Zážitkové Japonsko

262

Zážitkové Japonsko

Zemí tradic, velkoměst a přírodních krás

Japonské léto plné zážitků

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Slavné tradice i nejmodernější současnost plné zážitků. Skvostnými šinkanzeny projedeme atraktivní zemí ostrovy Hókkaidó a největší Honšú. Skleněné mrakodrapy třpytící se ve slunci. Dekadentní zábava v ulicích přecházejících neony. Skvělé jídlo i kalíšek vynikajícího sake. Ztichlé zahrady zenových chrámů. Rýžová pole ve stínu horských velikánů. Plachý úsměv gejši cupitající v kimonu uličkami Gionu. Červené brány torii vedoucích do světa bohů. Rušné ulice Tokia a kontrast nádherné přírody a ztichlých chrámů. Císařské Kjóto, chrámová Nara či svérázná Ósaka. To vše a víc nabízí Japonsko.

V tomto programu do Japonska jsme se zaměřili především na zážitky. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Termín:  9.6. - 29.6.2023 21 dní / 19 nocí  (21 dní / 19 nocí) Cena:  82 400 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do JAPONSKA.

2. den

Přílet do Sappora na ostrově Hókkaidó. Podle času příletu večerní prohlídka města.

3. den

V olympijském Sapporu si připomeneme zimní hry v roce 1972. Návštěva skokanských můstků a muzea. Populární bulvár Ódóri se slavnou hodinovou věží, kde se každoročně koná impozantní taneční festival Yosakoi Soran macuri. Ochutnáme i místní pivo a výborné nudle rámen?

4. den

Jednodenní výlet do oblasti Furano a Biei, kde jsou nejkrásnější květinové farmy. Místní kopce během léta hrají všemi barvami a vůně statisíců květin vás omámí.

5. den

Cesta do NP Daisecuzanu, největšího japonského národního parku. Výjezd lanovkou a poslední úsek cesty na náhorní plošinu dojdeme klidnou chůzí. Sopečné pohoří nás uchvátí dramatickou scenérií, lahodným vzduchem a přátelskými horaly. Odpočinek u horské chatky, fantastické výhledy, krátké procházky po okolí, pro zájemce možnost vystoupat na některý z okolních kopců. Večer návrat do Asahikawy.

6. den

Sopečná krajina nás bude provázet i dnes. Navštívíme lázeňské město Noboribecu, tzv. bránu do pekel. Svatyně Pána buddhistického pekla, procházka parkem s barevnými jezírky, nad nimiž stoupají oblaka kouře. Dopřejeme si koupel nohou v místní přírodní lázni.

7. den

Z brány pekel přejedeme k bráně severu. Hakodate, jeden z prvních přístavů otevřených cizincům, nás uvítá lahodnými pochoutkami ranního trhu. Projdeme se přístavem se starými cihlovými překladišti, dáme si čaj o páté v cizinecké čtvrti a večer se podíváme na jeden z nejkrásnějších pohledů na noční město na světě.

8. den

Z Hakodate přejedeme rychlovlakem nejdelším podmořským tunelem na světě na ostrov Honšú. Cestou na jih zastávka v Sendai, odkud si uděláme výlet do atmosférického chrámu v horách Jamadera.

9. den

Ráno vyrazíme do NP Nikkó, národního parku v podhůří japonských Alp. Výstavní komplex chrámů Tóšógú. Obrovské zlaté sochy, hrobky japonských vládců v stinných cedrových lesích i tajemní buddhové strážící poutníky na cestě. Večer přejezd do Tokia.

10. den

Objevování vzrušujícího Tokia začneme na tržišti Cukidži. Posilněni některou z místních pochoutek se projdeme stříbrným bulvárem Ginza, odpočineme si v císařských zahradách a zavítáme do muzea ikony pop artového umění Kusamy Jajoi. Ochutnáme večer saké v některém ze svérázných místních barů?

11. den

Ranní prohlídka ostrova Odaiba s futuristickou architekturou, sochou svobody a pohledem na slavný Rainbow bridge. Dech beroucí výstava Borderless, která vás vezme do jiného světa. Po řece Sumida proplujeme Tokiem do starosvětské čtvrti Asakusa s živým chrámem Sensódži, Hromovou branou.

