Albánie

617

Albánie

Alpy i riviéra na Balkáně

Zájezd do země kontrastů. Kombinace přírody, starobylých památek, gurmánských zážitků a odpočinku na nejkrásnějších místech albánského pobřeží.

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

12 - 14

Albánie je zemí mnoha kontrastů. V turisticky stále opomíjené zemi se setkáte s okázalým bohatstvím i chudobou. Užijete si úchvatné horské scenerie Albánských Alp i členité pobřeží s nádhernými plážemi. Jako pěst na oko mohou působit všudypřítomné betonové bunkry z doby diktátora Hodži. Skvostem jsou naopak starobylá města. Tato cesta nadchne každého, kdo chce víc než standartní turistické atrakce.  

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Občas může jít o chůzi nezpevněným terénem. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních zážitků této malé, ale atraktivní země. Albánie nabízí na malém prostoru vše, co je pro cestovatele lákadlem - úchvatné horské scenerie, nádherné pláže, starobylá města a památky a přátelské obyvatelstvo. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která dosud na svých cestách opomíjeli. Cestujeme společně pronajatými vozy nebo mikrobusy. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří znají Albánii jako své boty!

Podmínky vstupu do AlbánieVstup do Albánie je v současnosti možný bez nutnosti karantény a předkládání testů bez ohledu na zemi původu/příjezdu. 

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy do Tirany, přesun na ubytování.

2. den

Dopolední prohlídka Tirany (obrovské Skanderbegovo náměstí, Hodžova pyramida, čtvrť Blok), odpoledne přejezd klikatou cestou do hornaté severní Albánie. Ubytování na 2 noci v údolí Valbony (večeře v ceně).

3. den

Celý den strávíme v oblasti Albánských Alp. Nabízí se nám relax a procházky v podhůří nejvyšších albánských hor nebo v závislosti na počasí i náročnější turistika do oblasti Valbonského sedla. Návrat na ubytování (večeře v ceně).

4. den

Poslední pohledy na průzračnou řeku Valbonu a okolní vysoké hory, krátce si prohlédneme ještě místní starý mlýn. Po poledni se nalodíme na trajekt po Kománské přehradě. Přibližně 2-3hodinová plavba mezi štíty okolních hor připomíná plavbu po norských fjordech. Přejezd na okraj Skadarského jezera (pevnost Rozafa) a ubytování v oblasti města Škodra (večeře v ceně).

5. den

Vrcholem dne bude návštěva historického města Berat (UNESCO), proslulého „města tisíce oken“ s typickými bílými domky s červenými střechami v muslimské čtvrti Mangalem. Po staletí zde funguje soužití muslimské i křesťanské části města. Ubytování v Beratu.

6. den

Úchvatné výhledy z Logarského průsmyku a průjezd Albánskou riviérou, nejkrásnější místa albánského pobřeží, možnost koupání v Jónském moři na některé z nádherných pláží. Ubytování v oblasti města Saranda na dohled od řeckého ostrova Korfu.

7. den

Pramen „Modré oko“ s průzračnou vodou a dále do města Gjirokastra (UNESCO), které je proslulé typickou architekturou domků s břidlicovými střechami. Závěrečné ubytování v městečku Kruja spjatého s národním hrdinou Skanderbegem (hrad, orientální bazar).

8. den

Ranní procházka v podhradí, odjezd na nedaleké letiště a odlet z Tirany do Prahy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenku včetně tax
 • Dopravu pronajatými vozy nebo mikrobusem dle programu
 • Trajekt po Kománské přehradě
 • 7x ubytování ve 3 – 4* hotelech, apartmánech nebo srubech, se snídaní
 • 3x večeře
 • Služby českého průvodce
 • Cestovní pojištění UNIQA K6S (stornopoplatky, léčebné výlohy včetně Covid-19)

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a přírodních zajímavostí
 • Strava nad rámec programu
 • Připojištění UNIQA na krytí nákladů při případné karanténě v zahraničí 250 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500 Kč
 • Povinné testy a potvrzení spojené s Covid-19

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 12 - 14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a poznávání. Ideální skladba programu. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozy nebo mikrobusy, které řídí průvodci zájezdu. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Občas může jít o chůzi nezpevněným terénem. 
 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v 3-4* hotelech, apartmánech nebo srubech, vždy se snídaní. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu je zahrnuta 3x večeře. Zájezd není koncipován tak, aby se speciálně stavělo po cestě na teplé obědy. Na některých místech bude možné zastavit se na oběd v místní restauraci (Tirana, Berat). Na jiných místech lze nakoupit jídlo v obchodě. Klienti budou dopředu informováni o stravovacích možnostech. V každém místě ubytování nebo v jeho bezprostřední blízkosti bude možné si zajít na večeři. Pokud by to z nějakého důvodu možné nebylo, bude zajištěný transfer na večeři auty. 

Doplňující informace

Pro vstup do Albánie nejsou momentálně vyžadovány žádné testy, potvrzení o ukončeném očkování ani o prodělání nemoci covid-19. Před návratem domů je třeba vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test. Výjimku z testování mají osoby s ukončeným očkováním a ti, kteří mají potvrzení o prodělání onemocnění covid-19.

 

Podobné zájezdy

Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

24.5. - 5.6.2022
+ další 3 termíny
13 dní
Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

11.8. - 15.8.2022
5 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog