Nový Zéland - Francouzská Polynésie

419

Nový Zéland - Francouzská Polynésie

Cesta na druhý konec světa

Ostrov Pána prstenů i tichomořský ráj

NovinkaPříroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Zelený ostrov Pána prstenů, zasněžené štíty hor, peřeje řek, vodopády, mořské fjordy, horská jezera, neprostupné třetihorní pralesy. Ostrovy lásky - Francouzská Polynésie. Ostrovy Tahiti, Moorea, Raiatea a Bora Bora. Písečné pláže, tyrkysové moře, šnorchlování s rejnoky a delfíny. Tři týdny pohádky u protinožců. Pohoda na cestách opravdu pro každého.

Termíny a rezervace

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na NOVÝ ZÉLAND.

3. den

Přílet do Christchurch. Cesta napříč planinou Mackenzie Basin k tyrkysovým jezerům Tekapo a Pukaki. Výhledy na Mt Cook. Nocleh v Twizel.

4. den

NP Mt Cook (3 724 m). Vycházky dle počasí v okolí největší hory Nového Zélandu. Případně návštěva muzea Edmunda Hillaryho, novozélandského rodáka. Šance na vyhlídkový let s přistáním na ledovci. Odpoledne přejezd do Queenstown, horského městečka u jezera Wakatipu.

5. den

Den volných aktivit v Queenstown. Bungee jumping, projížďka tryskovou lodí - jetboat, kterou lze spojit s prohlídkou a výkladem bohaté zlatokopecké historie kaňonu Skippers. Projížďka v off-roads, procházka deštným pralesem. Možnost výstupu na vrchol Ben Lomond (1 747 m). Vyjížďka původní parní lodí po jezeře Wakatipu.

6. den

Výjezd lanovkou na vyhlídku Bobs Peak. Přejezd do oblasti Te Anau, druhého největšího jezera v zemi. Srdce NP Fiordland.

7. den

Podél jezera Te Anau na sever po scénické Milford Road k fjordu Milford Sound. Přírodní div světa. Fakultativní možnost plavby lodí mezi skalami a vodopády padajícími do moře. Uvidíme i delfíny? Možnost letu vrtulníkem. Po cestě zpět do Te Anau zastávky spojené s vycházkami.

8. den

Dopoledne krátká prohlídka místní farmy. Odpoledne putování přes pohoří Crown Range po nejvýše položené silnici k pastelovým jezerům Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů národního parku Mt. Aspiring. Výjezd do Haastova průsmyku přes hřeben Jižních Alp na západní pobřeží. Procházka mokřady deštného pralesa k vodopádům. Divoké pobřeží. Nocleh v Haast.

9. den

Přejezd k ledovci Fox Glacier. Túra k patě Foxova ledovce. Druhá možnost letu vrtulníkem nad ledovcem k Mt Cook s přistáním na ledovci. Návštěva ledovce Fox Glacier, druhá možnost letu vrtulníkem k Mt Cook a ledovcům. Hokitika - město posvátných mušlí a zeleného jadeitu.

10. den

Prohlídka Hokitika. Umělecké dílen na výrobu šperků. Odpoledne vyjedeme od pobřeží do průsmyku a stejnojmenného NP Arthurs Pass. Krátké pěší vycházky a v podvečer přejezd do Christchurch.

11. den

Krátká prohlídka města a přejezd na letiště v Christchurch. Odlet na TAHITI. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech. Botanická zahrada s galapážskými želvami. Jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie – Papeete. Barevné polynéské trhy, přístav, radnice. Večerní korzo po nábřeží, typické jídelníčky les roulottes. Ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Nocleh v Papeete.

12. - 13. den

Přelet na RAIATEU. Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů, z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižním Pacifiku a na jehož náhorních plošinách roste vzácná endemická květina tiare apetahi. Nejvýznamnější marae Polynésie - Taputapuatea. Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova. Fakultativně výlet lodí na ostrov Tahaa – šnorchlování, návštěva perlové a vanilkové farmy. Nocleh na ostrově Raiatea.

14. - 17. den

Přelet na Bora Bora, údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku. Strmé sopečné vrcholky nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Pro zájemce výlet na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae. Pozůstatky opevnění a děl z 2. světové války. Fakultativně plavba lodí po laguně kolem ostrova, neuvěřitelné barvy moře. (Bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi. Možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nad Bora Borou. Noclehy na ostrově Bora Bora.

18. - 19. den

Přelet zpět na TAHITI.Přílet do hlavního města Papetee.Jednodenní výlet přes Měsíční moře na romantický ostrov MOOREA. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy. Koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a „mazlení“ s rejnoky, životní zážitek! Polynéský oběd. Noclehy v Papeete.

20. - 22. den

Letecký návrat přes Auckland domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letišní taxy. 
 • Přelety Christchurch - Tahiti - Raiatea - Bora Bora - Tahiti včetně letištních tax. 
 • Transfery z a na letiště. 
 • Nájemní a veřejná doprava po ostrovech (minivany, busy, trucky, taxi), okružní prohlídka Tahiti Nui. 
 • Pronájem kol na 2 dny (Bora Bora). 
 • Pronajatá doprava na Novém Zélandu. 
 • Ubytování v hotelech či motelech ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím. 
 • Snídaně v Polynésii. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci a řidiči dle potřeby. 
 • Cestovní připojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní v Polynésii. 
 • Spropitné. 
 • Vstupy. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 33 500 Kč. 
 • Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek 18 600 Kč.

Fakultativní výlety

 • V Polynésii - šnorchlování, výlety lodí cca 250 USD, let vrtulníkem cca 200 USD. 
 • Na Novém Zélandu: Jet Boat - Skippers Canyon 145 NZD, Milford Sound 90 NZD, let vrtulníkem podle lokality 260 - 600 NZD. 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst novozélandských ostrovů určená všem, kteří chtějí vidět maximum, ale preferují komfortní cestování. Doprava po ostrovech je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12-16 osob), který řídí průvodce zájezdu. Vozidla půjčujeme u renomovaných půjčoven a osvědčených partnerů, kteří jsou zárukou kvality a servisu po celém Zélandu.  Nový Zéland je přírodně, ale i kulturně velmi pestrý a jedinečný a program zájezdu přináší vše, co ostrovy mohou nabídnout. Navštívíme nejhezčí lokality Kižního ostrova, průvodce vás seznámí se všemi aspekty života na Novém Zélandu, s místní unikátní přírodou a maorskou kulturou. Zájezd je v relativně pohodovém tempu s důrazem na hlubší zážitky. Přesto budeme nuceni absolvovat několik delších přejezdů.  Ve Francouzské Polynésii  nejsou do programu zájezdu zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Na menších ostrovech je ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny cyklistika. Cyklovýlety jsou každý cca 25-35 km dlouhé (možné jsou i kratší varianty). Při pomalém tempu jízdy s řadou zastávek jsou vhodné pro každého (obavy jsou zbytečné). Při cestách mezi ostrovy využijeme lodě i letadla.

Míra komfortu

Během zájezdu se setkáte s několika typy ubytování. Ubytování rezervujeme v kvalitních hotelech, na Novém Zélandu bez stravy, v Polynésii se snídaní.  Jde vždy o dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC. Většinou využíváme na Novém Zélandu známé osvědčené motely a hotely (motely zde mají často vyšší úroveň než nám známé hotely stejné kategorie). Obvykle je na pokoji malý kuchyňský kout, standardem je rychlovarná konvice a topinkovač, na pokoji bývá i mikrovlnná trouba nebo vařič, někdy obojí.  Strava kromě snídaně v Polynésii není zahrnuta do ceny zájezdu. Jídlo v rychlém občerstvení pořídíte za cca 10-20 NZD. Hlavní jídlo v běžné restauraci je dražší, je třeba počítat s částkou cca 25 – 40 NZD. Průvodce je nápomocen výběru jídla v restauracích.

Podobné zájezdy

Austrálie - Nový Zéland
405 Austrálie - Nový Zéland

Výběr toho NEJ z obou zemí

2.3. - 28.3.2019
+ další 2 termíny
27 dní
Nový Zéland
418 Nový Zéland

Přírodní krásy země Maorů

16.3. - 6.4.2019
+ další 2 termíny
22 dní
Francouzská Polynésie
412 Francouzská Polynésie

Ve znamení tiki a moai

26.3. - 11.4.2019
+ další 2 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog