CK Livingstone

Novinky k akcím

Výstava Tajemná Indonésie otevřena v Olomouci

| Olomouc

Výstava Tajemná Indonésie otevřena v Olomouci

Slavnostní vernisáž proběhla v areálu Flóra Olomouc, v Palmovém skleníku dne 26.3. 2018 za přítomnosti indonéského velvyslance Punjul S. Nugraha, primátora města Olomouc doc. Mgr. Antonína Staňka, Ph.D., ředitele ZOO Olomouc Dr. Ing. Radomíra Habáně, ředitele Výstaviště Flóra Ing. Jiřího Uhlíře a Rudy Švaříčka. Do pohádkové destinace jsme se přenesli prostřednictvím taneční skupiny KINTARI. Všechny přítomné čekala také degustace indonéské kuchyně.

Nadělte si dárek! I blízkým…?
Navštivte unikátní výstavu TAJEMNÁ INDONÉSIE na FLÓŘE OLOMOUC.

Expozice odhaluje taje pohádkové Indonésie a ostrova Nová Guinea.
Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea je největší výstavou svého druhu.
Výstava prezentuje výsledky práce Rudolfa Švaříčka o panenské přírodě, neznámých etnikách, dobrodružství i sportovních výkonech hluboko v nitru ostrova.
Známý cestovatel nové generace se vypravil do hlubin ostrova ke kmenům, které bojují v rituálních válkách, komunikují s duchy, používají krevní mstu.
Dobrodružné snímky z nejvyšších ledovcových vrcholů se střídají s přiblížením života domorodců, scenériemi jedinečných přírodních lokalit a momentkami z osad, které jsou bez kontaktu s okolním světem. Najdeme zde unikátní etnografické předměty (loď a pádla odlišných etnik, pětimetrové rituální totemy bisj, válečné štíty, obrovské iniciační masky, bojové oštěpy, luky a šípy, kamenné rituální sekery a kostěné nože). Nechybí ani stavby domorodých chýší, projekce filmů.
Expozice nabízí rozsáhlý a vzrušující pohled na podivuhodnosti ostrova.
I bez letenky se můžete vypravit do INDONÉSIE!
Těšíme se na příjemné společno v Indonésii a to jak opravdové, tak i v té „výstavní“…
Ruda Švaříček + CK LIVINGSTONE

Vítejte i vy v otevřené náruči Tajemné Indonésie!