Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

428

Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

Tajemné rituály

Splněný životní sen.

NovinkaPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Splnění snu? Životní výprava na nejexotičtější ostrovy. Rituální skoky na liáně z obřích věží Vanuatu. Poslední nahý svět. Žhavá láva magické sopky Yasur. Tajemné zvyky, rituály a tradice. Hedvábné pláže, azurové moře, korálové útesy, šnorchl i potápění, mořské gejzíry, vodopády, mořský „Stonehenge“. To nejlepší z Nového Zélandu. Možné jsou i kratší varianty bez Nového Zélandu, pouze TICHOMOŘÍ.

Fotograf JIRKA KOLBABA s námi užil Tichomoří v minulém roce. Jeho fota hladí. Ruda Švaříček pořádá přednášky k destinaci, kde obdivně hovoří o bájném ostrově Pentecost, obřadu Naghol. Průvodcem zájezdu bude tentokrát Roman Filipský, který dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Počet ve skupině je limitován. Doporučujeme neváhat s rozhodnutím. Fotografie pořízené z destinace předčí vaše očekávání!  

Termíny a rezervace

Bližší informace o této akci se dozvíte přímo v kancleáři CK Livingstone.

Poptat zájezd

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky na NOVÝ ZÉLAND do Christchurch. To nejlepší z Jižního ostrova.Fantastické polární muzeum Antarktidy. Ochutnáme teploty ledového kontinentu i chýše objevitelů. Jízda polárním vozidlem. Pestrá botanická zahrada. Art Centrum - původně univerzita v novogotickém stylu. Působivá katedrálaje po zemětřesení unikát.

4. den

Canterbury a slavný Porters Pass podél dvoutisícovek Craigieburn do Arthurs Pass a stejnojmenný NP, horští papoušci kea.Magické Jižní Alpy.

5. den

NP Westland. Ledovce Franz Josef a Fox. Let vrtulníkemk nejvyšší novozélandské hoře Aoraki - Mt Cook (3 724 m).Divoké pobřeží West Coast. Přejezd přes sedlo Haast Pass a region Otago, ledovcová jezera Hawea a Wanaka. Letovisko Te Anau u stejnojmenného jezera.

6. den

NP Fiordland.Scénická Milford Road do srdce parku. Plavba po fjordu Milford Sound. Mitre Peak ční z vody jako přírodní div. Možnost vyhlídkového letu vrtulníkem. Te Anau nabízí i skvělé langusty.

7. den

Adrenalinové středisko Queenstown u jezera Wakatipu. Na mostě řeky Kawarau se poprvé skákal bungee. Trysková plavba jetboatem ve Skippers Canyon. Plavba proti peřejímlokalitou zlaté horečky. Shotover je nejvíce zlatonosná řekasvěta. Lanovka na Bobs Peak s výhledy na hřeben Remarkables.Hedonské steaky. 

Možnost zkrácení, přílet na Vanuatu 8.den

8. den

Přelet na VANUATU - nejzajímavější obřady Melanésie. Bojové tance i atypické vaření domorodců. Nahá planeta trvá. Prý nejšťastnější lidé? Nocleh na ostrově Efate.

9. - 10. den

Pentecost proslul rituálními skoky z obří konstrukce. Muži se přivazují šlahounem k vrcholu, aby se v pádu dotkli hlavou země. Bungeemá kořeny zde! Šance na šílený rituál!

11. - 15. den

Ostrov s černým pískem Ambrym přitahuje tajemným animismem i atraktivními vulkány. Výstup na náhorní plato odlišných sopek. Dvoudenní trek ibiškovou stezkouje romantické pohlazení duše. Žhavá láva evokuje inferno. Tradiční kultury s obřady a tanci. Mystické řezby a tajemné obrazce v písku. Ostrov Tanna a životní zážiteksopky Yasur. Aktivní vulkán je div přírody. Impozantní kráter vrhá lávu. Trysk koní na pláži šokuje. Krasavice v ratanových sukních. Největší banyán světa ohromil už v roce 1774 Jamese Cooka. Typický místní nápoj kava z kořenů keře pepřovníku kava-kava navodí pohodu. Horké prameny, vodopády, panenský prales, plantáže kávy a bělostné pláže. Letovisko Port Villa je nejkrásnější v Pacifiku?Plachtění mezi korunami stromů se super výhledy.

16. - 17. den

Přelet na FIDŽI - ostrovy kanibalů podle kapitána Cooka. Největší ostrov Viti Levu. Kanibalské tradice v srdci džungle. Otestujeme Královu silnici. Barevný hindu chrám Sri Siva. Zahrady orchidejí Spícího obra.Fantastická botanická zahrada je nejlepší.

18. - 20. den

Přelet do království TONGA. Největší ostrov Tongatapu.Hlavní město Nuku´alofa - Místo Lásky. Královský palác a hrobky dynastie Tupouů. Mu´a Ha´amonga, „pacifický Stonehenge“ je opravdu záhadný.Spatříme opět přívětivého krále? Palác princezny, kamenná brána. Zahrady ráje- ananasy, papáje, avokáda, manga, banány i vanilka. Exotický okruh ostrovem.Stromy „létajících lišek“. Maui Trilithon z obřích korálových balvanů. Krápníkovájeskyně Anahulu s koupáním. Gejzírymořské vody Vaca Blowholes. Nejkrásnější pláž Ha´atafu. Párty na Pláži lásky s obřadem opojné kavy.

