Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

428

Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

Tajemné rituály

Splněný životní sen.

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Splnění snu? Životní výprava na nejexotičtější ostrovy. Rituální skoky na liáně z obřích věží Vanuatu. Poslední nahý svět. Žhavá láva magické sopky Yasur. Tajemné zvyky, rituály a tradice. Hedvábné pláže, azurové moře, korálové útesy, šnorchl i potápění, mořské gejzíry, vodopády, mořský „Stonehenge“. To nejlepší z Nového Zélandu. Možné jsou i kratší varianty bez Nového Zélandu, pouze TICHOMOŘÍ.

Fotograf JIRKA KOLBABA s námi užil Tichomoří v minulém roce. Jeho fota hladí. Ruda Švaříček pořádá přednášky k destinaci, kde obdivně hovoří o bájném ostrově Pentecost, obřadu Naghol. Průvodcem zájezdu bude tentokrát Roman Filipský, který dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Počet ve skupině je limitován. Doporučujeme neváhat s rozhodnutím. Fotografie pořízené z destinace předčí vaše očekávání!  

Termíny a rezervace

Bližší informace o této akci se dozvíte přímo v kancleáři CK Livingstone.

Poptat zájezd

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky na NOVÝ ZÉLAND do Christchurch. To nejlepší z Jižního ostrova. Fantastické polární muzeum Antarktidy. Ochutnáme teploty ledového kontinentu i chýše objevitelů. Jízda polárním vozidlem. Pestrá botanická zahrada. Art Centrum - původně univerzita v novogotickém stylu. Působivá katedrála je po zemětřesení unikát.

4. den

Canterbury a slavný Porters Pass podél dvoutisícovek Craigieburn do Arthurs Pass a stejnojmenný NP, horští papoušci kea. Magické Jižní Alpy.

5. den

NP Westland. Ledovce Franz Josef a Fox. Let vrtulníkem k nejvyšší novozélandské hoře Aoraki - Mt Cook (3 724 m). Divoké pobřeží West Coast. Přejezd přes sedlo Haast Pass a region Otago, ledovcová jezera Hawea a Wanaka. Letovisko Te Anau u stejnojmenného jezera.

6. den

NP Fiordland. Scénická Milford Road do srdce parku. Plavba po fjordu Milford Sound. Mitre Peak ční z vody jako přírodní div. Možnost vyhlídkového letu vrtulníkem. Te Anau nabízí i skvělé langusty.

7. den

Adrenalinové středisko Queenstown u jezera Wakatipu. Na mostě řeky Kawarau se poprvé skákal bungee. Trysková plavba jetboatem ve Skippers Canyon. Plavba proti peřejím lokalitou zlaté horečky. Shotover je nejvíce zlatonosná řeka světa. Lanovka na Bobs Peak s výhledy na hřeben Remarkables. Hedonské steaky. 

Možnost zkrácení, přílet na Vanuatu 8.den

8. den

Přelet na VANUATU - nejzajímavější obřady Melanésie. Bojové tance i atypické vaření domorodců. Nahá planeta trvá. Prý nejšťastnější lidé? Nocleh na ostrově Efate.

9. - 10. den

Pentecost proslul rituálními skoky z obří konstrukce. Muži se přivazují šlahounem k vrcholu, aby se v pádu dotkli hlavou země. Bungee má kořeny zde! Šance na šílený rituál!

11. - 15. den

Ostrov s černým pískem Ambrym přitahuje tajemným animismem i atraktivními vulkány. Výstup na náhorní plato odlišných sopek. Dvoudenní trek ibiškovou stezkou je romantické pohlazení duše. Žhavá láva evokuje inferno. Tradiční kultury s obřady a tanci. Mystické řezby a tajemné obrazce v písku. Ostrov Tanna a životní zážitek sopky Yasur. Aktivní vulkán je div přírody. Impozantní kráter vrhá lávu. Trysk koní na pláži šokuje. Krasavice v ratanových sukních. Největší banyán světa ohromil už v roce 1774 Jamese Cooka. Typický místní nápoj kava z kořenů keře pepřovníku kava-kava navodí pohodu. Horké prameny, vodopády, panenský prales, plantáže kávy a bělostné pláže. Letovisko Port Villa je nejkrásnější v Pacifiku? Plachtění mezi korunami stromů se super výhledy.

16. - 17. den

Přelet na FIDŽI - ostrovy kanibalů podle kapitána Cooka. Největší ostrov Viti Levu. Kanibalské tradice v srdci džungle. Otestujeme Královu silnici. Barevný hindu chrám Sri Siva. Zahrady orchidejí Spícího obra. Fantastická botanická zahrada je nejlepší.

18. - 20. den

Přelet do království TONGA. Největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa - Místo Lásky. Královský palác a hrobky dynastie Tupouů. Mu´a Ha´amonga, „pacifický Stonehenge“ je opravdu záhadný. Spatříme opět přívětivého krále? Palác princezny, kamenná brána. Zahrady ráje - ananasy, papáje, avokáda, manga, banány i vanilka. Exotický okruh ostrovem. Stromy „létajících lišek“. Maui Trilithon z obřích korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s koupáním. Gejzíry mořské vody Vaca Blowholes. Nejkrásnější pláž Ha´atafu. Párty na Pláži lásky s obřadem opojné kavy.

