Dominikánská republika

DOM

Dominikánská republika

Informace o zemi

Dominikánská republika, srdce Karibiku, zve k objevování svého bohatého kulturního dědictví, dechberoucí přírody a nezapomenutelných dobrodružství. Od pulzujících měst s koloniální architekturou, přes luxusní all-inclusive resorty v Punta Caně, až po nedotčené pláže a majestátní hory v Samaná a Jarabacoa, tato úžasná země nabízí něco pro každého.

Informovat o zájezdech do Dominikánské republiky?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 48 671 km²
Obyvatelstvo: 12 milionů obyvatel
Hlavní město: Santo Domingo
Jazyk: španělština
Měna: 1 dominikánské peso (DOP) = 100 centavos
Náboženství: katolíci (67 %), bez vyznání (30 %)
Národnostní složení: mulati a mestici (74 %), běloši (17 %), černoši (8 %)
Časové pásmo: časový posun proti České republice -6 h (-5 h během letního času v České republice)
Mezinárodní předvolba: +1 809, +1 829, +1 849
Důležitá telefonní čísla: první pomoc, policie i hasiči: 9-1-1

Objevte s námi Dominikánskou republiku

Vybíráme z nabídky zájezdů
Dominikánská republika
302 Dominikánská republika

Nezapomenutelné dobrodružství v Karibiku

20.1. - 4.2.2025
16 dní

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu.
Víza a režim vstupu: Občané České republiky mohou cestovat do Dominikánské republiky bez víza na turistický pobyt do 30 dnů. Při příjezdu se však musí zakoupit turistická karta za 10 USD, při odletu pak 20 USD jako odletová taxa. Obojí je již většinou zahrnuto v ceně letenky. 
Adresa konzulátu:
Generální konzulát Dominikánské republiky
Štěpánská 17, 110 00 Praha 1
Telefon: 241 409 939
 

Praktické informace na cestu

Elektřina: zásuvky amerického typu, napětí 110-120V/60 HZ, je tedy potřeba adaptéru, aby fungovaly evropské přístroje.
Telefon: Telefonní signál na některých odlehlých místech může vypadávat, obecně se do Evropy dovoláte dle tarifu vašeho operátora. 
Internet: V současné době je pokrytí internetem dostatečné, většina hotelů ma wi-fi zdarma minimálně na recepci. 
Pošta: Nefungují zde klasické poštovní služby, schránku nenajdete. Většinou se nechávají pohledy na recepci hotelu a ta vám je za poplatek 2 USD do Evropy pošle. Poštovní službu takto zajišťuje soukromá firma. 
Očkování: Doporučené očkování žloutenka typu a a břišní tyfus.
Peníze: Většina hotelů, obchodů a restaurací akceptuje kreditní karty, často je však požadována minimální platba.

Stravování

Dominikánská republika je rájem pro milovníky dobrého jídla, kde se mísí chutě africké, španělské a domorodé kuchyně. Typické dominikánské pokrmy jsou plné bohatých, autentických chutí a čerstvých surovin. Jedním z nejznámějších jídel je "La Bandera," což znamená vlajka a symbolizuje tři hlavní složky dominikánské kuchyně: rýži, fazole a maso. Toto jídlo je často doplněno smaženými banány (tostones) nebo avokádem. Dalším oblíbeným pokrmem je "Sancocho," vydatná dušená směs sedmi druhů masa s kořenovou zeleninou a bylinkami, která je považována za národní jídlo. Na snídani si můžete dopřát "Mangu," rozmačkané zelené banány podávané s cibulí, sýrem a salámem. Mořské plody jsou v Dominikánské republice také velmi populární a čerstvé ryby, krevety nebo humři jsou běžně k vidění na jídelních lístcích. Pro milovníky sladkostí je zde "Dulce de Leche" a "Habichuelas con Dulce," což je sladká fazolová polévka, která se tradičně podává během Velikonoc. Dominikánská kuchyně je nejen chutná, ale i pestrá a nabízí nezapomenutelné gastronomické zážitky, které jsou dokonalým doplněním vaší dovolené v této nádherné zemi.


 

Podnebí

Dominikánská republika se pyšní tropickým podnebím, které přináší teplé počasí po celý rok, což z ní činí ideální destinaci pro slunečnou dovolenou kdykoli. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 30 °C, přičemž v přímořských oblastech je teplota vyšší, zatímco ve vnitrozemských horských oblastech může být mírně chladněji. Země má dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna, která trvá od listopadu do dubna, je nejpopulárnějším obdobím pro návštěvu, protože počasí je teplé a slunečné s minimem srážek, což je ideální pro plážové aktivity a outdoorové dobrodružství.

Deštivá sezóna trvá od května do října a přináší vyšší vlhkost a častější, ale krátké dešťové přeháňky, obvykle v odpoledních hodinách. I během této sezóny je však mnoho slunečných dní. Během letních měsíců, zejména od června do listopadu, je hurikánová sezóna, ačkoli významné bouře jsou relativně vzácné. Pokud se chcete vyhnout davům a užít si nižší ceny, návštěva v květnu nebo červnu může být skvělou volbou, jelikož počasí je stále příznivé, ale turistické destinace nejsou přeplněné.

Dominikánská republika - Fotogalerie

Zažijte Dominikánskou republiku na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Dominikánské republiky

Kam se vydat

Punta Cana

Punta Cana je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Dominikánské republice. Nachází se zde mnoho luxusních resortů, bílých písečných pláží a azurového moře. 

Santo Domingo

Santo Domingo - hlavní město Dominikánské republiky je kulturní a historický poklad. Založené v roce 1496, je to nejstarší trvale obydlené evropské město v Americe a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěvníci mohou prozkoumat historickou Zonu Colonial s památkami jako katedrála Santa María la Menor, Alcázar de Colón a pevnost Ozama. Město také nabízí bohatý noční život s mnoha restauracemi, bary a kluby.

Samaná

Poloostrov Samaná je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Ekoturistika je zde na vzestupu, zejména díky krásným národním parkům jako Los Haitises, kde můžete objevovat mangrovové lesy a jeskyně. Pozorování velryb během zimních měsíců je jednou z hlavních atrakcí, kdy tisíce keporkaků migrují do zátoky Samaná. Navštívit můžete také vodopád El Limón a krásné pláže jako Playa Rincón.

Puerto Plata

Puerto Plata nabízí skvělou kombinaci pláží a kulturních zážitků. Jednou z největších atrakcí je lanovka na horu Isabel de Torres, kde najdete botanickou zahradu a sochu Krista Spasitele. Historická pevnost San Felipe poskytuje úžasný výhled na město a moře. Město je také známé výrobou rumu, a návštěva Muzea rumu Brugal je nezapomenutelným zážitkem.

Bayahibe

Bayahibe je výchozím bodem pro výlety na ostrov Saona, který je známý svými nádhernými plážemi a křišťálově čistou vodou. Můžete zde také potápět a šnorchlovat v národním parku del Este.

Cabarete

Cabarete je rájem pro milovníky vodních sportů, zejména kiteboardingu a windsurfingu. Město má také živou noční scénu s mnoha restauracemi a bary na pláži.

Jarabacoa

Pokud máte rádi horskou turistiku a dobrodružství, vydejte se do Jarabacoa. Toto město v centrální části země nabízí možnosti pro rafting, canyoning, paragliding a pěší turistiku, včetně výstupu na nejvyšší horu Karibiku, Pico Duarte.

Barahona

Oblast Barahona na jihozápadě země je turisticky méně navštěvovaná, můžete zde objevit nádherné pláže, jako je Playa San Rafael, a přírodní rezervace, jako je Sierra de Bahoruco.

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)