CK Livingstone

Novinky k akcím

Výstava Tajemná Indonésie od 14. února v Brně!

| Brno

Výstava Tajemná Indonésie od  14. února v Brně!

Svět, o kterém jste si možná mysleli, že už neexistuje... K výročí 100 let Miroslava Zikmunda jsme přichystali unikátní výstavu Tajemná Indonésie. Brány výstavy se otevírají pro veřejnost ve čtvrtek 14.února od 15.00 hodin. Je připraveno několik sálů věnovaných tajům Ostrova Nová Guinea, oblasti Tichomoří, cestám Miroslava Zimunda, jJiřího Hanzelky i Miloslava Stingla.

Odhaluje taje ostrova Nová Guinea i celé Indonésie, Pacifiku a Šalomounových ostrovů. Je největší akcí svého druhu u nás. Projekt vznikl z cest slavných cestovatelů do zapomenuté části planety. Je určena návštěvníkům všech věkových kategorií. 

Máte jedinečnou možnost nahlédnout do ryzí přírody, obdivovat obrovské rituální totemy, štíty, iniciační masky, čelenky, dech beroucí fotografie. Dominantou je autentická stromová chýše kmene Kombai, kde si na falus nasazují zobáky zoborožce. Bonusem je horský kmen Dani s „vyuzenou mumií“. 

Výstava prezentuje materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla. Hlavně však výjimečné výpravy cestovatele Rudy Švaříčka, který se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným cestám do nitra ostrova.

Vstupte do tajemné džungle v srdci Brna, v Paláci šlechtičen.  
Těšíme se na vás! 

Více informací