CK Livingstone

Novinky k akcím

Festival Kolem světa a Mezinárodní festival outdoorových filmů v Brně

Navštivte současně od 11. do 12. listopadu 2017 v Brně hned dva festivaly. Místem konání je již tradičně Kongresové centrum BVV. Festival Kolem světa, jehož spolupořadateli jsou CK Livingstone a Karel Wolf, nabízí jedinečnou příležitost osobního setkání se zkušenými cestovateli. V rámci nabitého programu jsou pro vás opět připraveny atraktivní projekce českých cestovatelů a fotografů s tématy z celého světa. Jejich přednášky jsou doprovázeny fotografiemi, diapozitivy, videoukázkami, emotivní hudbou a některé i tradičním tancem.

Festival Kolem světa představí země všech kontinentů. Čeká vás dvacítka komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, výjimečné osobnosti. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa. Program festivalu Kolem světa v Brně

Kromě cestovatelského festivalu Kolem světa probíhá současně v Kongresovém centru i Mezinárodní festival outdoorových filmů. Spolupořadatelem festivalu je opět naše cestovní kancelář. Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za čtrnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.

Partner obou akcí je ERV Evropská pojišťovna.