Hongkong

HKG

Hongkong

Informace o zemi

Bývalá britská kolonie se vrátila do područí Číny jako zvláštní administrativní oblast v roce 1997. Hongkong je znám především jako významné ekonomické a obchodní centrum. Vysoké mrakodrapy a rušný život se zde mísí s dochovanou tradicí. Na jihu Číny se z vod Jihočínského moře vynořuje ostrov, na němž se rozkládá Hongkong – 7 milionová metropole spadající pod stejnojmennou administrativní oblast. V tomto moderním velkoměstě se snoubí zdánlivě nemožné – moderní architektura s historickými a kulturními památkami, panelová zástavba s nedotčenou přírodou i bohatství s chudobou. Na velmi malém území nabízí Hongkong mnoho zajímavostí.

Informovat o zájezdech do Hongkongu?

Mapa

Základní údaje

Hlavní město: Victoria
Rozloha: 1 103 km2
Obyvatelstvo: 7 milionů
Správa regionu: zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky
Jazyk: kantonština, angličtina
Měna: hongkongský dolar (HKD)
Náboženství: buddhismus, taoismus, konfucianismus, křesťanství, islám, hinduismus, sikhismus, židovství
Národnostní složení: Číňané (95%)
Časové pásmo: časový posun proti České republice je + 8 hodin
Mezinárodní předvolba: + 852
Důležitá telefonní čísla: policie: 199, požárníci: 191, 252011, záchranka: 192, 295133

Objevte s námi Hongkong

Momentálně sem však žádný katalogový zájezd nenabízíme

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Cestovní doklady: Držitelé cestovního pasu ČR s biometrickými údaji nepotřebují vízum pro vstup a pobyt v Hongkongu do 90 dnů za účelem turistiky či jiným nevýdělečným účelem. Hongkongské imigrační úřady požadují, aby platnost pasu byla minimálně 6 měsíců od vstupu do Hongkongu.
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu

Praktické informace na cestu

Elektřina: Napětí v celé Číně je 220 V, 50 Hz. Celkem časté jsou zde zástrčky se dvěma kulatými kolíky, běžné v Evropě. Setkáte se ale i s australským a americkým typem zásuvek. Většina hotelů má všechny tři typy a mnoho zásuvek je též kompatibilní se všemi třemi typy. Pokud bude ale potřeba, lze v obchodech zakoupit adaptéry (2$). Čína je tedy z tohoto pohledu bezproblémová. Zásuvky na holící strojky jsou dostupné ve všech tři a vícehvězdičkových hotelech. V Hong Kongu a Macau se setkáte se zásuvkami britského typu.
Telefon: Místní telefon - na ulici lze běžně nalézt telefonní budky, z nichž se dá volat do zahraničí. Je možno také zakoupit předplacené i normální telefonní karty různých hodnot, ze kterých lze často telefonovat i z hotelu. Mobilní telefon - operátoři O2 a T-mobile mají pokrytí vesměs na celém území Číny, Vodafone je poněkud problematičtější. Čínskou předplacenou kartu můžete použít v neblokovaném telefonu, získáte tak místní telefonní číslo. Tyto SIM karty je možné zakoupit na letišti, nebo v prodejnách telefonů ve všech velkých městech.
Internet: Čína nemá problém s připojením k internetu. Je běžně dostupný ve většině hotelů, nebo v internetových kavárnách. 
Pošta: Pošta z Číny je překvapivě spolehlivá. Známky lze koupit většinou pouze na poštách. Poštovní služby Hong Kongu a Macaa jsou naprosto spolehlivé, ale obě mají své vlastní ceníky a známky.
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

Stravování

V Číně naleznete celou škálu restaurací - od špičkových, luxusních podniků až po obyčejné jídelny a maličké pouliční stánky. Čína má kuchyni pestrou a dělí se dle oblastí do čtyřech skupin: pekingsko-mandarinská, kantonská, šanghajská a ostrá sečuánská. Naši průvodci na zájezdech samozřejmě stravování pro zájemce organizují a pomáhají s jeho výběrem (na zájezdech s jídlem v ceně je toto automatické). Snídaně je u zájezdů komfortněji v ceně, v hotelech mají často charakter čínského / čínsko-evropského bufetového stolu. Málokdy je součástí snídaně káva, obyčejně je pouze zelený čaj. Voda: voda z kohoutku je sice většinou nezávadná, ale je lépe pít balenou vodu.

Podnebí

V zemi vládne vlhké subtropické podnebí, v zimním období přicházejí monsuny a přinášejí studený a suchý vzduch. V letních měsících je tropické vlhké počasí s občasnými přeháňkami a bouřkami. Nejvhodnější dobou na návštěvu jsou říjen, listopad a prosinec, kdy svítí slunce. V létě nastává teplé a vlhké podnebí.