21. - 24. den

Přelet na souostroví SAMOA - Plavecké ostrovy podle Cooka. Apia - parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám, skvělé šnorchlování, stylové mořské krčmy, unikátní ukazatel kilometrů. Ostrov Upolu s perfektním dobovým domem a hrobem R. L. Stevensona, chrám Baha´í. Stometrů vysoký vodopád Papapapa-tai. To Sua je úžasná modrá propast v džungli, sestup po žebříku. Skvostné pláže Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) v pralese. Lodí na druhý hornatější a divočejší ostrov Savai´i. Lávové proudy, chrám zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel. Trpasličí jeskyně. Provazové lávky vyhlídek korun obřího stromu. Útesy se Skokem milenců a Skalní bránou. Mys Falealupo - nejzápadnější bod planety. Legendami opředená brána podsvětí, otisk obra Mosa. Vodopád Afu Aau s koupáním. Mořské gejzíry Alofa´aga. Laguna s velkými želvami.

Možnost zkrácení, odlet ze Samoi 25.den

25. den

Letecky zpět na NOVÝ ZÉLAND, SEVERNÍ OSTROV. Auckland s tepajícím centrem. Vyhlídkové panorama na město plachet z věže Sky Tower. Přístav luxusních jachet. Poloostrov Devonport drží viktoriánský ráz. Art Gallery s obrazy Maorů rodáka Lindauera. Vyhlášené jehněčí a plody moře.

26. den

Poloostrov Coromandel plné zlatokopecké historie. Idylické pobřeží s plážemi. Obří jáma zlatého dolu. Vodní farmy. Degustace ústřic, slávek i lososů v Tairua.

27. den

Pěší výlet k největším stromům kauri, damaroň jižní. Rotorua - město maorské kultury. Te Puia. Geotermální pole - aktivní gejzíry, bahenní sopky a fumaroly. Maorské tance a příběhy bojové minulosti. Ochutnáme hangi a moučník „pavlova“.

28. den

Vodopády Huka Falls a největší jezero - obří kaldera Taupo. Vrcholem jsou sopky v NP Tongariro. Trek mezi posvátnými vulkány. Možnost vyhlídkového letu nad sopkami. Bazény geotermální vody.

29. - 30. den

Ovčí farmy vlnitých kopečků. Waitomo Caves s krápníkovými jeskyněmi. Svítící larvy hmyzu tvoří na stropě iluzi noční oblohy. Návrat do Aucklandu a letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelety Nový Zéland - Vanuatu -Tanna - Vanuatu -  Fidži - Tonga - Samoa - Nový Zéland. 
 • Transfery z/na letiště, pronajatá doprava v rámci programu. 
 • Mezi ostrovy na Vanuatu charterová letadla, loď. 
 • Ubytování 22x /18x/ 13x v hotelech střední kategorie, na některých místech s bazénem.  
 • Snídaně na Vanuatu, Samoa, Tonga, Fidži. 
 • Na Vanuatu částečně v jednoduchých bambusových příbytcích, vybavených postelemi, mohou být vícelůžkové, sociální zařízení společné 4x. 
 • Plná penze na ostrově Pentecost, Ambrym (4 dny).
 • Vstupy do NP. 
 • Výstup na sopku Yasur. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce dle potřeby. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu. 
 • Vstupy a fakultativní aktivity dle programu (na Novém Zélandu např. Milford Sound vyhlídková plavba, adrenalinové aktivity v Queenstown, Te Puia a maorské představení Mitai).  
 • Potápění a fakultativní výlety na ostrovech, poplatek za obřady na Vanuatu. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 45 200 Kč (30 dní) /40 500 Kč (26 dní) / 36 900 Kč (21 dní).
 • Od 1.10.2019 bude při vstupu na nový Zéland nutná elektronická registrace tzv. ETA za 12 NZD. Společně s poplatkem za ETA se bude vybírat "turistická daň" ve výši 35NZD. Celkem 47 NZD.

Fakultativní aktivity

 • Nový Zéland: Milford Sound vyhlídková plavba, adrenalinové aktivity v Queenstown,  Te Puia, maorské představení Mitai.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Ostrovy a souostroví tropického ráje. I tak by se dal charakterizovat tento zájezd. Nezapomenutelné tichomořské scenérie pláží, atolů a tyrkysového moře spolu s prastarými rituály, zajímavými lidmi a krásným podmořským světem. Oblast naší cesty leží v Jižním Pacifiku, v oblasti nazývané Oceánie, na pomezí datové hranice východně od Austrálie a severně od Nového Zélandu. Zahrnuje na 800 ostrovů, z nichž se zastavíme na několika nejdůležitějších. Fidži patří do Melanésie, Rarotonga, Samoa a Tonga do Polynésie. Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatými dopravními prostředky. Po ostrovech využijeme auta, taxi a minibusy. Mezi ostrovy se přesuneme letecky. Budeme také podnikat výlety lodí se šnorchlováním.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotelech a bungalovech. Bungalovy jsou prostorná a pohodlná obydlí postavená v tradičním polynéském stylu. Kromě příslušenství mají obvykle i kuchyňku a venku často bazén. Součástí ubytování jsou někde snídaně. Další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám s pomocí průvodce. Západní Polynésie v tomto směru patří mezi velmi drahé oblasti (pravidelně bývá řazena na ta úplně nejpřednější místa v žebříčcích zemí podle výšky cen).

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog