CK Livingstone

Novinky k akcím

Brněnské podzemí hostí cestovatele a dobrodruhy

Brněnské podzemí hostí cestovatele a dobrodruhy

Rozjezdem festivalu Kolem světa je zajímavá akce v Brněnském podzemí ve čvrtek 9.listopadu. Odpolední program v Brněnském podzemí tvoří cyklus pěti přednášek, které nás zavedou do Tichomoří, Afgánistánu, starověkého Egypta či do hor Altaje. ​​​​​​Nabitý víkendový program na brněnském výstavišti v Kongresovém centru pak tvoří na 30 komentovaných projekcí zajímavých cestovatelů. Užijeme si země všech kontinentů, snímky i z nedostupných míst světa. Navíc zajímavá cestovatelská setkání a výjimečné osobnosti. Moderují cestovatelé Ruda Švaříček a Karel Wolf.

Hlavní část festivalu Kolem světa proběhne 11. - 12. listopadu v Kongresovém centru BVV. V našlapaném bloku přednášek naživo vystoupí desítky známých osobností, skvělých fotografů i filmařů. Představí nejnovější zážitky z cest. V sobotu do mrazivých pustin severního poláru, Antarktidy a Špicberků zavedou zkušení polárníci Vilém Rudolf, Oldřich Bubák a Jaroslav Pavlíček. Barevnými čelenkami z ptačích per, polonahými těly a divokými rytmy domorodých nástrojů hýří exotická Papua Nová Guinea Aleše Ondrovčíka. Nový Zéland představí přírodovědec Vladislav Jiroušek. Tajemné království Lo v nepálském Mustangu naplno prožili Ruda Švaříček a Karel Wolf. Výjimečné je putování "vozíčkáře" Josefa Hladkého, který náročný Himálaj severu Indie dokázal absolvovat na koni. Úctyhodný výkon motivuje!

Čeká nás i dobrodružná Afrika - Uganda, Rwanda a Kongo. Kateřina Chauveau staví školu v Ugandě, projekt Bwindi Orphans adoptuje na dálku. Další silná inspirace. Jan Styblík ukáže proměny Barmy za 15 let. Hvězdou nedělního programu je horolezec Mára Holeček, který letos uspěl při dramatickém prvovýstupu na Gasherbrum I. (8 080m). Vojta Wertich přiblíží partu 9 českých cestovatelů putujících půl roku v obytné dodávce napříč Jižní Amerikou. Fotograf Pavel Svoboda ohromí projekcí 46 denního treku napříč Himalájem. S dalšími hosty se vydáme do Tanzanie, Tibetu, Indien... i na Zanzibar a Island.

Vedle projekcí máte možnost degustovat exotická jídla Srí Lanky, Indonésie, Afriky a Indie. Ochutnáte pravou ugandskou kávu. Nakoupíte exotické šperky, cestopisné knihy i průvodce! 

Festival je doprovodný program veletrhu Life! Vstupenka na festival současně otevře i brány víkendového výstaviště.

Program festivalu a doprovodných akcí najdete na www.kolemsveta.cz

Srdečně zve Ruda Švaříček a Karel Wolf i CK LIVINGSTONE