Madeira

MK170

Madeira

Sopečné království uprostřed Atlantiku

Poznávací program spojený s odpočinkem u moře. Malý ráj na dosah Afriky!

Náš tip Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Ostrov květů Madeira uprostřed Atlantického oceánu s unikátní přírodou. Hornatá Madeira s tajuplnými chodníky podél vodních kanálů (levády) zavlažovacího systému, zelenou džunglí a plážemi s černým pískem. Vulkanické útesy a v nich vyhloubená jezírka v Porto Moniz, ideální ke koupání.

Výborná kombinace aktivního poznávání s možností koupání na plážích s černým pískem. Zájezd vhodný pro milovníky přírody. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Ostrov je svou rozlohou docela malý, přejezdy tedy nejsou dlouhé. Ubytováni budeme po celou dobu pobytu na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Časový harmonogram včetně pořadí navštívených míst a zajímavostí uvedených v programu akce určuje průvodce.

Termíny a rezervace

Termín:  7.10. - 14.10.2021 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  22 900 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  7.4. - 14.4.2022 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  22 900 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Jana Kysilková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na sopečný ostrov květů MADEIRA, přezdívaný také jako perla Atlantiku.

2. den

Hlavní město Funchal (v českém překladu fenykl) a jeho úzké a strmé uličky. Hlavní třída Avenida Arriaga. Přístav, kde kotví kopie Kolumbovy plachetnice Santa Maria. Exotická tržnice Mercado dos Lavradores. Výjezd lanovkou na vrchol Monte, osamocený kostelík Nossa Senhora do Monte. Botanická zahrada Monte Palace Tropical Gardens s vodními kaskádami, jezírky a kouzelnými zákoutími. Endemická květena. Možnost návratu do centra města v typických madeirských proutěných sáňkách pod dohledem šikovných místních “sáňkařů”.

3. den

Nejvýchodnější výběžek ostrova – poloostrov Ponta de São Lourenco. Téměř neobydlený kout ostrova bičovaný větrem a vlnami. Útesy připomínající prsty a bouřící Atlantický oceán. Nenáročná túra po poloostrově. Možnost koupání na pláži Prainha s černým pískem. Návštěva bývalého hlavního města Machica.

4. den

Přejezd do Porto Moniz. Cestou zastávka v São Vicente a jeho sopečných jeskyních. Lávové jeskyně tvořené „krápníky“ z lávy. Lávové kapky připomínající čokoládovou polevu.  Vyhlídka na vodopád Véu da Noiva. Porto Moniz a vulkanická jezírka na pobřeží. Vykoupeme se za příznivého počasí v přírodních bazénech? Pro zájemce návštěva mořského akvária.

5. den

Výlet na levádu Caldeirão Verde, trek džunglí plnou přírodních tunelů až do samotného Zeleného kotle (délka 13 km, 4,5 h). Možnost osvěžení pod vodopádem. Madeirský „skanzen“ v městečku Santana. Typické stavby chaloupek ve tvaru písmene A, s barevnou malbou nejčastěji červeno-modro-bílou a většinou s doškovými střechami.

6. den

Návštěva útesu Cabo Girão, který se svou výškou téměř 600 metrů řadí mezi nejvyšší v Evropě. Trek levádou Do Norte. Objevování tajemného vnitrozemí ostrova. Náhorní planina a současně chráněná rezervace Paul da Serra – travnaté pastviny uprostřed divokých rozeklaných údolí a ostrých vrcholů, často zahalené mlhou. Calheta. Návštěva palírny Engenhos da Calheta

7. den

Fakultativní lodní výlet do vod Atlantického oceánu. Na katamaránu kolem pobřeží ostrova. Uvidíme velryby, hravé delfíny i želvy? Ochutnávka typického "víno madeira" ve sklípku D´Oliveira ve Funchalu.

8. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Ubytování v 3* hotelech se snídaní 7x
 • Doprava pronajatým mikrobusem
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do památek a muzeí, do jeskyní, botanické zahrady
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 400 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lodní výlet za delfíny: 35 EUR
 • Lanovka ve Funchal na Monte: 15 EUR 
 • Botanická zahrada Monte Palace Tropical Gardens: 10 EUR
 • Lávová jeskyně v São Vicente: 8 EUR
 • Pozorování velryb: 50 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře. Hornatá Madeira nabízí možnost fyzických aktivit v podobě nenáročných treků podél systému zavlažovacích kanálů, tzv. levád. Budete mít možnost navštívit lávové jeskyně a absolvovat atraktivní lodní výlet do vod Atlantiku s velkou šancí na pozorování delfínů a velryb. 

Doporučujeme všem zájemcům o cestování. Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun.Pro přepravu na ostrověbudeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobus. Ostrov je svou rozlohou docela malý, přejezdy tedy nejsou dlouhé.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v 3* hotelech vyšší turistické kategorie, po celou dobu pobytu na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Pokoje jsou dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením. Noclehy jsou se snídaní.

Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Doplňující informace

Pro cestu na Madeiru je požadováno dokončené očkování nebo negativní PCR test na covid-19 ne starší 72 hodin. Před návratem do ČR musí všichni cestující vyplnit příjezdový formulář. Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

Cestovní pojištění není v ceně zájezdu. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

27.10. - 11.11.2021
+ dalších 5 termínů
16 dní
Jižní Madagaskar
156 Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

19.10. - 3.11.2022
16 dní
Maroko
199 Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

3.10. - 17.10.2021
+ další 3 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog