Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

428

Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

S fotografem Jirkou Kolbabou a Rudou Švaříčkem

Splněný životní sen.

NovinkaPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Životní výprava na nejexotičtější ostrovy. Rituální skoky na liáně z obřích věží Vanuatu. Poslední nahý svět. Násady na penisech nambas. Žhavá láva magické sopky Yasur. Tajemné zvyky, rituály a tradice. Bílé pláže, azurové moře, korálové útesy, šnorchlování i potápění, mořské gejzíry, vodopády, mořský „Stonehenge“. To nejlepší z Nového Zélandu.

Cestujte do Tichomoří s Jirkou Kolbabou. Již více než dvacet let tráví každoročně většinu měsíců cestováním po světě. Původním povoláním grafický designér ve světě reklamy, nyní jeden z nejznámějších cestovatelů a fotografů v České republice a viceprezident Českého klubu cestovatelů. V celosvětové kampani Keep walking byl zařazen do elitní skupiny cestovatelů a dobrodruhů. Každý rok vyráží na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Fotografuje, píše, v Česku i zahraničí pořádá výstavy, besedy a diashow, kde v narvaných sálech vypráví dychtivým posluchačům své zážitky z cest. 

Termíny a rezervace

Bližší informace o této akci se dozvíte přímo v kancleáři CK Livingstone.

Poptat zájezd

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky na NOVÝ ZÉLAND, do Christchurch. To nejlepší z Jižního ostrova.Botanická zahrada. Art Centrum - původně univerzita v novogotickém stylu. Působivá katedrála po zemětřesení.

4. den

Z Canterbury přes Porters Pass podél dvoutisícovek Craigieburn do Arthurs Pass a stejnojmenný NP, horští papoušci kea. Západní strana Jižních Alp. Ledovec Franz Josef.

5. den

NP Westland. Ledovce Franz Josef a Fox. Let vrtulníkemk nejvyšší hoře NZ Aoraki Mt Cook? Divoké West Coast. Přes  Haast Pass do regionu Otago,  ledovcová jezera Hawea a Wanaka.Te Anau u stejnojmenného jezera.

6. den

NP Fiordland. Scénická Milford Road, jediná do srdce parku. Plavba po fjordu Milford Sound. Mitre Peak ční z vody jako přírodní div. Možný let vrtulníkem. V Te Anau boží langusty.

7. den

Adrenalinový Queenstown u jezera Wakatipu. Na mostě řeky Kawarau se poprvé skákal bungee. Tryskový člun jetboat ve Skippers Canyon. Plavba proti peřejím lokalitou zlaté horečky. Shotover je druhá nejvíce zlatonosná řeka světa. Lanovka na Bobs Peak s výhledy na hřeben Remarkables. Hedonské stejky. 

8. - 15. den

VANUATU - nejzajímavější obřady Melanésie. Nedaleká Guinea nosí na penisech koteky, tady násady nambas. Bojové tance i atypické vaření domorodců. Nahá planeta trvá. Prý nejšťastnější lidé...? Pentecost - proslul rituálními skoky z obří konstrukce. Muži se přivazují šlahounem k vrcholu  tak, aby se v pádu dotkli hlavou země, ideálně jen „líznou“ vlasy. Bungee má kořeny zde! Šance na šílený rituál! Ostrov Tanna - zážitek  sopky Yasur. Nejaktivnější vulkán je div přírody. Životní nářez umocní hvězdy. Impozantní kráter vrhá lávu. Krasavice ratanových sukní. Největší banyán světa ohromil už 1774 J. Cooka. Typický nápoj kava z kořenů keře pepřovníku kava-kava navodí pohodu. Horké prameny, vodopády, panenský prales, plantáže kávy, bělostné pláže a skvělé potápění. Přidáme i nejlepší ze zážitků - útesoví žraloci v Sharks Bay ze skal. Port Villa je nejkrásnější v Pacifiku?  Ostrov Siviri s jeskyní Valeva se sladkovodním jezerem.Největší ostrov Espiritu Santo ukrývá 30 tisíc domorodců. Ponory  k vraku lodi SS President Coolidge? Luganville koncentruje aktivity. Ostrov s černým pískem Ambrym přitahuje atraktivními vulkány. Centrum tradiční kultury s obřady a tanci. Mystické řezby a obrazce. Ostrov Malekula - rituální místa kanibalů drží staré zvyky.

16. - 17. den

FIDŽI – ostrovy kanibalů podle kapitána Cooka. Největší ostrov Viti Levu. Kanibalské tradice v srdci džungle. Objedeme Královu silnici. Hindu chrám Sri Siva. Zahrady orchidejí Spícího obra.Nejlepší pláž Natadola. NP Sigatoka písečných dun. Panorama pevnosti Tavuni. Rajské atoly YasawaGrilování tropických ryb. Ostrůvkem Vanua Levu prochází datová hranice...

18. - 20. den

Království TONGA. Největší ostrov Tongatapu.  Hlavní město Nuku´alofa - Místo Lásky. Královský palác a hrobky dynastie Tupouů. Mu´a Ha´amonga, „pacifický Stonehenge“. Spatříme krále? Palác princezny, kamenná brána. Zahrady ráje- ananasy, papáje, avokáda, manga, banány, vanilka... Exotický okruh ostrovem.  Stromy „létajících lišek“. Maui Trilithon z obřích korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s koupáním. Gejzíry mořské vody Vaca Blowholes. Nejkrásnější pláž Ha´atafu. Párty na Pláži lásky s tanci, opékaným prasátkem a obřadem opojné kavy.

Možnost zkrácení, odlet 21.den

21. - 24. den

SAMOA – Plavecké ostrovy  podle Cooka. Apia - parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Ostrov Upolu s muzeem a hrobem R. L. Stevensona, chrám bahai. 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v To Sua - úžasná modrá propast v džungli, sestup po žebříku. Skvostné pláže Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) v pralese. Lodí na druhý hornatější a divočejší ostrov Savai´i. Lávové proudy, chrám zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel. Trpasličí jeskyně. Provazové chodníky k vyhlídce koruny obřího stromu. Útesy se Skokem milenců a skalní bránou. Mys Falealupo - nejzápadnější bod planety. Legendami opředená brána podsvětí,otisk obra Mosa. Vodopád Afu Aau s koupáním.Mořské gejzíry Alofa´aga. Laguna s velkými želvami.

25. den

Letecky na NOVÝ ZÉLAND, na Severní ostrov. Auckland s tepajícím centrem. Věž Sky Tower, panorama na město plachet. Přístav luxusních jachet. Poloostrov Devonport drží viktoriánský ráz. Art Gallery s obrazy Maorů rodáka Lindauera. Vyhlášené jehněčí a plody moře.

26. den

Poloostrov Coromandel zlatokopecké historie. Idylické pobřeží s plážemi. Obří jáma zlatého dolu. Vodní farmy. Degustace ústřic, slávek i lososů v Tairua.

27. den

Trek k největším stromům kauri, damaroň jižní. Rotorua - město maorské kultury. Te Puia. Geotermální pole - aktivní gejzíry, bahenní sopky a fumaroly. Maorské tance apříběhy bojové minulosti. Ochutnáme „hangi“ a moučník „pavlova“.

28. den

Vodopády Huka Falls a největší jezero - obří kaldera Taupo. Vrcholem jsou sopky NP Tongariro. Trek mezi posvátnými vulkány. Možný let nad sopkami. Bazén geotermální vody. Chytíme pstruhy na večeři v Tokaanu?

29. - 30. den

Ovčí farmy vlnitých kopečků. Waitomo Caves s krápníkovými jeskyněmi. Svítící larvy  hmyzutvoří na stropě iluzi noční oblohy. Putování na Auckland. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax.
 • Místní přelety Nový Zéland - Vanuatu -Tanna - Vanuatu -  Fidži - Tonga - Samoa - Nový Zéland.
 • Transfery z/na letiště, pronajatá doprava v rámci programu.
 • Ubytování v hotelech se snídaní.
 • Vstupy do národních parků,  výstup na sopku Yasur.  
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce dle potřeby.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně.  
 • Vstupy
 • Potápění a fakultativní výlety na ostrovech, poplatek za obřady na Vanuatu.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 36 900 Kč (21 dní), 45 200 Kč (30 dní).

Fakultativní aktivity

 • Nový Zéland: Milford sound vyhlídková plavba, adrenalinové aktivity v Queenstown,  Te Puia, maorské představení Mitai.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Ostrovy a souostroví tropického ráje. I tak by se dal charakterizovat tento zájezd. Nezapomenutelné tichomořské scenérie pláží, atolů a tyrkysového moře spolu s prastarými rituály, zajímavými lidmi a krásným podmořským světem. Oblast naší cesty leží v Jižním Pacifiku, v oblasti nazývané Oceánie, na pomezí datové hranice východně od Austrálie a severně od Nového Zélandu. Zahrnuje na 800 ostrovů, z nichž se zastavíme na několika nejdůležitějších. Fidži patří do Melanésie, Rarotonga, Samoa a Tonga do Polynésie. Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatými dopravními prostředky. Po ostrovech využijeme auta, taxi a minibusy. Mezi ostrovy se přesuneme letecky. Budeme také podnikat výlety lodí se šnorchlováním.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotelech a bungalovech. Bungalovy jsou prostorná a pohodlná obydlí postavená v tradičním polynéském stylu. Kromě příslušenství mají obvykle i kuchyňku a venku často bazén. Součástí ubytování jsou někde snídaně. Další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám s pomocí průvodce. Západní Polynésie v tomto směru patří mezi velmi drahé oblasti (pravidelně bývá řazena na ta úplně nejpřednější místa v žebříčcích zemí podle výšky cen).

Podobné zájezdy

Melanésie a Polynésie - Samoa, Fidži
424 Melanésie a Polynésie - Samoa, Fidži

S možností prodloužení na Cookovy ostrovy

Melanésie a Polynésie - Fidži, Tonga a Cookovy ostrovy
10.11. - 1.12.2018
+ další 3 termíny
22 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog