CK Livingstone

Cestovatelské články

Magický Himálaj

| Rudolf Švaříček

Magický Himálaj

V pátek jsem místo do letadla k nejvyšší hoře Afghánistánu Nošak 7 550 m nastoupil na operaci menisku. Už mám po ní a díky hojení držím nyní 3 týdny v Brně. Snad po 20.8. Afghánistán doženu... Exotiku zatím nasávám jen v naší výstavě MAGICKÝ HIMÁLAJ, která má mimořádné ohlasy. Největší expozice se těší i na vás! V brněnském Technickém muzeu kumuluje nejen naše sběry, fota a aktivity, ale fotografiemi ji přizdobili i další zajímavé osobnosti - RADEK JAROŠ, JIRKA KOLBABA, HANZELKA- ZIKMUND, M.STINGL... Chuťovkou je filmový tandem SÍS - VANIŠ, obohacený o parádní obrazy světového Petra Síse, který žije v USA. Režisér DAVID SÍS přidal dobovou techniku i senzační materiály.

Další rozměr získáte v projekci 3D, kde se poprvé v Česku promítají záběry Honzy Trávníčka z nejvyšších hor světa v parádní prostorové verzi. Expozici v tak bohaté podobě si lze vychutnat do konce září. V termínech 16.8., 18.8., 5.9. a 6.9 rád provedu výstavou v komentované prohlídce.
Připravili jsme atypický barevný festival MAGICKÝ HIMÁLAJ NA KRAVÍ HOŘE. Na nejhezčím koupališti s fenomenálním výhledem si užijeme provoněnou exotiku svůdně krásných tanečnic OM DANCE ACADEMY i šmrnc a smyslnost indického Bolywood dance. V bazénu lze obdivovat odvážné AKVABELY a jejich synchronizované plavání. Podmanivá nepálská kráska Pratibha rozjede hravost věčně rozesmátého Nepálu. Kouzelné didgeridoo a magické rytmy strhnou k tanci. Bambusové školy Namaste Nepál zvou do země hor. Exotický stánek s ochutnávkou nápojů i jídel přiblíží Nepál opravdu všemi smysly. 
Vedle v nejmodernějším PLANETÁRIU 5.6.-6.9. přednáší špička oboru s využitím ukázek oblohy právě promítaných lokalit. Hlavními taháky jsou fotograf JIRKA KOLBABA, skvělý LÁĎA ZIBURA, legendární MILOSLAV STINGL, mistr světa MARTIN KOUKAL...
Neváhejte, počet vstupenek je limitován!
Do Nepálu mohu finálně pozvat i na svou výpravu DOLPO - KRÁLOVSTVÍ SNĚŽNÉHO LEVHARTA 8.9.-3.10. 2017
V nejoblíbenější oblasti zapomenuté části světa nás JIRKA KOLBABA třeba naučí i lépe fotit.      
V ostravském Světě techniky běží výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE nově rozšířená o sekci HANZELKA - ZIKMUND. Expozice M.STINGLA vzdává hold legendě i stěnou vytvořenou z jeho žádaných knih. Výjimečná je obrovská stěna z originálních cestovatelských kufrů slavné osobnosti. Po návratech z cest už tyto zavazadla nevybalil...
Zachoval se v nich dobový obsah...