Zážitkový Laos

947

Zážitkový Laos

Blíž přírodě, blíž k místním lidem

Akce do Laosu s Pavlem Okenkou v malé skupince do 8 osob!

NovinkaPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 8

Co si představíte, když se řekne Laos? Že nevíte? Nevadí, my vám prozradíme tajný tip: Pro cestovatele je Laos tou nejméně známou ze všech zemí jihovýchodní Asie. Neprávem opomíjený malebný kout bývalé Indočíny jenom proto, že na rozdíl od svých hojněji navštěvovaných sousedů nemá moře. O to víc jsou pak návštěvníci překvapeni a okouzleni nevídaně pestrým mixem zážitků. V tomto programu vám nabízíme to nejlepší z laoské přírody, historie a chutí.

Laos nabízí cestovatelům stále ještě autentický, nekašírovaný životní styl Asie. Z nekonečných zelených lesů ční strmé krasové hory s jeskyněmi. V údolích kolem řek spokojeně žijí polozapomenuté vesnice etnických menšin. Ze zelených úbočí tečou desítky vodopádů. Majestátní Mekong tvoří přirozenou tepnu krajiny. Unikátní památky si v ničem nezadají se známějšími sousedy, naopak je v mnohém předčí a nadto netrpí zástupy turistů. V této roční době, po období dešťů, je příroda nejhezčí. Počasí je svěží, vodopády jsou plné vody, na polích probíhá sklizeň rýže.  Pojďte tajemný Laos prozkoumat aktivně od severu k jihu s námi. Po cestách, na lodi i podzemím. 

Termíny a rezervace

Termín: 18.10. - 7.11.201921 dní / 18 nocí (21 dní / 18 nocí)Cena: 58 400 Kčletenka asi 25 000 Kč (letenka asi 25 000 Kč)Nekatalogový zájezd, cena je stanovena dohodou a nevztahují se na ni žádné slevy. Rezervovat
Termín: 18.10. - 1.11.201915 dní / 12 nocí (15 dní / 12 nocí)Cena: 49 500 Kčletenka asi 25 000 Kč (letenka asi 25 000 Kč)Nekatalogový zájezd, cena je stanovena dohodou a nevztahují se na ni žádné slevy. Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky - objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu č...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 18.10. - 7.11.2019

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do LAOSU. Země majestátného Mekongu, zelených kopců a vodopádů. Buddhistické kláštery, etnické vesnice a památky, které vás překvapí. Nocleh na palubě letadla.

2. den

Přílet do Luang Prabang. Pro zájemce návštěva nočního trhu. Záplava ručně tkaných a dřevěných výrobků. První ochutnávky laoského jídla. Tradiční laoská bylinná sauna, masáže chodidel i celého těla. Nocleh v Luang Prabang.

3. den

Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Ranní trh s neopakovatelnou atmosférou. Neznámé plody, koření, žáby, ryby, úlovky z lesa, řasy z Mekongu… Překvapivě harmonický mix tradiční laoské a francouzské koloniální architektury ve své nejlepší formě. Bývalý královský palác – dnes Národní muzeum. Nejstarší chrám města Wat Xienthong se stromem života i pohřebním vozem členů královské rodiny. Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si, kde se osvěžíme v křišťálové vodě a nahlédneme do záchranného centra medvěda malajského. Nocleh v Luang Prabang.

4. den

Odjezd z Luang Prabang do lesů v hornaté oblasti na severu Laosu. Po cestě se zastavíme ve vesnicích etnických menšin a na oběd v lokální restauraci. Vyhlídku na město Oudomxai si vychutnáme z kopce se stúpou Phou That. Návštěva vodopádu Nam Kat Yorlapa v chráněné rezervaci Phou Hiphi. Vesnice příslušníků etnika Khmu, které se z velké části ještě drží své původní víry – animismu. Nocleh v Nam Kat Yorlapa.

5. den

Přesun zelenou krajinou do Muang Laa, kde navštívíme poutnický chrám Wat Phra Singkham se starobylou sochu Buddhy, která má moc plnit přání příchozím zdaleka i zblízka. Návštěva slaných termálních pramenů. Kolem řeky Nam Phak do vzdálené vesnice Pak Nam Noi, kde příslušnice národa Akha stále chodí a pracují v tradičních krojích. Vesnice horských kmenů LaoLee a Loma v civilizací málo dotčené krajině. Nocleh ve vesnici Muang Khua.

