Řecko - země bohů

MK616

Řecko - země bohů

Skvostná příroda i pestrá historie!

Zájezd do kolébky evropské civilizace a kultury, svět starořeckých bájí a bohů při výstupu na horu Olymp.

Pro každého Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6

Navštívíme místa, kde se kdysi konaly olympijské hry, kde bojovali Řekové s Peršany, kde se scházeli aténští občané a střetávali se gladiátoři. Ve vzduchu zavěšené byzantské kláštery Meteora. Atraktivní řecká příroda v kaňonu Vikos. Řecko jako země pomerančů, oliv, těžkého vína a tradiční hudby určitě nezklame! 

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních, kulturních i labužnických zážitků této atraktivní země. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která na svých cestách dosud opomíjeli. Cestujeme společně pronajatým minibusem v komorním počtu 6 osob plus průvodce.

Termíny a rezervace

Termín:  2.9. - 10.9.2023 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  33 900 Kč letenka asi 8 000 Kč  (letenka asi 8 000 Kč) Poslední 4 volná místa Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Rezervovat
Termín:  1.9. - 9.9.2024 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  33 900 Kč letenka asi 8 000 Kč  (letenka asi 8 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je v široké škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říší ležících na Hedvábné stezce. Účastnil se natáč...

Více informací o průvodci

Petr Kroupa

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Athén. Transfer do města Marathon. Řecko-perské války daly světu běžců Maraton. Feidippidés zde běžel se zprávou o vítězství řecké armády do Atén 42 195 m = dnešní maratónský běh. Skvělé muzeum a průřez všemi Olympiádami od místní první 1896. Originály výbavy, tretry, olympijské pochodně z různých zemí. Důstojná prezentace Emila Zátopka. Z muzea krátká zastávka v Thermopylech u sochy Leonidase (fotostop), kde spartský král Leonidas s malou řeckou armádou zastavil velkou perskou armádu. Dále cesta na sever, směr podhůří Olympu na nocleh – např. Platamonas, kde je zřícenina křižáckého hradu. Uvítací večeře (degustace řeckých delikates). 

2. den

Ranní koupání v Platamonas, cesta do Litochoro s nákupy a výjezd do Prionie podhůří Olympu. Výstup na bájný Olymp. Sídlí na vrcholu božstva? Jakou mystiku najdeme tentokrát? Bujnou vegetací na chatu Spilios Agapitos s parádními výhledy (2100 m). Nocleh „v oblacích“.

3. den

Volba odlišných treků. Výstup na Skolio (2911 m), zdatnější na nejvyšší Mytikas (2917 m). Dechberoucí výhledy na horské hřebeny. Sestup do Prionie. Putování do Meteory úžasných scenérií. Nocleh v srdci skal, romantickém Kastraki.     

4. den

Meteora. Úchvatné „visící“ kláštery se majestátně tyčí na pískovcových věžích, kouzla barevných skal. Prohlídka monumentálních klášterů s výhledy do krajiny. Naštěstí nemusíme po lanech jako mniši! Ochutnáme i vína mnichů? Zastávka v Ioannina, krásném městě na břehu jezera Pamvotis, hlavním měst Epirus, které bylo významným centrem obchodu a vzdělanosti v období osmanského magnáta Ali Pashy. Putování horami do Zagori a národního parku Vikos. Nocleh v nejkrásnější vísce Vitse.

5. den

Vyhlídka v osadě Monodendri, kamenný prales a super výhledy podle Guinessovy knihy rekordů na prý nejhlubší kaňon světa Vikos (1000 m), který protíná vápencovou krajinu hor. Fantastický trek údolím řeky Vikos plný překvapení. Krasové útvary skal, zapomenuté vesničky pohostinných domorodců Koukoli, Kipi a Dilifo s bílými vápencovými domy. Pro zájemce ochutnávky bylinných nápojů u bodrého strýce Nikoly, velkolepá hostina ve Vitse pod obřím platanem. 
Koprové lahůdky a lahodná vína. Nocleh ve Vitse

6. den

Odjezd ze Zagori kolem unikátních soumarských mostů po nové ionské dálnici plné oleandrů. Vyhlášená Olympia, kde vznikla Olympiáda. Slavný stadion 192 m, Diův chrám, amfiteátr. Lidé chtějí najít a ukázat bohům nejlepší borce, proto dříve 5 disciplín – sprint, dlouhý běh, disk, box, oštěp. Vítěz bere vše, druhý je jako poslední. Legendární Brána borců, atraktivní muzeum. Nocleh v Olympii

7. den

Transfer z Olympie přejezd přes olivové „moře“ do Delfy, místa slavné věštírny a Apollonovy svatyně a nejzachovalejšího stadionu v Řecku. Nocleh v malebné horské vesnici Arachova pod Parnasem, horou múz s výhledem na „moře“ plné olivovníků.

8. den

Přejezd do Korinthu - město s bohatou historií a unikátním průplavem a loděmi hluboko dole. Nafplio - díky tradiční architektuře a nádherným vyhlídkám jedno z nejmalebnějších měst. Staré město i nábřeží s výhledy na místní "Alcatraz" působí. Epidauros a svatyně Asklépia – boha medicíny. Jedna z prvních památek UNESCO. Teátr ze 3. století je nejzachovalejší v Řecku. Nejlepší akustika rezonuje. Starodávné Mykény založené Perseem, synem boha Dia. Nejdůležitější archeologická lokace UNESCO. Nejstarší řecké město a hrad krále Agamemnona. Impozantní Lví brána „kyklopských“ hradeb. Královské hrobky a palác. Přejezd do Athén, nocleh v centru. 

9. den

Ikona starověkého světa Athény. Prohlídka božského města. Akropole tvoří vrchol slavného města i našeho pobytu. Tepající Plaka s živou atmosférou obchůdků, kavárniček i barů. Finální exotické nákupy.  Večerní odlet domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava pronajatým vozidlem
 • Ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní 7x
 • Nocleh v horské chatě (vícelůžkové pokoje) 1x
 • Vstupy do národních parků
 • Česky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenku a letištní taxy
 • Spropitné
 • Stravování
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 200 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd vhodný pro milovníky historie a přírody. Ideální skladba programu. Poznávací část programu je kombinována s odpočinkem u moře, okořeněna i gurmánskými zážitky. Samozřejmostí je ochutnávka místních specialit a vín. Do programu je zařazen dvoudenní trek na bájný Olymp. Náročnost treku je volitelná. Pohodový trek (cca 3 hodiny) na horskou chatu Spilios Agapitos ve výšce 2 100 m už stojí za to! Odměnou nám budou pohádkové výhledy na panenskou krajinu.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích střední kategorie se snídaní. Během výstupu na Olymp budeme nocovat 1x na chatě Spilios Agapitos. Zde je možné zakoupit večeři i snídani. K dispozici jsou přikrývky, společné sociální zařízení. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatým mikrobusem.

Podobné zájezdy

Kréta
MK614 Kréta

Ostrov bájného Mínotaura

16.9. - 24.9.2023
+ další 1 termín
9 dní
Portugalsko
MK615 Portugalsko

Památky, portské a pláže Atlantiku

23.9. - 1.10.2023
9 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)