21. - 24. den

Přelet na souostroví SAMOA - Plavecké ostrovypodle Cooka. Apia - parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám, skvělé šnorchlování, stylové mořské krčmy, unikátní ukazatel kilometrů. Ostrov Upolu s perfektním dobovým domem a hrobem R. L. Stevensona, chrám Baha´í. Stometrů vysoký vodopád Papapapa-tai. To Sua je úžasná modrá propast v džungli, sestup po žebříku. Skvostné pláže Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) v pralese. Lodí na druhý hornatější a divočejší ostrov Savai´i. Lávové proudy, chrám zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel. Trpasličí jeskyně. Provazové lávky vyhlídek korun obřího stromu. Útesy se Skokem milenců a Skalní bránou. Mys Falealupo - nejzápadnější bod planety. Legendami opředená brána podsvětí,otisk obra Mosa. Vodopád Afu Aau s koupáním.Mořské gejzíry Alofa´aga. Laguna s velkými želvami.

Možnost zkrácení, odlet ze Samoi 25.den

25. den

Letecky zpět na NOVÝZÉLAND, SEVERNÍOSTROV. Auckland s tepajícím centrem. Vyhlídkové panorama na město plachet z věže Sky Tower. Přístavluxusních jachet. Poloostrov Devonport drží viktoriánský ráz. Art Gallery s obrazy Maorů rodáka Lindauera. Vyhlášené jehněčí a plody moře.

26. den

Poloostrov Coromandel plnézlatokopecké historie. Idylické pobřeží s plážemi. Obří jáma zlatého dolu. Vodní farmy. Degustace ústřic, slávek i lososů v Tairua.

27. den

Pěší výlet k největším stromům kauri,damaroň jižní. Rotorua - město maorské kultury. Te Puia. Geotermální pole - aktivní gejzíry, bahenní sopky a fumaroly. Maorské tance apříběhy bojové minulosti. Ochutnáme hangi a moučník „pavlova“.

28. den

Vodopády Huka Falls a největší jezero - obří kaldera Taupo. Vrcholem jsou sopky v NP Tongariro. Trek mezi posvátnými vulkány. Možnost vyhlídkového letu nad sopkami. Bazény geotermální vody.

29. - 30. den

Ovčí farmyvlnitých kopečků. Waitomo Caves s krápníkovými jeskyněmi. Svítící larvy hmyzutvoří na stropě iluzi noční oblohy. Návrat do Aucklandu a letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelety Nový Zéland - Vanuatu -Tanna - Vanuatu -  Fidži - Tonga - Samoa - Nový Zéland. 
 • Transfery z/na letiště, pronajatá doprava v rámci programu. 
 • Mezi ostrovy na Vanuatu charterová letadla, loď. 
 • Ubytování 22x /18x/ 13x v hotelech střední kategorie, na některých místech s bazénem.  
 • Snídaně na Vanuatu, Samoa, Tonga, Fidži. 
 • Na Vanuatu částečně v jednoduchých bambusových příbytcích, vybavených postelemi, mohou být vícelůžkové, sociální zařízení společné 4x. 
 • Plná penze na ostrově Pentecost, Ambrym (4 dny).
 • Vstupy do NP. 
 • Výstup na sopku Yasur. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce dle potřeby. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu. 
 • Vstupy a fakultativní aktivity dle programu (na Novém Zélandu např. Milford Sound vyhlídková plavba, adrenalinové aktivity v Queenstown, Te Puia a maorské představení Mitai).  
 • Potápění a fakultativní výlety na ostrovech, poplatek za obřady na Vanuatu. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 45 200 Kč (30 dní) /40 500 Kč (26 dní) / 36 900 Kč (21 dní).
 • Od 1.10.2019 bude při vstupu na nový Zéland nutná elektronická registrace tzv. ETA za 12 NZD. Společně s poplatkem za ETA se bude vybírat "turistická daň" ve výši 35NZD. Celkem 47 NZD.

Fakultativní aktivity

 • Nový Zéland: Milford Sound vyhlídková plavba, adrenalinové aktivity v Queenstown,  Te Puia, maorské představení Mitai.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Ostrovy a souostroví tropického ráje. I tak by se dal charakterizovat tento zájezd. Nezapomenutelné tichomořské scenérie pláží, atolů a tyrkysového moře spolu s prastarými rituály, zajímavými lidmi a krásným podmořským světem. Oblast naší cesty leží v Jižním Pacifiku, v oblasti nazývané Oceánie, na pomezí datové hranice východně od Austrálie a severně od Nového Zélandu. Zahrnuje na 800 ostrovů, z nichž se zastavíme na několika nejdůležitějších. Fidži patří do Melanésie, Rarotonga, Samoa a Tonga do Polynésie. Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatými dopravními prostředky. Po ostrovech využijeme auta, taxi a minibusy. Mezi ostrovy se přesuneme letecky. Budeme také podnikat výlety lodí se šnorchlováním.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotelech a bungalovech. Bungalovy jsou prostorná a pohodlná obydlí postavená v tradičním polynéském stylu. Kromě příslušenství mají obvykle i kuchyňku a venku často bazén. Součástí ubytování jsou někde snídaně. Další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám s pomocí průvodce. Západní Polynésie v tomto směru patří mezi velmi drahé oblasti (pravidelně bývá řazena na ta úplně nejpřednější místa v žebříčcích zemí podle výšky cen).

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog