Burkina Faso

BFA

Burkina Faso

Informace o zemi

Burkina Faso (známá i pod názvem Horní Volta), jejíž severní část se nachází v zóně Sahelu, je často postihována obdobími sucha. I přes nepříznivé klimatické podmínky má co nabídnout. Nejen v hlavním městě Ouagadougou se setkáme s krásami sahelské architektury a rušnými tržišti. Burkina nabízí také přírodní zajímavosti jako je jezero Lac Tengréla s množstvím hrochů a vodního ptactva nebo vodopády Cascades de Karfiguéla.

Informovat o zájezdech do Burkiny Faso?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 274 200 km²
Obyvatelstvo: 17 milionů obyvatel
Hlavní město: Ouagadougou
Jazyk: francouzština (úřední)
Měna: CFA frank (XOF)
Státní zřízení: republika
Náboženství: tradiční africká náboženství, islám, křesťanství
Časové pásmo: Časový posun proti České republice: český letní čas - 2 hodiny, český zimní čas -1 hodina.
Mezinárodní předvolba: 00226, mobilní: 0022678, 0022676, 0022670
Důležitá telefonní čísla: záchranná služba: 50-30-66-45 , hasiči: 18, policie: 17

Objevte s námi Burkinu Faso

Momentálně sem však žádný katalogový zájezd nenabízíme

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Platný cestovní pas a platné potvrzení o očkování proti žluté zimnici. Mezinárodní očkovací průkaz je kontrolován při vstupu do země.
Víza: Pro vstup do země je nutné vízum. O vízum je možno požádat na zastupitelském úřadě Burkina Faso ve Vídni. Je nutné doložit 1x formulář, 1x foto, cestovní pas a rezervaci letenek. Jednorázový vstup 70 Eur, multiple 90 Eur.
Velvyslanectví Burkiny Faso: Prinz-Eugen-Strasse 18/3A, Vienna A-1040, Telefon: 00431–503 82 64
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Praktické informace na cestu

Elektřina: 220V 50Hz
Telefon: Počet mobilních telefonů rychle roste. V Burkině Faso působí tři operátoři mobilních sítí.
Internet: V současnosti se začínají ve větších aglomeracích objevovat první internetové kavárny. Jinak je úroveň internetové penetrace poměrně nízká.
Pošta: Pošt je velice málo, nicméně známky na pohlednice je možno zakoupit na hotelech. Pošta do Evropy putuje přibližně 2 týdny.
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

Stravování

Základ kuchyně v Burkině tvoří proso, rýže, kukuřice, ořechy, sladké a obyčejné brambory. Mezi speciality kuchyně patří rýže s různorodými omáčkami, hovězí s baklažánem, místní zelenina a jahody, Brochettes (maso grilované na jehle) a kuře na množství způsobů. 

Podnebí

Burkina Faso má především tropické klima se dvěma rozdílnými sezónami. Deštivé období je charakteristické srážkami v rozmezí 600 - 900 milimetrů a suché období, během kterého vane saharský suchý vítr harmattan. Průměrná teplota vzduchu se přes den pohybuje kolem 25 °C v lednu a 27 °C v červenci. Leden je bez dešťových srážek. Nejdeštivějším měsícem roku je srpen.

Burkina Faso - Fotogalerie

Zažijte Burkinu Faso na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Burkiny Faso

Kam se vydat

Země je tvořena sahelskými písky na severu a polotropickou zelenou krajinou na jihozápadě. Sever je převážně muslimský a mezi dunami se objevují barevné mešity, na animistickém jihu jsou dramatické skalní formace a lesy. V Burkina Faso žijí sloni. 

Ouagadougou

Ouagadougou je hlavní město státu Burkina Faso. Je největším městem a zároveň správním, kulturním a ekonomickým centrem. Ouagadougou má nejen mezinárodní letiště, ale i železniční spojem do Abidjanu v Pobřeží slonoviny a také do Kayi na severu a dálnici do Niamey v Nigeru. Ve městě naleznete mnoho kin, nočních klubů a francouzských a amerických kulturních center. Hlavní město je místem konání největšího filmového festivalu v Africe (FESPACO). Ougadougou - chaotické a okouzlující hlavní město země.

Bobo Dioulasso 

Kulturní metropole proslavená tradiční hudbou, kabarety i výrobou nástrojů -balafon. Bobo Dioulasso (domov obchodníků Bobo) - druhé největší město a bujarým nočním životem. Za návštěvu stojí stará mešita a umělecká čtvrť Kibidwe. Bobo leží na jihozápadě a stojí za to zde strávit několik dní. Hraje se tu výborná živá muzika a je tu bujarý noční život. Jméno znamená Dům Bobo a Dioula podle dvou etnických skupin, které se zde před staletími usadily. Velké mešita ve čtvrti Kibidwe patří k nejimpresivnějším - bílá stavba z bílé hlíny postavená na konci 19. století je ústředním bodem místní muslimské populace. V blízkosti je stará čtvrť s úzkými prašnými uličkami, kde ženy roztloukají proso před domy, jsou zde posvátné fetiše. V Bobo je také neobvyklé nádraží postavené francouzskými kolonizátory - imitace súdánské architektury. V Bobo se snadno vyznáte a je to příjemné město na procházky s velkými alejemi se stromy a mnoha kavárnami na ulicích, je to také místo pro výborné nákupy tradičních řemeslných výrobků. Město je na zdejší poměry plné zeleně a snadno se v něm zorientujete. 

Bazoulé

Rezervace posvátných krokodýlů ve vesnici Bazoulé. Vesničané kmene Mossi krmí své předky - krokodýly - kuřaty a kozami.
Národní park Kaboré Tembi
Park o rozloze 150 000 hektarů se nachází cca 200 km jižně od města Ouaga. Potkat v něm můžete mnoho opic a antilop.

Dômes de Fabédougou

Skalní útvar Fabédougou připomíná tvarem nedobytnou skalní tvrz, je největší přírodní pamětihodností země. Odtud  je možno uskutečnit pěší výlet k nádhernému vodopádu Karfiguéla, který přímo vybízí ke koupeli v chladivé vodě.

Kibidwe

Dominantou čtvrti Kibidwe je Velká mešita postavená v sahelském stylu z bláta, kterým je obalena dřevěná konstrukce. Kibidwe je čtvrť obývaná především těmi nejchudšími. V domech uplácaných z bláta, jež se příliš neliší od původních domů starých sahelských říší, žijí lidé bez elektřiny. Vaří si na úzkých cestičkách mezi obydlími. Na některých domech můžete naleznout stopy po zvířecích obětech - nejčastěji slepicích.

Parc National d´Arli

leží v odlehlé části země na jihovýchodě a je velmi izolovaný. Leží na hranici s Beninem, kde je známý park Pendjari - lze koupit permit na 48 hodin a přejit hranice a navštívit oba parky - zvířata jsou zde stejná: primáti, hroši, levharti, antilopy a sloni.

Mokřady

La Mare aux hippopotames (Místo světového dědictví UNESCO)
La Mare dOursi
Parc National du W (Místo světového dědictví UNESCO)
Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)