta. Saloum Delta figuruje od roku 2011 na seznamu světového dědictví UNESCO. Hlavní obživou místních obyvatel je lov ryb a sběr mořských živočichů. Lidé vytvořili z nahromaděných schránek korýšů umělé ostrovy a na jednom z nich stojí celá vesnice Fadiouth.

Saint Louis

První francouzské osídlení v Africe nese název Saint Louis a leží na severu Senegalu. Prohlédnete si koloniální architekturu, rybářský přístav, velké tržiště. Konají se zde výstavy a hudební festivaly. Nedaleko Saint Louis leží národní parky Parc National des Oiseaux de Djoudj a Parc national de la Langue de Barbarie. Oba parky vyhledávají světoví ornitologové. Přes 336 druhů ptáků sem přilétá z chladnějších krajin a po dlouhém putování přes Saharu konečně spatří zdroj vody. Od listopadu do dubna můžete pozorovat růžové plameňáky, pelikány, volavky, kormorány, kolpíky nebo kachny. Do obou parků vyráží turisté po řece na plavidle zvaném piroha. Jde o malou loďku vydlabanou z jediného kusu dřeva a pestrobarevně ozdobenou, která se stala symbolem Senegalu.

Jih Senegalu

Jih země je jako stvořený k pěším túrám. Krajina podél břehů řeky Casamance s džunglemi, hustými lesy, mangrovníky, jezírky a spoustou živočichů je plná kempů ve stylu domků kmene Jola, kde můžete přespat a další den pokračovat ve zdolávání africké divočiny. Při putování se seznámíte s místními kmeny Mandinga a Diola žijícími v odlehlých vesnicích Kaparan, Oussouye a Djembering s tradiční architekturou a prapodivným pohřebištěm na počest předků.
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)