12. den

Začátek léta je pro Japonce obdobím hortenzií a jedno z nejkrásnějších míst, pro jejich obdivování je dozajista Kamakura. V přímořském městečku nás kromě Hortenziového chrámu čeká obří Buddha, bohyně milosrdenství Hasedera, pestrá ulice vedoucí ke svatyni boha války Hačimangú či procházka nad městem a praní peněz po „japonsku“.

13. den

Poslední den v Tokiu navštívíme svatyni Meidži Džingú v rozlehlém parku, bláznivou módní ulici Takešita, elegantní muzeum dřevořezů ukijoe. Překročíme nejrušnější křižovatku světa na Šibuje, vypravíme se mezi skleněné mrakodrapy a večer zakončíme ve velkém stylu ve čtvrti neonů a pokleslé zábavy Kabukičó.

14. den

Ráno přejedeme do Ósaky, města zábavy a skvělého jídla zahájíme výpravou na hrad. Odtud si zajedeme na stylový oběd do retro čtvrti Šinsekai, odkud se vypravíme na Nambu, místo, kde vzkvétá obchod a zábava už několik století. Čekají nás karaoke bary, pačinko herny, neonové poutače a samozřejmě další lahodné jídlo!

15. den

Následující den trochu zvolníme a zajedeme do Nary. Chrámové město je domovem největší dřevěné stavby světa chrámu Tódaidži a několika seti malých, ochočených jelínků. Projdeme se parkem i místními úchvatnými zahradami a cestou zpět se zastavíme v čajovém městečku Udži. Ochutnáme prvotřídní zelený čaj a zavítáme do vzdušného Paláce fénixů.

16. den

Ráno vyrazíme do Hirošimy. V moderním městě s výborným jídlem navštívíme zahrady a hradní věž, než se přesuneme do Mírového parku. Kromě smutné připomínky konce druhé světové války v podobě ruin Letzlova průmyslového paláce se podíváme i do tematického muzea a projdeme si jednotlivé monumenty.

17. den

Odpočinek na posvátném ostrově Mijadžima. Slavný chrám na vodě s plovoucí branou torii. Lanovkou vyjedeme na horu Misen s chrámem věčného ohně a fantastickým rozhledem na okolní moře a ostrůvky.

18. den

Na závěr našeho pobytu nás čeká starobylé císařské Kjóto. Prohlédneme si samurajské domky, nakoupíme sladkosti a suvenýry na trhu Nišiki, ve čtvrti Fušimi proslaveného výrobou saké ochutnáme rýžové víno. Obejdeme posvátnou horu se svatyní tisíce bran torii Fušimy Inari a užijeme si atmosféru jednoho z nejmagičtějších míst Japonska.

19. den

Projdeme se v malebných uličkách kolem chrámu Kijomizudera. Navštívíme několik nejikoničtějších míst jako je svatyně Jasaka, ale i skrytá, o to však autentičtější zákoutí. Dáme si jako místní kávu na břehu řeky Kamogawa a navštívíme čtvrť gejš Gion, kde nás čeká setkání s gejšou a taneční vystoupení.

20. den

Poslední den v Kjótu si užijeme Zlatý pavilon a zenové chrámy známé nejen poklidnou atmosférou, ale i vytříbenými suchými zahradami.  Čeká nás přesun do Severních hor, kde si prohlédneme svatyni Kifune a volnou chůzí horami dojdeme přibližně za hodinu do městečka Kurama proslaveného majestátním chrámem a horkými prameny, kde si po dlouhém dni odpočineme v lázni rotemburo. Návrat zpět do Osaky.

21. den

Poslední rozloučení s Japonskem a letecký návrat z Osaky domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD
 • Lanovky a plavby trajekty, lodička na řece Sumida
 • 18x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl
 • Snídaně na japonský způsob
 • Vstup na výstavu Borderless a setkání s gejšou
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 20 000 Kč
 • Stravování mimo snídaní
 • Vstupy do památek a muzeí cca 4000 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní výlety a aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD.

Trajekty se přepravíme na ostrovy a po řece Sumida. Lanovku využijeme v Japonských alpách a na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným.  Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál
230 Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

Zážitkové podzimní Japonsko
271 Zážitkové podzimní Japonsko

Země vycházejícího slunce

8.10. - 28.10.2023
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.