Ikony Austrálie

406

Ikony Austrálie

Výběr toho NEJ z Austrálie

Cesta plná poznání a neopakovatelných zážitků v překrásné přírodě

Náš tip Příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Poznáme zblízka unikátní faunu a místní kulturu. V našlapaném programu stihneme návštěvu kosmopolitního Sydney, západ slunce nad magickým Uluru, pobyt na tradiční australské pouštní farmě a nejhezčí túru Austrálie ke Kings Canyon. Výlet do nejstaršího pralesa na Zemi Daintree NP, průzkum Velkého bariérového útesu. Panenská příroda a scenérie, při kterých se tají dech. Z australského kontinentu vám chceme ukázat maximum!

Různorodá krajina s endemickou faunou a florou, fascinující přírodní scenérie, atraktivní podmořský svět i pohnutá historie původních aboriginských obyvatel. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří v Austrálii dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace. 

Termíny a rezervace

Termín:  4.11. - 19.11.2023 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  114 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  16.2. - 2.3.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  114 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Miloslav

Miloslav Beneš

Austrálii si zamiloval již při svém prvním studijním pobytu, Následně se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru v bance a natrvalo se usídlit v Sydney. Mezi jeho srdcovky však patří i tropický Cairns s možností ranního běhání po Esplenadě a Melbourne s vynikající kuchyní a nejlepšími sportovními ...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Drapela

V Austrálii žije trvale od roku 2008. K práci průvodce ho přivedlo studium cestovního ruchu na univerzitě v Sydney. Jeho entuziasmus, komunikační schopnosti, smysl pro humor a skoro dvoumetrová postava z něj dělají oblíbeného a nepřehlédnutelného průvodce. Je ženatý a volný čas nejčastěji tráví...

Více informací o průvodci

Ivo

Ivo Kolínský

Dlouhodobě žije v Sydney, kde zároveň podniká v IT službách. Zkušený průvodce, který se nejčastěji pohybuje po východním a jižním pobřeží Austrálie, nicméně se velmi rád vrací také na tropický sever a Velký bariérový útes. Pohodový společník na australské cesty, vášnivý sportovec a v neposlední ...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Wachtl

Jeden z nejzkušenějších průvodců v Austrálii. Bonviván, bavič a zároveň noblesní člověk, jak o něm prohlásil nespočet spokojených klientů. Vystudoval hotelovou školu, řídil vyhlášené restaurace v Sydney, pracoval pro světově uznávané kuchařské celebrity, setkal se se známými osobnostmi.

Více informací o průvodci

Miloslav Beneš

Jan Drapela

Ivo Kolínský

Marek Wachtl

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Austrálie, Melbourne. Nocleh v letadle. Přílet do Austrálie druhý den večer. Nocleh v Melbourne.

3. den

Pohádková Great Ocean Road. Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody.

4. den

Ráj koal a klokanů v obřím kráteru Tower Hill. NP Grampians – skalní moře, procházka Grand Canyonem, skalní převisy Balconies. Nocleh v oblasti Grampians.

5. den

Fakultativně zlatokopecký skanzen Sovereign Hill. Rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů, kopie největších nugetů. Odpoledne prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, tenisové kurty Australian Open (zvenku) v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square. Nocleh v Melbourne.

6. den

Brzký ranní přelet do Cairns. Domorodý skanzen Tjapukai. Hod bumerangem, domorodá medicína, didgeridoo, rozdělání ohně bez použití sirek, taneční kreace z „období snů". Zájemci vyzkouší lanovku korunami deštného pralesa, vodopády Barron Falls, domorodé trhy v Kurandě. Po domluvě se skupinou může průvodce návštěvu Tjapukai zaměnit za totožnou aktivitu „Rainforestation“. Odpoledne náhorní planina Atherton. Cathedral Tree, fíkovník velikosti kostela. Koupel v kráterovém jezeře Eacham (dle počasí a stavu vody). Zemědělské farmy a tropická vegetace. Plantáže cukrové třtiny. Nocleh v Cairns.

