CK Livingstone

Novinky k akcím

Stále můžete navštívit výstavu v Technickém muzeu Tatra Kopřivnice!

| Kopřivnice

Stále můžete navštívit výstavu v Technickém muzeu Tatra Kopřivnice!

Expozice je věnována československé cestovatelské legendě H+Z. Vystaveny budou působivé fotografie, mapy, dokumenty, originální instalace a autentické sbírkové předměty věnované legendám Jiřímu Hanzelkovi a Miroslavu Zikmundovi.

TATRA, Ruda Švaříček, CK LIVINGSTONE, Archív H+Z Muzea jihovýchodní Moravy a Klub H+Z Zlín pořádají retrospektivní výstavu legend českého cestování. Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund po ukončení studií jednají s vedením Tatry, s ministerstvy a úřady o projektu cesty kolem světa. Tatra jim svěřuje vůz T 87, nejdokonalejší automobil čs. výroby. V Kopřivnici absolvují praxi na výrobní lince a v opravnách. Stávají se obchodními zástupci Tatry. 

22.4.1947 – 1.11.1950 „1. CESTA“ AFRIKA – AMERIKA

Projeli celou Afriku od severu k jihu. Po přeplavbě z Kapského Města do Buenos Aires projíždějí Latinskou Ameriku až do Mexika. 

22. 4.1959 – 11.11.1964 „2. CESTA“ ASIE

Cestují upravenými Tatrami 805 s dvěma spolupracovníky, MUDr. Robertem Vítem a mechanikem Oldřichem Chalupou. V roce 1961 je vystřídali MUDr. Josef Korynta a Miroslav Dryák. Z jejich velké cesty kolem světa pochází stěžejní snímky expozice. Vychutnejte si sklizeň čaje na Srí Lance, exotiku Indie, horské fluidum Nepálu, pestrost Indonésie, smyslnost Japonska i obrovské prostory Ruska. Otevře se velkolepá brána Himálaje, pohladí odvážné princezny Indie, překvapí krásky v burkách. Nadchne magická džungle s tajemnou kamennou pyramidou Niasu. 

Osu výstavního projektu tvoří poslední cestopis z druhé cesty H+Z PAST NA ROVNÍKU Jiřího Hanzelky a Miloslava Zikmunda. Vydal Ruda Švaříček v edici LIVINGSTONE a byl rychle vyprodán. Jak ukázaly předešlé výstavy H+Z, projekty Tajemná Indonésie, Tam tamy času i rekordní prodej knihy PAST NA ROVNÍKU, budí i dnes dílo J. Hanzelky a M. Zikmunda stále obrovský zájem, obdiv a respekt.
 

Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční dne 30.4. v 17:30 hodin.