Burkina Faso

BFA

Burkina Faso

Informace o zemi

Burkina Faso (známá i pod názvem Horní Volta), jejíž severní část se nachází v zóně Sahelu, je často postihována obdobími sucha. I přes nepříznivé klimatické podmínky má co nabídnout. Nejen v hlavním městě Ouagadougou se setkáme s krásami sahelské architektury a rušnými tržišti. Burkina nabízí také přírodní zajímavosti jako je jezero Lac Tengréla s množstvím hrochů a vodního ptactva nebo vodopády Cascades de Karfiguéla.

Informovat o zájezdech do Burkiny Faso?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 274 200 km²
Obyvatelstvo: 17 milionů obyvatel
Hlavní město: Ouagadougou
Jazyk: francouzština (úřední)
Měna: CFA frank (XOF)
Státní zřízení: republika
Náboženství: tradiční africká náboženství, islám, křesťanství
Časové pásmo: Časový posun proti České republice: český letní čas - 2 hodiny, český zimní čas -1 hodina.
Mezinárodní předvolba: 00226, mobilní: 0022678, 0022676, 0022670
Důležitá telefonní čísla: záchranná služba: 50-30-66-45 , hasiči: 18, policie: 17

Objevte s námi Burkinu Faso

Momentálně sem však žádný katalogový zájezd nenabízíme

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Platný cestovní pas a platné potvrzení o očkování proti žluté zimnici. Mezinárodní očkovací průkaz je kontrolován při vstupu do země.
Víza: Pro vstup do země je nutné vízum. O vízum je možno požádat na zastupitelském úřadě Burkina Faso ve Vídni. Je nutné doložit 1x formulář, 1x foto, cestovní pas a rezervaci letenek. Jednorázový vstup 70 Eur, multiple 90 Eur.
Velvyslanectví Burkiny Faso: Prinz-Eugen-Strasse 18/3A, Vienna A-1040, Telefon: 00431–503 82 64
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Praktické informace na cestu

Elektřina: 220V 50Hz
Telefon: Počet mobilních telefonů rychle roste. V Burkině Faso působí tři operátoři mobilních sítí.
Internet: V současnosti se začínají ve větších aglomeracích objevovat první internetové kavárny. Jinak je úroveň internetové penetrace poměrně nízká.
Pošta: Pošt je velice málo, nicméně známky na pohlednice je možno zakoupit na hotelech. Pošta do Evropy putuje přibližně 2 týdny.
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

Stravování

Základ kuchyně v Burkině tvoří proso, rýže, kukuřice, ořechy, sladké a obyčejné brambory. Mezi speciality kuchyně patří rýže s různorodými omáčkami, hovězí s baklažánem, místní zelenina a jahody, Brochettes (maso grilované na jehle) a kuře na množství způsobů. 

Podnebí

Burkina Faso má především tropické klima se dvěma rozdílnými sezónami. Deštivé období je charakteristické srážkami v rozmezí 600 - 900 milimetrů a suché období, během kterého vane saharský suchý vítr harmattan. Průměrná teplota vzduchu se přes den pohybuje kolem 25 °C v lednu a 27 °C v červenci. Leden je bez dešťových srážek. Nejdeštivějším měsícem roku je srpen.

Burkina Faso - Fotogalerie

Zažijte Burkinu Faso na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Burkiny Faso

Kam se vydat

Země je tvořena sahelskými písky na severu a polotropickou zelenou krajinou na jihozápadě. Sever je převážně muslimský a mezi dunami se objevují barevné mešity, na animistickém jihu jsou dramatické skalní formace a lesy. V Burkina Faso žijí sloni. 

Ouagadougou

Ouagadougou je hlavní město státu Burkina Faso. Je největším městem a zároveň správním, kulturním a ekonomickým centrem. Ouagadougou má nejen mezinárodní letiště, ale i železniční spojem do Abidjanu v Pobřeží slonoviny a také do Kayi na severu a dálnici do Niamey v Nigeru. Ve městě naleznete mnoho kin, nočních klubů a francouzských a amerických kulturních center. Hlavní město je místem konání největšího filmového festivalu v Africe (FESPACO). Ougadougou - chaotické a okouzlující hlavní město země.

Bobo Dioulasso 

Kulturní metropole proslavená tradiční hudbou, kabarety i výrobou nástrojů -balafon. Bobo Dioulasso (domov obchodníků Bobo) - druhé největší město a bujarým nočním životem. Za návštěvu stojí stará mešita a umělecká čtvrť Kibidwe. Bobo leží na jihozápadě a stojí za to zde strávit několik dní. Hraje se tu výborná živá muzika a je tu bujarý noční život. Jméno znamená Dům Bobo a Dioula podle dvou etnických skupin, které se zde před staletími usadily. Velké mešita ve čtvrti Kibidwe patří k nejimpresivnějším - bílá stavba z bílé hlíny postavená na konci 19. století je ústředním bodem místní muslimské populace. V blízkosti je stará čtvrť s úzkými prašnými uličkami, kde ženy roztloukají proso před domy, jsou zde posvátné fetiše. V Bobo je také neobvyklé nádraží postavené francouzskými kolonizátory - imitace súdánské architektury. V Bobo se snadno vyznáte a je to příjemné město na procházky s velkými alejemi se stromy a mnoha kavárnami na ulicích, je to také místo pro výborné nákupy tradičních řemeslných výrobků. Město je na zdejší poměry plné zeleně a snadno se v něm zorientujete. 

Bazoulé

Rezervace posvátných krokodýlů ve vesnici Bazoulé. Vesničané kmene Mossi krmí své předky - krokodýly - kuřaty a kozami.
Národní park Kaboré Tembi
Park o rozloze 150 000 hektarů se nachází cca 200 km jižně od města Ouaga. Potkat v něm můžete mnoho opic a antilop.

Dômes de Fabédougou

Skalní útvar Fabédougou připomíná tvarem nedobytnou skalní tvrz, je největší přírodní pamětihodností země. Odtud  je možno uskutečnit pěší výlet k nádhernému vodopádu Karfiguéla, který přímo vybízí ke koupeli v chladivé vodě.

Kibidwe

Dominantou čtvrti Kibidwe je Velká mešita postavená v sahelském stylu z bláta, kterým je obalena dřevěná konstrukce. Kibidwe je čtvrť obývaná především těmi nejchudšími. V domech uplácaných z bláta, jež se příliš neliší od původních domů starých sahelských říší, žijí lidé bez elektřiny. Vaří si na úzkých cestičkách mezi obydlími. Na některých domech můžete naleznout stopy po zvířecích obětech - nejčastěji slepicích.

Parc National d´Arli

leží v odlehlé části země na jihovýchodě a je velmi izolovaný. Leží na hranici s Beninem, kde je známý park Pendjari - lze koupit permit na 48 hodin a přejit hranice a navštívit oba parky - zvířata jsou zde stejná: primáti, hroši, levharti, antilopy a sloni.

Mokřady

La Mare aux hippopotames (Místo světového dědictví UNESCO)
La Mare dOursi
Parc National du W (Místo světového dědictví UNESCO)
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)