7. den

Nejstarší prales světa Daintree NP. Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Fakultativní návštěva přírodního parku se slanovodními krokodýly. Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge. Ochutnáte i exotickou večeři z místních specialit (australské trio – klokan, emu, krokodýl) v centru Cairns? Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy. Nocleh v Cairns.

8. den

Velký bariérový útes. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef (UNESCO) s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i s potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně lodí na Michaelmas Cay či Green Island - koupání s možností bezpečného šnorchlování v okolí. Nocleh v Cairns.

9. den

Rudý střed. Letecky z Cairns do Alice Springs. Zájemci navštíví historickou telegrafní stanici v Alice Springs. Působivá vyhlídka z Anzac Hill. Koryto Finke, největší řeky centrální Austrálie. Nocleh v Alice Springs. (Pořadí navštívených míst v oblasti Rudého středu se může změnit dle aktuální situace.)

10. den

Oázy McDonnellova pohoří. Prolézačky uzoučkého kaňonu Standley Chasm, často se skalními klokany. Neobyčejné skalní tvary i barvy Rainbow Valley (dle aktuálního počasí a stavu cesty). Velbloudí farma. Nocleh v oblasti Kings Canyon.

11. den

Pouštní výšlap k okraji majestátního Kings Canyonu. Stolová Connorsova hora. Zastávka na farmě Curtin Springs. Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní malby a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru (UNESCO). Nocleh v oblasti Uluru.

12. den

Rudý východ slunce nad Uluru. Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přelet do Sydney. Prohlídka večerní metropole. Nocleh v Sydney. 

13. den

Sydney. Uličky Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, zájemci navštíví věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře (UNESCO). Nejstarší čtvrt The Rocks, pro zájemce výstup na pilíř Harbour Bridge. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay. Nocleh v Sydney.

14. den

Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Pro zájemce Scenic World s vodopády, uhelným dolem a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Túra na dno Grand Canyonu. Nocleh v Sydney. 

15. den

Dopoledne program v Sydney. Odpoledne odjezd na letiště, večerní odlet domů

16. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Melbourne – Cairns, Cairns – Alice Springs a Uluru – Sydney
 • Doprava pronajatým mikrobusem
 • Ubytování 12x v komfortních hotelech a apartmánech, kategorie 3*, 1x v komfortních dvoulůžkových (postelemi vybavených) safari stanech v oblasti Kings Canyonu.
 • Plavba lodí okolo Opera House v Sydney
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum před odletem zdarma, v případě vyřízení přes CK 300 Kč
 • Stravování
 • Vstupy do památek, muzeí a na atrakce
 • Lanovky, lodní doprava
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 18 400 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Na tento zájezd nabízíme některé fakultativní aktivity i formou balíčků. Balíčky je třeba objednat nejpozději měsíc před odletem, abychom byli schopní garantovat dostupnost aktivity.

Balíček Austrálie obsahuje:

 • Vstup do přírodního parku Hartley´s Crocodile Adventures
 • Celodenní plavbu na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem
 • Tradiční grilování na velbloudí farmě
 • Vstup do Scenic World Katoomba včetně jízdy po nejstrmější železnici světa
 • Vstup do Zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill a Muzea zlata

Celková cena jednotlivých aktivit v balíčku je 314 AUD. Při objednání v rámci balíčku nabízíme cenu o 17 % nižší, tedy 260 AUD.

Tyto aktivity je možné objednat i během zájezdu, ovšem bez garance dostupnosti a zvýhodněné ceny. Doporučujeme vybrat aktivity již při doplatku zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace. Částka se hradí v Kč (dle aktuálního kurzu australského dolaru) spolu s doplatkem za zájezd. Ceny se mohou změnit.

