Kréta

MK614

Kréta

Ostrov bájného Mínotaura

Poznejte rozmanitý řecký ostrov opředený mýty a legendami.

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Objevte tajemství ostrova bájného Mínotaura. Poodhrňte závoj historie opředený mýty a legendami. Nasajte atmosféru panenské přírody vysokých hor a olivových hájů. Obdivujte rozeklanost skalnatého pobřeží i rozervaných soutěsek. Nechte se hýčkat sluncem a vlnami na nádherných plážích. Vychutnejte si i pestrou směsici chutí a vůní místních specialit. 

Najdeme zde úžasnou přírodu, vysoké hory, pahorky s olivovými háji, skalnatá pobřeží, rozervané soutěsky i nádherné pláže. Zájezd vhodný pro milovníky historie, přírody. Destinaci ochutnáme doslova všemi smysly. Gurmánské zážitky nám budou zpestřovat každý den našeho pobytu. Cestujeme v komorním počtu 6 osob plus průvodce.

Termíny a rezervace

Termín:  17.9. - 25.9.2022 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  35 900 Kč letenka asi 5 000 Kč  (letenka asi 5 000 Kč) Na tento zájezd není možné uplatnit slevy Uzavřeno
Termín:  16.9. - 24.9.2023 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  35 900 Kč letenka asi 5 000 Kč  (letenka asi 5 000 Kč) Na tento zájezd není možné uplatnit slevy Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je v široké škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říší ležících na Hedvábné stezce. Účastnil se natáč...

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Petr Kroupa

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Přílet do Heraklionu. Po příletu přesun do města, návštěva centra Heraklionu. Hlavní město je branou do historie tohoto ostrova, rodiště boha Dia. Navštívíme nově vybudované úchvatné archeologické muzeum, kde najdeme slavný minojský poklad - disk z Faistu a unikátní model paláce krále Minoa - Knossos. Procházka malebnými uličkami města s benátskou pevností, lví kašna a radnice. Ochutnáme vynikající řeckou kávu v podobě frappé nebo freddo cappuccino? Odpoledne přejezd k nejvýznamnější památce ostrova - prohlídka paláce Knossos. Nocleh v Heraklionu.

2. den

Odjezd na západ ostrova k dalšímu významnému městu, Rethymno. Návštěva vnitrozemí, vesnice hrnčířů v Margarites, starověká Eleftherna a důležité místo protitureckého odboje, opevněný klášter Moni Arkadiou. Ubytování v Rethymnu u pláže. Večer procházka Rethymnem.

3. den

Ranní odjezd do vnitrozemí, zdoláme nejvyšší vrchol Kréty, Psiloritis 2456m, pohoří Ida? Celodenní výstup zakončený oslavou v místním kafeniu - po sklence raki anebo osvěžení pravou řeckou kávou.
V případě neúčasti na výstupu lze čas strávit procházkou po Rethymnu, návštěvou benátské pevnosti a koupáním.
 

4. den

Odjezd z Rethymna ke sladkovodnímu jezeru Kournas. Návštěva vesnice Agrioupoli, kde se pod platany ukrývají restaurace s čerstvými pstruhy. Lappa, vesnice kde vyrábí kosmetiku z avokádového oleje. Přesun do Georgioupoli, nocleh v letovisku.

5. den

Přejezd k nejkrásnějšímu městu na ostrově, Chania. Po cestě zastávka u Aptery, turecká strážní pevnost nad důležitou zátokou Souda. Cisterna na vodu z 2.století. Návštěva kláštera Agia Triada, kde mniši vyrábí víno a olivový olej. Poloostrov Akrotiri, vesnice Stavros, kde se natáčel slavný Řek Zorba. Vyhlídka na Chanii. Ubytování ve městě. Večerní procházka.

6. den

Odjezd z Chanie na jih ostrova. Průchod nejdelší soutěskou na ostrově (16km) a zároveň slavnou evropskou turistickou stezkou E4. Koupání u středozemního moře na jihu Kréty. Nocleh na pobřeží v Agia Roumeli. Pohostinnost kréťanů u dobrého jídla.

7. den

Přejezd lodí do Paleochory, návštěva slavné pláže Elafonissi, jelení ostrov. Nejkrásnější pláž ostrova s růžovým pískem. Přesun malebným vnitrozemím. Odpoledne návrat na sever, nocleh v letovisku u Chanie. 

8. den

Fakultativní výlet na Gramvousu - lodní výlet na západ ostrova, kde se nachází benátská pevnost. Koupání u překrásné zátoky Balos

Odpočinek u Chanie - v podvečer návštěva uliček, večeře ve starém městě. Krétská kuchyně, fúze mezi řeckou a tureckou kuchyní.

9. den

Návrat do Heraklionu, odlet do ČR.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Pronajatá doprava
 • 8x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • Český průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Stravování mimo snídaně
 • Fakultativní výlety
 • Vstupy do muzeí, atrakcí a další aktivity
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 200 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd vhodný pro milovníky historie a přírody. Ideální skladba programu. Poznávací část programu je kombinována s odpočinkem u moře, okořeněna i gurmánskými zážitky. Samozřejmostí je ochutnávka místních specialit a vín. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity, ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatým mikrobusem. 

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

10.8. - 14.8.2023
5 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny.