Kréta

614

Kréta

Ostrov bájného Mínotaura

Poznejte rozmanitý řecký ostrov opředený mýty a legendami.

Novinka Památky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Objevte tajemství ostrova bájného Mínotaura. Poodhrňte závoj historie opředený mýty a legendami. Nasajte atmosféru panenské přírody vysokých hor a olivových hájů. Obdivujte rozeklanost skalnatého pobřeží i rozervaných soutěsek. Nechte se hýčkat sluncem a vlnami na nádherných plážích. Vychutnejte si i pestrou směsici chutí a vůní místních specialit. 

Najdeme zde úžasnou přírodu, vysoké hory, pahorky s olivovými háji, skalnatá pobřeží, rozervané soutěsky i nádherné pláže. Zájezd vhodný pro milovníky historie, přírody. Destinaci ochutnáme doslova všemi smysly. Gurmánské zážitky nám budou zpestřovat každý den našeho pobytu.  

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extrémy...

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Přílet do Heraklionu. Po příletu přesun do města, návštěva centra Heraklionu. Hlavní město je branou do historie tohoto ostrova, rodiště boha Dia. Navštívíme nově vybudované úchvatné archeologické muzeum, kde najdeme slavný minojský poklad - disk z Faistu a unikátní model paláce krále Minoa - Knossos. Procházka malebnými uličkami města s benátskou pevností, lví kašna a radnice. Ochutnáme vynikající řeckou kávu v podobě frappé nebo freddo cappuccino? Odpoledne přejezd k nejvýznamnější památce ostrova - prohlídka paláce Knossos. Nocleh v Heraklionu.

2. den

Odjezd na západ ostrova k dalšímu významnému městu, Rethymno. Návštěva vnitrozemí, vesnice hrnčířů v Margarites, starověká Eleftherna a důležité místo protitureckého odboje, opevněný klášter Moni Arkadiou. Ubytování v Rethymnu u pláže. Večer procházka Rethymnem.

3. den

Ranní odjezd do vnitrozemí, zdoláme nejvyšší vrchol Kréty, Psiloritis 2456m, pohoří Ida? Celodenní výstup zakončený oslavou v místním kafeniu - po sklence raki anebo osvěžení pravou řeckou kávou.
V případě neúčasti na výstupu lze čas strávit procházkou po Rethymnu, návštěvou benátské pevnosti a koupáním.
 

4. den

Odjezd z Rethymna ke sladkovodnímu jezeru Kournas. Návštěva vesnice Agrioupoli, kde se pod platany ukrývají restaurace s čerstvými pstruhy. Lappa, vesnice kde vyrábí kosmetiku z avokádového oleje. Přesun do Georgioupoli, nocleh v letovisku.

5. den

Přejezd k nejkrásnějšímu městu na ostrově, Chania. Po cestě zastávka u Aptery, turecká strážní pevnost nad důležitou zátokou Souda. Cisterna na vodu z 2.století. Návštěva kláštera Agia Triada, kde mniši vyrábí víno a olivový olej. Poloostrov Akrotiri, vesnice Stavros, kde se natáčel slavný Řek Zorba. Vyhlídka na Chanii. Ubytování ve městě. Večerní procházka.

6. den

Odjezd z Chanie na jih ostrova. Průchod nejdelší soutěskou na ostrově (16km) a zároveň slavnou evropskou turistickou stezkou E4. Koupání u středozemního moře na jihu Kréty. Nocleh na pobřeží v Agia Roumeli. Pohostinnost kréťanů u dobrého jídla.

7. den

Přejezd lodí do Paleochory, návštěva slavné pláže Elafonissi, jelení ostrov. Nejkrásnější pláž ostrova s růžovým pískem. Přesun malebným vnitrozemím. Odpoledne návrat na sever, nocleh v letovisku u Chanie. 

8. den

Fakultativní výlet na Gramvousu - lodní výlet na západ ostrova, kde se nachází benátská pevnost. Koupání u překrásné zátoky Balos

Odpočinek u Chanie - v podvečer návštěva uliček, večeře ve starém městě. Krétská kuchyně, fúze mezi řeckou a tureckou kuchyní.

9. den

Návrat do Heraklionu, odlet do ČR.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Pronajatá doprava
 • 8x ubytování ve dvoulůžkových pokojích, na některých místech se snídaní
 • Český průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Stravování
 • Fakultativní výlety
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Vstupy do muzeí, atrakcí a další aktivity
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5200 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd vhodný pro milovníky historie a přírody. Ideální skladba programu. Poznávací část programu je kombinována s odpočinkem u moře, okořeněna i gurmánskými zážitky. Samozřejmostí je ochutnávka místních specialit a vín. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity, ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatým mikrobusem. 

Doplňující informace

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

11.8. - 15.8.2021
5 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog