Angola

AGO

Angola

Informace o zemi

Angola je stát ležící na jihu Afriky a po délce 1600 km omývá jeho pobřeží Atlantský oceán. Na severu hraničí Angola s Kongem a Demokratickou republikou Kongo, na východě hraničí se Zambií a na jihu s Namibií. O státě Angola se toho i v dnešní době ví poměrně málo, důkazem jsou některé kmeny žijící na jihozápadě státu velmi izolovaným životem. Kultura těchto kmenů a jejich tradice, stejně jako historické pozůstatky zdejší koloniální minulosti, umocní váš zážitek z návštěvy státu Angola. Tropické klima a s ním související příjemná teplota během celého roku dělají z Angoly místo, které lze bez problému navštívit celoročně. Nesporným lákadlem jsou divoká zvířata, která můžete vidět v nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších angolských parcích, stejně jako nádherná krajina protkaná řekami, ve které džungle střídá hory a člověk na malém kousku ochutná velkou porci přírodní rozmanitosti.

Informovat o zájezdech do Angoly?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 1 246 700 miloinů km2
Obyvatelstvo: 16 milionů obyvatel
Hlavní město: Luanda
Jazyk: portugalština, bantuské jazyky
Měna: kwanza (AOA)
Náboženství: křesťané (53 %), animisté (46 %), ostatní (1% - roste počet obyvatel vyznávajících islám)
Národnostní složení: Ovimbundu (37 %), Kimbundu (25 %), Bakongo (13 %), míšenci (2 %), Portugalci (1 %), ostatní (22%)
Časové pásmo: Časový posun proti České republice je +1 hodina
Mezinárodní předvolba: + 244
Důležitá telefonní čísla: policie 113, hasiči 115, záchranná služba 116

Objevte s námi Angolu

Momentálně sem však žádný katalogový zájezd nenabízíme

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Vízum je možné získat na příslušném Velvyslanectví Angolské republiky pro ČR v Berlíně. Po předchozí dohodě lze o vízum požádat i na Velvyslanectví Angolské republiky v Bratislavě. Vyřizování angolského víza je poměrně náročný proces. Dokumenty potřebné k vyřízení víza jsou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců, mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici, zvací dopis, výpis z účtu, rezervace zpáteční letenky a vyplněný formulář ve dvojím provedení. Vyřízení víza trvá zhruba 2 týdny.
Kvůli dřívější občanské válce jsou vnitřní kontroly velmi přísné. Cestovatelé musí mít u sebe stále pas. Víza potřebují všechny národnosti.

Praktické informace na cestu

Elektřina: 220V, 50Hz, elektrické zásuvky odpovídají evropským normám.
Telefon: Pokrytí signálem je dobré v okolí měst a pokulhává mimo něj. Současný stav roamingových smluv konzultujte se svým operátorem.
Internet: Internet je dispozici v internetových kavárnách a hotelech. Kvalita připojení je však značně kolísavá.
Pošta: Pošty jsou pouze ve větších městech. Pošta putuje do Evropy přibližně 14 dnů.
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení.

Stravování

Ačkoli se situace v oblasti gastronomie po skončení občanské války zlepšila, počet restaurací a stravovacích zařízení v zemi je stále omezený, stejně jako variace jídel, přičemž ceny za jídlo jsou neúměrně vysoké. Jídlo v restauracích bývá doprovázeno kvalitními dovozovými víny a na závěr kávou. Vstřícnost a otevřenost hosta ke gastronomickým zvyklostem a místním specialitám není bezpodmínečně nutná, ale je samozřejmě vítána. Kuchyně, se kterou se můžete setkat ve zdejších restauracích je však spíše mezinárodní než místní, takže nehrozí nebezpečí nepříjemných situací. Na rozdíl od jiných státu se v Angole nesetkáte s nábožensky podloženými zákazy ve stravování – pro ty v omezené nabídce není prostor.

Podnebí

Podnebí má Angola tropické. O ochlazení pobřežních oblastí se stará Benguelský proud, což je zřejmě největší studený proud na světě. Tento proud upravuje počasí v zemi, které je tak pro obyvatele Evropy velice příjemné.  Klima je v této oblasti převážně vlhké, s průměrnými teplotami mezi 20 a 24 ° C a srážky zde v období dešťů dosahují 130 mm, což je doba od října do dubna.

Angola - Fotogalerie

Zažijte Angolu na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Angoly

Kam se vydat

Luanda

Luanda je hlavní a největší město ve státě Angola. Díky svému umístění na pobřeží Atlantského oceánu je Luanda hlavním angolským přístavem a zároveň administrativním centrem země. V Luandě žije přes pět milionů obyvatel. Luanda je hlavním městem provincie Luanda a je třetím největším portugalsky mluvícím městem na světě. Město nese název podle ostrova, na kterém bylo založeno – Ilha de Luanda a v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která má značně změnit nejen jeho vzhled.

Palácio de Ferro

Dům navržený světoznámým architektem Gustavem Eiffelem Vás překvapí svojí zvláštní architekturou. Stavba ze železa byla zkonstruována ve Francii a do Luandy se dostala cestou na Madagaskar, kam ale nikdy nedorazila.
Capela da Casa Grande
Mezi další pozoruhodné stavby patří Capela da Casa Grande, kde byli křtění otroci před naloděním a cestami do Ameriky.

Kalandula 

Vodopády Kalandula se nacházejí 85 kilometrů od města Malanje na severu státu Angola. 104 metrů vysoké vodopády jsou v této oblasti známy jako „Quedas de Calandula“ a jsou druhými největšími vodopády v Africe. S šířkou 400 metrů patří vodopády Kalandula k opravdovým přírodním pokladům skrytým v srdci divokého pralesa a činí z vodopádů hlavní turistickou atrakci v regionu. V Angole můžeme najít i další obrovské vodopády, ale vodopády Kalandula jsou jednoduše nejpůsobivější.

Malanje

Malanje je hlavní město provincie Malanje státu Angola s počtem obyvatel přibližně 222 000. Přibližně 85 kilmotrů od města se nacházejí velkolepé Kalandula vodopády. Stejně jako město se jmenuje i největší přehrada státu – Malanje v obci Capanda. 

Pedras Negras

Pedras Negras – v místním jazyce Pungo Andongo – můžeme přeložit jako Černé kameny a tento útvar se nachází v obci Kacuso, přibližně 116 km od města Malanje a patří k hlavním turistickým atrakcím. Černé kameny jsou podivné skalní útvary staré miliony let, které se zvedají nad savanou kolem nich.

Porto Amboim

Porto Amboim je přístavní město na západě státu Angolea 65 tisíci obyvateli a rozlohou zaujímá plochu 4638 km². Město je známé pro 123 km dlouhou úzkokolejní železnici, která Porto Amboim spojovala s okolním světem. Původně bylo Porto Amboim známé jako Kissonde, malá vesnice, která byla později kolonizována a v roce 1587 Portugalci přejmenována na Benguela a na později Benguela Velha. V roce 1923 byl název oficiálně změněn na Porto Amboim.

Cabo Ledo

Cabo Ledo je velká zátoka, která se nachází v provincii Bengo v národním parku ve státě Angola. Cabo Ledo leží přibližně 120 km jižně od města Luanda. Křišťálově čistá voda, bílé písčité pláže a kouzelně krásné útesy dělají z toho místa ráj na zemi. Na své si zde kromě milovníků přírody přijdou také rybáři a surfaři.

NP Kissama

Národní park Kissama, známý také jako národní park Quiçama, je národní park na severozápadě státu Angola.  Je to jediný dokonale fungující národní park, který Angola má, neboť ostatní parky jsou v důsledku občanské války, kterou Angola v minulosti prošla, v havarijním stavu. Park se nachází cca 70 km od Luandy.
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)