Ostatní aktivity se objednávají a hradí přímo na místě:

 • Lanovka Skyrail Kuranda - oneway: 51 AUD
 • Skanzen Tjapukai: 60 AUD
 • Mossman Gorge Kuku Yalanji: 60 AUD (cca 90 min. s průvodcem) 
 • Celodenní plavba na Utes – Reef Day Tripper: 149 AUD nebo plavba na Utes - Green Island: 90 AUD
 • RFDS – Létající doktoři: 25 AUD
 • Telegrafní stanice: 25 AUD
 • BBQ na farmě: odhadem 15 AUD
 • Desert Park Alice Springs: 25 AUD
 • Helikoptéry na Great Ocean Road: od 145 AUD (15min.)
 • Eureka Skydeck v Melbourne: 20 AUD
 • Sydney Tower: 27 AUD
 • Sydney Akvárium: 35 AUD
 • Sydney Námořní muzeum: 27 AUD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta je určena všem, kteří chtějí vidět maximum, ale preferují komfortní cestování. Dlouhé přesuny zpříjemní místní přelety, ostatní doprava po zemi je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12 osob), který řídí průvodce zájezdu.

Program přináší vše, co Austrálie dokáže nabídnout. Akce není rekreací, ale zajímavou a náročnou poznávací cestou. Čas na odpočinek je vyměřován. Odměnou vám může být všestranný obrázek o této zemi. V programu není zařazen žádný noční přesun. Nejvíce (cca 50% času) strávíte poznáváním unikátní exotické flory a fauny (deštné pralesy, rudé písečné pouště, klokan, koala, ptakopysk, kasuár) s pěšími túrami (ne delšími než půl dne), 15% ve městech, 10% koupáním a pohybem u moře a výpravami na pobřežní ostrovy, 25% zaberou přejezdy a přelety.

Míra komfortu

Během zájezdu se setkáte s několika typy ubytování. Ubytování rezervujeme v kvalitních hotelech nebo apartmánech kategorie 3*-4*, bez stravy. Jde o dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC. Obvykle se jedná o hotely řetězce Ibis, Mercure, Comfort Inn, Goldenchain, apod. V oblasti Kings Canyon je 1x ubytování zajištěno v jednoduchých safari stanech (vybavených postelemi) se společným sociálním zařízením. Snažíme se využívat osvědčené ubytovací lokality, jsou-li na daný termín místa k dispozici. 

Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Nejskromnější za stravování (vlastní zásoby nakoupené v supermarketu + 1 x denně teplý oběd formou bufetu, asijské kuchyně apod.) tedy utratí asi 30 AUD/osoba/den, celkem tedy odhadem 400-500 AUD/osoba/zájezd. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Zájezd byl skvělý. Bala jsem maximálně spokojena po všech stránkách. Průvodi Miroslav a Jan výborní, Marek excelentní! Také velké poděkování Elišce Stříteské z kanceláře za přístup a vstřícnost při vyřizování zájezdu.

Jana B.

6.3.2018

Posílám velkou pochvalu oběma průvodcům (Mírovi Benešovi a Ivo Kolínský). Velmi obětaví, ochotní. Ještě jednou Vaším prostřednictvím bych jim ráda upřímně poděkovala, jak skvěle se celé skupině věnovali. S pozdravem  

Magdalena R.

30.11.2017

Dobrý den, moc Vám děkuji za super "výlet za klokany". Vše bylo zajištěno perfektně, místní průvodci na "1", hotely komfortní...  Užili jsme si to a mooooc děkujeme! 

Dáša M.

7.12.2016

Podobné zájezdy

Australský komplet
401 Australský komplet

Tasmánie, Rudý střed a Velký bariérový útes

7.10. - 28.10.2023
+ další 1 termín
22 dní
Nový Zéland
418 Nový Zéland

Přírodní krásy země Maorů

10.11. - 1.12.2023
+ další 1 termín
22 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)