CK Livingstone

Novinky Livingstone

Aktuální informace k situaci COVID-19

Máte odletět na zájezd v podzimních měsících? Přečtěte si aktuální informace k zájezdům s odletem po 1. září. Jak budeme postupovat a jaké mají klienti možnosti tuto složitou situaci řešit? Nabízíme několik variant řešení...

Vážení zákazníci, milí přátelé!

Rádi bychom poděkovali za důvěru, kterou jste nám projevili zakoupením zájezdu z nabídky naší CK. 

Bohužel mimořádná situace trvá i nadále, pro cestovní kanceláře je opravdu vážná. Byli jsme v první linii ekonomických subjektů postižených pandemií a budeme až ti poslední, kteří budou mít šanci na řádný restart. V současné době se snažíme o pečlivou, a hlavně pozitivní komunikaci se zákazníky. Naším cílem je, abyste neztratili důvěru ve svou cestovní kancelář, a i v budoucnu využívali našich služeb.

Zájezdy s odletem od 1. září

Pro zájezdy od 1. září již krizový Zákon 185/2020 Sb. přestal platit a poukaz LEX VOUCHER není možné vystavovat. Bohužel, v důsledku opatření souvisejících s šířením koronaviru jsme nuceni pokračovat v rušení některých zájezdů, a to z důvodu uzavřených destinací. 

Klienty jednotlivých zájezdů oslovujeme postupně, 30–20 dní před odletem s nabídkou řešení vzniklé situace. Klient má vždy na výběr z několika možností. 

Pevně věříme, že budete vstřícní a vyberete si některou z následujících variant:

  1. Stejný zájezd v novém termínu v roce 2021. V tomto případě bude pro Vás platit cena zájezdu dle původní cestovní smlouvy, výše slev bude zachována.
  2. Libovolný zájezd z naší nabídky, stávající slevy budou zachovány. 
  3. Vystavení voucheru dle občanského zákoníku na libovolný zájezd z naší nabídky, s platností do 30.12.2021 (po domluvě možné prodloužení). Poukazy jsou rozumným a vstřícným řešením pro všechny – zákazník nepřijde o své peníze ani o vysněnou dovolenou, zároveň podpoří v činnosti CK. Vouchery jsou plně kryty pojištěním pro případ úpadku CK, zákazník se tak nemusí obávat o vložené peníze. Jakmile poukaz uplatníte na konkrétní zájezd, bude pro Vás platit mimořádná sleva ve výši 2 000 Kč, tuto slevu lze sčítat s ostatními slevami.

Jestli-že budete trvat na odstoupení od smlouvy o zájezdu dříve, než budeme moci objektivně zvážit situaci a budete námi osloveni, doporučujeme prokonzultovat s námi stávající možnosti. Zrušení účasti na zájezdu bude možné za předpokladu uhrazení prokazatelně vynaložených nákladů, minimálně ve výši 10 % z ceny zájezdu. Jedná se o skutečné náklady v podobě záloh na letenky či služby v zahraničí a režijních nákladů spojených s komunikací se zákazníkem a dodavateli.

Omlouváme se, že v současné době nemůžeme být tak vstřícní, jak byste si možná představovali. Ani Vy, ani my to nemáme v současné situaci jednoduché.

Žádná cestovní kancelář není za této situace schopna vracet platby za všechny zrušené zájezdy, proto je naší snahou nabídnout Vám i alternativní možnosti řešení vzniklé situace.

Prosíme, podpořte nás nyní svojí trpělivostí a důvěrou. Jsme přesvědčeni, že k obnově cestování zase dojde.

Děkujeme za pochopení. 
S úctou jednatelka společnosti LIVINGSTONE s.r.o.
Ing. Jitka Popelková