Burundi

BDI

Burundi

Informace o zemi

Burundi je ne příliš velký vnitrozemský stát s tropickým podnebím, nacházející se ve střední Africe nedaleko rovníku. Burundi se rozkládá ve výšce 800 - 2000 m.n.m. Většina území Burundi je hornatá a nejvyšším bodem je hora Heha, dosahující výšky 2670 metrů. Stát Burundi sousedí na severu s Rwandou, na východě s Tanzánii a na jihu a západě se Zaire. Hlavní řeky protékající státem Burundi jsou Akanauru a Kagera, jež oddělují Burundi od Rwandy, přičemž řeka Kagera je považována za pramen Bílého Nilu. Územím Burundi dále protéká řeka Rusizi, která tvoří hranici mezi Burundi a Demokratickou republikou Kongo. Jižní hranici státu Burundi tvoří řeka Malagarazi.

Informovat o zájezdech do Burundi?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 27 830 km²
Obyvatelstvo: 7 milionu obyvatel
Hlavní město: Bujumbura (0,3 mil. obyvatel)
Jazyk: francouzština, kirundi, svahilština
Měna: burundský frank (Bufr)
Náboženství: křestanství (80 %), tradiční náboženství (15%)
Národnostní složení: Hutuové (85%), Tutsiové (14%), pygmejští Twaové (1%)
Časové pásmo: časový posun proti České republice je: SEČ +1 hodina
Mezinárodní předvolba: + 257

Objevte s námi Burundi

Momentálně sem však žádný katalogový zájezd nenabízíme

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Víza a režim vstupu: Víza se vyřizují v Berlíně. 
Při podání žádosti je třeba předložit:
Vyplněnou žádost o vízum (1x) – lze získat na úřadě nebo na jeho webové stránce
Platný cestovní pas, v němž je minimálně pět volných stránek
Kopie datové stránky pasu
Dvě fotografie pasového formátu
Potvrzení o očkování proti žluté zimnici (očkovací průkaz)
Potvrzení o rezervaci ubytování
Itinerář cesty/letenka
 
Vízový poplatek
  • vízum k jednomu vstupu 65 EUR na jeden měsíc
  • vízum k více vstupům 195 EUR na jeden měsíc
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  
 
Adresa konzulátu: Embassy of the Republic of Burundi, Berliner Strasse 36 
tel.: +4930-234 56 70, fax: +4930-234 567 20, mail: info@burundi-embassy-berlin.com
Adresa velvyslanectví ČR v zahraničí
Burundi - Velvyslanectví Addis Abeba
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289
Addis Abeba P.O.Box 3108
Telefon: +251/11/5516382

Praktické informace na cestu

Elektřina: 220V / 50Hz. Používané zásuvky jsou stejné jako u nás.
Telefon: Cena mezinárodního hovoru je okolo US$ 2 za minutu. Do zahraničí je možné volat z tzv. PTT kanceláří nebo z privátních telefonních agentur ve velkých městech. Nefungují tu čeští ani slovenští mobilní operátoři.
Internet: Ve větších městech je několik internetových center.
Pošta: Známka do Evropy stojí není drahá. Pohledy bývají doručeny z Burundi za 14 dní.
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení.

Stravování

Více než 90 % obyvatel Burundi pracuje v zemědělství. Nejdůležitější exportní plodinou je káva. Dalšími významnými zemědělskými produkty jsou čaj, banány, maniok, sladké brambory, čirok, kukuřice, hovězí maso, či mléko. Voda z vodovodního řadu je pitná jen po převaření. Stejně tak je nutné převařovat i mléko, které není pasterizované. Restaurací je v Burundi minimálně a výběr jídel je zde velmi omezený. Hotelové restaurace v hlavním městě Burundi Bujumbuře nabízejí přijatelné základní jídlo, ovšem za neúměrně vysokou cenu. Návštěvníci hlavního města proto míří do zdejší francouzské a řecké restaurace. Obě tyto restaurace jsou drahé, ale zdejší jídlo je velmi chutné. Několik skromných restaurací naleznete i ve městě Gitega.

Podnebí

Burundi není příliš častým cílem turistů a cestovatelů. Klima je zde typicky vysokohorské, ale teploty se v jednotlivých oblastech liší. V centrální části státu Burundi je průměrná roční teplota cca 20° C. v Okolí jezera Tanganika je mírně tepleji, v průměru 23 °C. V hlavním městě Burundi Bujumbuře je většinu roku 25 °C. Nejlepší doba pro návštěvu Burundi je období sucha, které zde vládne od června do srpna a dále také v prosinci a v lednu. Déšť je v Burundi nejčastější od února do května a od září do listopadu. Nejvíce prší na severozápadě Burundi.

Burundi - Fotogalerie

Nebyly nalezeny žádné fotografie.

Zažijte Burundi na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Burundi

Kam se vydat

NP Ruvubu

Národní park Ruvubu, jež byl vyhlášen v roce 1984, se nachází v severovýchodní části státu Burundi. Území NP zasahuje do čtyř provincií: Muyinga, Cankuzo, Karuzi a Ruyigi. Díky své rozloze, která činí 50 800 ha je NP Ruvubu největší chráněnou oblastí Burundi. Park se se svým protáhlým tvarem rozprostírá ve směru z jihozápadu na severovýchod a kopíruje oba břehy řeky Ruvubu a to v celkové délce 62 km. Šířka NP Ruvubu je v rozmězí 5-13 km. Vegetaci národního parku Ruvubu tvoří z 98 % savana. Z geologického hlediska jsou dominantou parku Ruvubu břidličnaté skály přerušované pásy křemenců. Mezi savci žícími v této oblasti Burundi jsou zastoupeny především velké a středně velké druhy, jako je buvol kaferský, hroch obojživelný nebo voduška jelenovitá. Už ne tak v hojném množství zde můžete vidět také prase bradavičnaté, hyenu skvrnitou nebo levharta skvrnitého. Ruvubu je domovem i několika druhů primátů. Budete-li mít při návštěvě parku štěstí, můžete zde zahlédnout např. kočkodana zeleného, paviána anubi nebo šimpanze. Vyhlášení národního parku proběhlo v roce 1984 a předcházelo mu vystěhovaní 3000 rodin z jejího území. Relokace těchto obyvatel přišla vládu státu Burundi na 500 000 USD. Národní park Ruvubu byl v květnu 2007 navržen na zařezení do seznamu památek UNESCO.

NP Ruzizi

Národní park Ruzizi je nejpopulárnější a turisty nejvyhledávanější atrakcí v Burundi. NP Ruzizi se nachází severozápadně od Bujumbury – hlavního města Burundi - a je rozdělen na dvě části. Větší z částí leží na východním břehu řeky Ruzizi a menší - západní část - tvoří deltu řeky Ruzizi u jezera Tanganika. Turisté mohou v tomto NP objevovat různé unikátní druhy rostlin a živočichů, stejně jako životního prostředí. Mezi volně žijící živočišné druhy v NP Ruzizi patří hroši, antilopy a opice spolu s mnoha druhy pestrobarevných ptáků. 50% území NP Ruzizi se skládá z lesů, 23% plochy tvoří uměle vytvořené krajiny, 18% zabírají plochy pokryté křovinami a pastviny zaujímají 7% plochy parku.

Tanganika

Tanganika je jezero na hranicích Burundi, Demokratické republiky Kongo, Tanzanie a Zambie. Většina rozlohy jezera patří Demokratické republice Kongo (45 %) a Tanzanii (41 %). Jezero se nachází mezi masivy hor na západní straně Velké příkopové propadliny. Tanganika je nejhlubší jezero v Africe a svou rozlohou je také druhé největší, přičemž obsahuje nejvíce vody ze všech afrických jezer. Rozloha jezera činí 34 000 km². V severojižním směru měří přibližně 650 km a je 40 až 80 km široké. Jezero Tanganika dosahuje maximální hloubky 1470 m, přičemž průměrná hloubka jezera je 570 m. Jezero Tanganika leží v nadmořské výšce 773 m.
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)