CK Livingstone

Novinky k akcím

Festival GO Kamera

16. - 19.ledna 2020 se uskuteční již 23. ročník oblíbeného cestovatelského festivalu GO KAMERA, který tradičně pořádá CK LIVINGSTONE. Festival je nedílnou součástí veletrhů GO a REGIONTOUR. Vyrostl v největší cestovatelskou přehlídku v Česku. Ve čtyřdenním maratonu přednášek a vystoupení se představí přes 50 výrazných osobností. O zážitky se podělí známí cestovatelé, nejlepší horolezci, filmaři, režiséři, fotografové, a dobrodruzi. Akce láká všechny zájemce o kulturu, přírodu, aktivní život. Užijeme si exotiku, svět barev, geografické exkurze, romantiku i perličky, informace stejně jako citlivá zamyšlení.

Pozor festival GO KAMERA bude letos nově ještě blíže samotnému veletrhu! V rámci areálu BVV se přesouváme do pavilonu P, do moderních prostor jeho kongresového zázemí v 1. patře nad pokladnami a hlavním vstupem do pavilonu. 

Ústředním tématem jsou cesty legendární dvojice Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. Před jejich výkony smekáme. Cestovatelská legenda si hold zaslouží. Miroslav Zikmund 14. února 2019 oslavil 100 let! K tématu H+Z vystoupí celá řada zajímavých osobností. Ve čtvrtek celý festival odstartují zástupci zlínského Muzea HZ Pavel Hrubec a Magdalena Preiningerová. Vzpomínat na zážitky s panem Zikmundem bude i legendární účastník Rallye Dakar Karel Loprais. Do Brna zavítají také herci Zlínského divadla a předvedou fragment z úspěšného divadelního vystoupení Palubní deník HZ. Závěrečná beseda úvodního dne bude věnována zajímavostem z financování cest H+Z v podání Petra Horkého a Miroslava Náplavy. Znovu se k ústřednímu tématu festivalu vrátíme v neděli při besedě o unikátnímu projektu „Po stopách HZ“. Dva mladí muži, Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek, se vydali po stopách asijské cesty Zikmunda a Hanzelky. Dnešníma očima hleděli na stejná místa, jako kdysi před šedesáti lety jejich slavní předchůdci. Fotili, natáčeli, bavili se s lidmi a zjišťovali, jak moc se svět změnil. Kde stálo několik chalup, tyčí se dnes mrakodrapy. Vznikla tak fotoanabáze dvou kluků, kteří neposlechli rady „zkušených“, aby neblbli a dělali něco pořádného, jako pocta Miroslavu Zikmundovi k jeho stým narozeninám.

Hlavními hvězdami festivalu GO KAMERA jsou osobnosti z různých oborů a diváky lákají na svá poutavá povídání a zážitky.

Koupit vstupenky