6. den

Dřevěnou lodí po proudu řeky Nam Ou. Plavba krásným údolím kolem vesniček, s obědem po cestě. Po příjezdu do vesničky Ban Sop Chem se ubytujeme u místních lidí. Poznáme život horalů zblízka a navštívíme domácí tkalcovskou dílnu. Zde nebudeme jenom diváci, kteří obdivují šikovnost místních lidí, ale tentokrát budeme mít i možnost ukázat svou zručnost. Utkáme si výtvor vlastníma rukama? Nocleh v Sop Chem.

7. den

Dál na jih lodí po řece Nam Ou do vesnice Muang Ngoi uprostřed krasových kopců. Pěší výlet idylickou vápencovou krajinou k jeskyni Tham Kang. Jako přirozený úkryt ji využívali vesničané při bombardování během americko - vietnamského konfliktu. Nocleh v Muang Ngoi.

8. den

Pěší výlet rýžovými políčky z vesnice Ban Sop Kong ke skrytému vodopádu Tad Mok. Možnost koupání v jeho chladivé vodě. Poslední úsek plavby lodí po řece Nam Ou do městečka Nong Khiaw pod vápencovými útesy. Odpolední návrat pozemní dopravou zpátky do Luang Phrabang. Nocleh v Luang Prabang.

9. den

Tento den pronikneme ještě hlouběji do každodenního laoského života v bezprostředním okolí Luang Prabangu. Living Land - unikátní návštěva laoské farmy, kde si během pár hodin můžeme zkusit všechny fáze pěstování rýže: od sázení po sklizeň, včetně orání s vodním buvolem. Odměnou nám bude nejen raritní zkušenost ale i chutný oběd připravený z místních surovin. Odpolední návštěva kaskádovitých vodopádů Tad Sae se sloním táborem. Možnost jízdy, a dokonce i koupáni se slonem ve vodopádech. Pro zájemce bude v podvečer připravena škola vaření laoské kuchyně přímo doma u našeho lokálního průvodce. Víc autenticky už to nejde. Společně nakoupíme suroviny na místním trhu, pod jeho dohledem navaříme a výsledek společně povečeříme. Nocleh v Luang Prabang.

10. den

Přesun z Luang Prabang na jihozápad, do města Phonsavan, které je výchozím bodem k objevování tajemné Planiny džbánů. Po cestě fotogenické vyhlídky do krajiny. Zastávky ve vesnicích. Nocleh v Phonsavan.

11. den

Tajemstvím opředená Planina džbánů. Je jich několik tisíc a největší kamenné džbány měří na výšku tři metry a váží více než 6 tun. Západní svět je objevil ve třicátých letech 20. století a od té doby ho nepřestávají fascinovat. Jak jsou staré? Jak a kdo je sem dopravil, když nejbližší pískovcový lom je vzdálený desítky kilometrů? Opuštěné sídlo dávného království Muang Khoun a jeho přízračné chrámy. Oblast hodně trpěla bombardováním za americko-vietnamského konfliktu. Krátery po bombách jsou dodnes patrné. Pro zájemce návštěva centra a expozice místní organizace, která se zabývá odstraňováním nevybuchlých min a bomb. Nocleh v Phonsavan.

12. den

Jízda do Vientiane. Návštěva Buddha Parku na místě, kde Mekong tvoří přirozenou hranici mezi Laosem a Thajskem. Dílo místního mystika a jeho následovníků. Bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Návštěva živého nočního trhu na nábřeží. Nocleh ve Vientiane.

13. den

Vientiane, hlavní město Laosu s příjemně domáckou atmosférou. Dopolední prohlídka města. Pha That Luang - velká zlatá stúpa s Buddhovou relikvií a národní symbol. Wat Si Saket - nejstarší dochovaný chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Odpolední přesun na jih, do provincie Khammouane ve středním Laosu. Vyhlídka na “kamenný les”, vápencové jehly čnící nad vrcholky stromů. Nocleh v Kong Lor.

MOŽNOST ZKRÁCENÍ ZÁJEZDU. MOŽNOST ODLETU Z VIENTIANE. 14.DEN, PŘÍLET DOMŮ 15.DEN

14. den

Kong Lor – nejdelší přístupná jeskyně Laosu v národním parku Phu Hin Bun. Rýžová políčka, ze kterých se zvedají vápencové útesy. Přírodní unikát - plavba lodí po podzemní řece 7 kilometrů dlouhou jeskyní. Pro zájemce nenáročné vyjížďky na kole krasovou oblastí. Nocleh v Kong Lor.

15. den

Jízda na jih. Zastávka v Buddhově jeskyni Tham Pa Fa. Po staletí zapomenutá a znovu objevená teprve v roce 2004. Uvnitř uchovává 229 různě velkých bronzových soch Buddhu. Nocleh v Savannakhet. Půvabné městečko na břehu Mekongu s francouzskou koloniální architekturou a večerním trhem na náměstí. Nocleh v Savannakhet.

16. den

Úrodná vysočina Bolaven Plateau, návštěva kávových plantáží. Necháme se zlákat ke koupi kávy, čaje a koření? Procházky svěží krajinou kolem vodopádů Tad E-Tu, Tad Yuang a Tad Fang, jenž je se svou výškou 120 metrů nejvyšším v Laosu. Nocleh v Pakse.

17. den

Prastarý Wat Phou, chrámový komplex starých Khmérů na terasách v horském úbočí, který je spolu s okolní kulturní krajinou Champasak zapsán do seznamu UNESCO. Je starší než Angkor Wat a stále využíván věřícími. Hřmící vodopády na Mekongu Khone Phapheng. Večerní příjezd do oblasti Si Pan Don alias 4000 ostrovů. Nocleh v Si Pan Don.

18. den

Výlet do ostrovní krajiny Si Pan Don s pohodovou atmosférou. Pro zájemce vyjížďka na kole. Šířka Mekongu zde dosahuje až 12 km a tvoří vnitrozemskou deltu. Návštěva Liphi, vodopádů na Mekongu. Asijský veletok tady opouští hornatý Laos a s burácením padá přes hranici do úrodné Kambodže. Pozůstatky staré francouzské železnice. Vzácně je tu možné zahlédnout i kriticky ohrožené sladkovodní delfíny. Nocleh v Si Pan Don.

19. den

Návrat lodí a následně přejezd autobusem do Pakse a přelet do Vientianne či Bangkoku.

20. - 21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Pozemní doprava kombinovaná, 1x dálkový bus, pronajaté minivany, plavba lodí. 
 • Ubytování 17x/11x v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a stropním fénem, na některých místech s klimatizací 1x u místních lidí. 
 • Snídaně. 
 • Tkalcovská dílna, návštěva farmy Living Land s obědem, kurz vaření s večeří. 
 • Plavba jeskyní Kong Lor a pronájem kola. 
 • Vstupy do národních parků. 
 • Návštěva sloního tábora. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce dle potřeb. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy cca 25 000 Kč. 
 • Vstupní vízum do Laosu 30 USD na hranicích. 
 • Stravování mimo snídaně. 
 • Vstupy do památek. 
 • Fakultativní výlety. 
 • Spropitné místním řidičům a průvodcům. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč (15 dní) / 9 500 Kč (21 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Laosu je určen nejen milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst, pozorování života místních a případně i na zážitky ve formě vyzkoušení si některých farmářských a kulinářských aktivit. Po dobu akce budeme využívat kombinovanou dopravu: pronajatá vozidla, 1x místní dálkový autobus, několikrát plavbu lodí. Do časového harmonogramu akce není zahrnut žádný noční přesun.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, vybavené stropním fénem, na některých místech s klimatizací. 1x bude zajištěný nocleh u místních lidí. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. V rámci programu zájezdu bude možnost absolvovat "školu vaření" u lokálního průvodce - společný nákup surovin na místním trhu, příprava pokrmu a následně společná konzumace výtvorů. Zájemci vyzkouší i pěstování rýže, od sázení po sklizeň, včetně orání s vodním buvolem. Zážitky čekají na každém kroku!

Podobné zájezdy

Pět zemí jihovýchodní Asie
204 Pět zemí jihovýchodní Asie

Thajsko - Barma - Laos - Malajsie - Singapur

10.11. - 28.11.2019
+ další 1 termín
19 dní
Thajsko - Barma (Myanmar) - Laos
205 Thajsko - Barma (Myanmar) - Laos

Památky, příroda i pláže

10.11. - 24.11.2019
15 dní
Thajsko - Laos - Vietnam
210 Thajsko - Laos - Vietnam

Památky a bílé pláže

18.12. - 11.1.2020
+ další 1 termín
25 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog