Řecko - země bohů

MK616

Řecko - země bohů

Skvostná příroda i pestrá historie!

Zájezd do kolébky evropské civilizace a kultury, svět starořeckých bájí a bohů při výstupu na horu Olymp.

Pro každého Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6

Navštívíme místa, kde se kdysi konaly olympijské hry, kde bojovali Řekové s Peršany, kde se scházeli aténští občané a střetávali se gladiátoři. Ve vzduchu zavěšené byzantské kláštery Meteora. Atraktivní řecká příroda v kaňonu Vikos. Řecko jako země pomerančů, oliv, těžkého vína a tradiční hudby určitě nezklame! 

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních, kulturních i labužnických zážitků této atraktivní země. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která na svých cestách dosud opomíjeli. Cestujeme společně pronajatým minibusem v komorním počtu 6 osob plus průvodce.

Termíny a rezervace

Termín:  3.9. - 11.9.2022 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  33 900 Kč letenka asi 8 000 Kč  (letenka asi 8 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  2.9. - 10.9.2023 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  33 900 Kč letenka asi 8 000 Kč  (letenka asi 8 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Vasle

Rodák z Lublaně vystudoval historii umění na univerzitě v Aténách, žil v Kodani a procestoval spoustu zemí světa. Jako dítě hltal knihy o říších starověkých civilizací, jeho oblíbeným hrdinou je však i Švejk. Dnes střídavě žije v Aténách a Praze. Česko si zamiloval, hovoří plynně česky, miluje n...

Více informací o průvodci

Jan Vasle

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Athén. Transfer do města Marathon. Řecko-perské války daly světu běžců Maraton. Feidippidés zde běžel se zprávou o vítězství řecké armády do Atén 42 195 m = dnešní maratónský běh. Skvělé muzeum a průřez všemi Olympiádami od místní první 1896. Originály výbavy, tretry, olympijské pochodně z různých zemí. Důstojná prezentace Emila Zátopka. Z muzea krátká zastávka v Thermopylech u sochy Leonidase (fotostop), kde spartský král Leonidas s malou řeckou armádou zastavil velkou perskou armádu. Dále cesta na sever, směr podhůří Olympu na nocleh – např. Platamonas, kde je zřícenina křižáckého hradu. Uvítací večeře (degustace řeckých delikates). 

2. den

Ranní koupání v Platamonas, cesta do Litochoro s nákupy a výjezd do Prionie podhůří Olympu. Výstup na bájný Olymp. Sídlí na vrcholu božstva? Jakou mystiku najdeme tentokrát? Bujnou vegetací na chatu Spilios Agapitos s parádními výhledy (2100 m). Nocleh „v oblacích“.

3. den

Volba odlišných treků. Výstup na Skolio (2911 m), zdatnější na nejvyšší Mytikas (2917 m). Dechberoucí výhledy na horské hřebeny. Sestup do Prionie. Putování do Meteory úžasných scenérií. Nocleh v srdci skal, romantickém Kastraki.     

4. den

Meteora. Úchvatné „visící“ kláštery se majestátně tyčí na pískovcových věžích, kouzla barevných skal. Prohlídka monumentálních klášterů s výhledy do krajiny. Naštěstí nemusíme po lanech jako mniši! Ochutnáme i vína mnichů? Zastávka v Ioannina, krásném městě na břehu jezera Pamvotis, hlavním měst Epirus, které bylo významným centrem obchodu a vzdělanosti v období osmanského magnáta Ali Pashy. Putování horami do Zagori a národního parku Vikos. Nocleh v nejkrásnější vísce Vitse.

5. den

Vyhlídka v osadě Monodendri, kamenný prales a super výhledy podle Guinessovy knihy rekordů na prý nejhlubší kaňon světa Vikos (1000 m), který protíná vápencovou krajinu hor. Fantastický trek údolím řeky Vikos plný překvapení. Krasové útvary skal, zapomenuté vesničky pohostinných domorodců Koukoli, Kipi a Dilifo s bílými vápencovými domy. Pro zájemce ochutnávky bylinných nápojů u bodrého strýce Nikoly, velkolepá hostina ve Vitse pod obřím platanem. 
Koprové lahůdky a lahodná vína. Nocleh ve Vitse

6. den

Odjezd ze Zagori kolem unikátních soumarských mostů po nové ionské dálnici plné oleandrů. Vyhlášená Olympia, kde vznikla Olympiáda. Slavný stadion 192 m, Diův chrám, amfiteátr. Lidé chtějí najít a ukázat bohům nejlepší borce, proto dříve 5 disciplín – sprint, dlouhý běh, disk, box, oštěp. Vítěz bere vše, druhý je jako poslední. Legendární Brána borců, atraktivní muzeum. Nocleh v Olympii

7. den

Transfer z Olympie přejezd přes olivové „moře“ do Delfy, místa slavné věštírny a Apollonovy svatyně a nejzachovalejšího stadionu v Řecku. Nocleh v malebné horské vesnici Arachova pod Parnasem, horou múz s výhledem na „moře“ plné olivovníků.

8. den

Přejezd do Korinthu - město s bohatou historií a unikátním průplavem a loděmi hluboko dole. Nafplio - díky tradiční architektuře a nádherným vyhlídkám jedno z nejmalebnějších měst. Staré město i nábřeží s výhledy na místní "Alcatraz" působí. Epidauros a svatyně Asklépia – boha medicíny. Jedna z prvních památek UNESCO. Teátr ze 3. století je nejzachovalejší v Řecku. Nejlepší akustika rezonuje. Starodávné Mykény založené Perseem, synem boha Dia. Nejdůležitější archeologická lokace UNESCO. Nejstarší řecké město a hrad krále Agamemnona. Impozantní Lví brána „kyklopských“ hradeb. Královské hrobky a palác. Přejezd do Athén, nocleh v centru. 

9. den

Ikona starověkého světa Athény. Prohlídka božského města. Akropole tvoří vrchol slavného města i našeho pobytu. Tepající Plaka s živou atmosférou obchůdků, kavárniček i barů. Finální exotické nákupy.  Večerní odlet domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava pronajatým vozidlem
 • Ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní 7x
 • Nocleh v horské chatě (vícelůžkové pokoje) 1x
 • Vstupy do národních parků
 • Česky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenku a letištní taxy
 • Spropitné
 • Stravování
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 200 Kč
 • Fakultativní aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd vhodný pro milovníky historie a přírody. Ideální skladba programu. Poznávací část programu je kombinována s odpočinkem u moře, okořeněna i gurmánskými zážitky. Samozřejmostí je ochutnávka místních specialit a vín. Do programu je zařazen dvoudenní trek na bájný Olymp. Náročnost treku je volitelná. Pohodový trek (cca 3 hodiny) na horskou chatu Spilios Agapitos ve výšce 2 100 m už stojí za to! Odměnou nám budou pohádkové výhledy na panenskou krajinu.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích střední kategorie se snídaní. Během výstupu na Olymp budeme nocovat 1x na chatě Spilios Agapitos. Zde je možné zakoupit večeři i snídani. K dispozici jsou přikrývky, společné sociální zařízení. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatým mikrobusem.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Kréta
MK614 Kréta

Ostrov bájného Mínotaura

16.9. - 24.9.2023
9 dní
Portugalsko
MK615 Portugalsko

Památky, portské a pláže Atlantiku

10.6. - 18.6.2023
+ další 1 termín
9 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.