Hongkong - Fotogalerie

Zažijte Hongkong na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Hongkongu

Kam se vydat

Hongkong je dynamická asijská metropole představující kosmopolitiní mix východní a západní kultury. Nachází se zde tradiční čínské chrámy, trhy, přírodní rezervace, malebné ostrovy, pláže, ale také nejvýznamnější světové banky, mrakodrapy a další moderní architektura, pulzující noční život a podobně. Název Hongkongu pochází ze slova Heung Gong, což při kantonské výslovnosti slova Xianggang znamená Voňavý přístav. Jeho teritorium se skládá ze samotného ostrova Hongkong (82 km2), poloostrova Kowloon (9 km2), Nových teritorií (945 km2) - území podél hranice s pevninskou Čínou a z přibližně 250 Vnějších ostrovů (228 km2). Hongkong patří k městům s největší hustotou osídlení na světě, v průměru zde žije 6320 lidí na km2.

Hongkong Central

Tato část města Hongkong je tepnou světového obchodu, bankovnictví a služeb, umístěných v ultramoderních budovách typu Citibank Plaza, Bank of China, Lippo Centre a další, postavených podle zásad staré čínské teorie o harmonii feng-šuej. Nachází se zde také vládní instituce a několik pozůstatků po koloniálních dobách v podobě historických domů v evropském, ale také čínském stylu. 

Hongkong Park

Hongkong park je rozlehlá oáza klidu uprostřed velkoměsta se skleníkem, voliérou, jezírky, fontánami a restaurací. Je zde Muzeum čajového náčiní. Park je otevřen denně od 7 do 23 hodin, vstup zdarma.

Lan Kwai Fong

Dřívě Seznamovací ulička, nyní proslulé středisko zábavy a nočního života s bary, restauracemi, kavárnami. V těchto místech Hongkong opravdu žije!

Victoria Peak

Nejvyšší hora, kterou Hongkong má. Výška 552 metrů nad mořem nabízí proslulé panorama na Zátoku a na ostrovy. Kolem jezdí lanovka z Garden Road v Central. Na Victoria Peaku je rozhledna, kavárna, restaurace a obchody.

Western

Oblast západně od Central známá jako Sheung Wan. Právě zde se vylodili Britové v 19. století. Čtvrť si dodnes zachovala náznaky starého Hong Kongu s tradičními čínskými obchůdky, nejznámější je Hollywood Road se starožitnostmi, Cat Street, chrám Man Mo, hongkongská univerzita, Fung Pin Shan (muzeum keramiky) aj.

Western Market

Zrekonstruovaná edwardinská budova tržnice z roku 1858. Dnes se zde prodávají látky, potraviny,... Lze najít také restaurace s tradičním čínským jídlem. Otevřeno denně.

Hollywood Road/ Lok Ku Road

Proslulé ulice se starožitnostmi a bazary. The Cat Street Galleries hostí sbírku čínského umění, na Hollywood Road se dříve vyráběly rakve a na Cat Street byly vyhlášené veřejné domy. Hongkong je zkrátka oblast moha tváří. 

Man Mo

Nejznámější a stále funkční chrám, kterým se Hongkong může pochlubit. 

Wan Chai 

Rušný obvod bankovních domů, kanceláří, hotelů, restaurací a nočního života. Nachází se zde Muzeum policie, Wan Chai Green Trail (turistická stezka), Hongkong Arts Centre, Hongkong Academy for Performing Arts, Hongkong Convention and Exhibition Centre, Stadion královny Alžběty a chrám Hung Shing z doby před rokem 1860.

Happy Valley

Nejstarší dostihové závodiště koní ve městě. V Hongkongu je tento sport velmi oblíbený a to především kvůli sázkám. Je zde také muzeum s tematikou závodů. Další dostihová dráha byla vybudována v Sha Tinu v Nových Teritoriích.

Obchodní čtvrť je Kowloon

Mezi nejznámější trhy patří nefritový, kde se sjednává i o ceně polévky v restauraci. Dalšími turistickými atrakcemi jsou například chrám Wong Tai Sin nebo Ptačí trh. 
Na jižním výběžku Kowloonu leží rybářská osada Lei Yeu Mun. Tato osada si zachovala nádech své původní podoby. Hongkongský park je oázou klidu uprostřed města. Jeho součástí jsou nejen zelené zahrady, ale také jezírka s vodními ptáky, fontány, přírodní restaurace a muzeum čajů. 
Hongkong je spojen se všemi přilehlými ostrovy prostřednictvím trajektů. Nádherné pláže se nacházejí na ostrově Lamma, kam nesmí ani auta. 
Nejvyšší hora je Tai Mo Shan (957 m), ta má ale nepřístupný vrchol, na kterém se nachází meteorologický radar a také základna čínské armády. Nejvyšší přístupnou horou je Lantau Peak (934 m) na ostrově Lantau.
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)