Zážitkové Japonsko

262

Zážitkové Japonsko

Zemí tradic, velkoměst a přírodních krás

Japonské léto plné zážitků

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Slavné tradice i nejmodernější současnost plné zážitků. Skvostnými šinkanzeny projedeme atraktivní zemí ostrovy Hókkaidó a největší Honšú. Skleněné mrakodrapy třpytící se ve slunci. Dekadentní zábava v ulicích přecházejících neony. Skvělé jídlo i kalíšek vynikajícího sake. Ztichlé zahrady zenových chrámů. Rýžová pole ve stínu horských velikánů. Plachý úsměv gejši cupitající v kimonu uličkami Gionu. Červené brány torii vedoucích do světa bohů. Rušné ulice Tokia a kontrast nádherné přírody a ztichlých chrámů. Císařské Kjóto, chrámová Nara či svérázná Ósaka. To vše a víc nabízí Japonsko.

V tomto programu do Japonska jsme se zaměřili především na zážitky. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Termín:  10.6. - 30.6.2022 21 dní / 19 nocí  (21 dní / 19 nocí) Cena:  82 400 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do JAPONSKA.

2. den

Přílet do Sappora na ostrově Hókkaidó. Podle času příletu večerní prohlídka města.

3. den

V olympijském Sapporu si připomeneme zimní hry v roce 1972. Návštěva skokanských můstků a muzea. Populární bulvár Ódóri se slavnou hodinovou věží, kde se každoročně koná impozantní taneční festival Yosakoi Soran macuri. Ochutnáme i místní pivo a výborné nudle rámen?

4. den

Jednodenní výlet do oblasti Furano a Biei, kde jsou nejkrásnější květinové farmy. Místní kopce během léta hrají všemi barvami a vůně statisíců květin vás omámí.

5. den

Cesta do NP Daisecuzanu, největšího japonského národního parku. Výjezd lanovkou a poslední úsek cesty na náhorní plošinu dojdeme klidnou chůzí. Sopečné pohoří nás uchvátí dramatickou scenérií, lahodným vzduchem a přátelskými horaly. Odpočinek u horské chatky, fantastické výhledy, krátké procházky po okolí, pro zájemce možnost vystoupat na některý z okolních kopců. Večer návrat do Asahikawy.

6. den

Sopečná krajina nás bude provázet i dnes. Navštívíme lázeňské město Noboribecu, tzv. bránu do pekel. Svatyně Pána buddhistického pekla, procházka parkem s barevnými jezírky, nad nimiž stoupají oblaka kouře. Dopřejeme si koupel nohou v místní přírodní lázni.

7. den

Z brány pekel přejedeme k bráně severu. Hakodate, jeden z prvních přístavů otevřených cizincům, nás uvítá lahodnými pochoutkami ranního trhu. Projdeme se přístavem se starými cihlovými překladišti, dáme si čaj o páté v cizinecké čtvrti a večer se podíváme na jeden z nejkrásnějších pohledů na noční město na světě.

8. den

Z Hakodate přejedeme rychlovlakem nejdelším podmořským tunelem na světě na ostrov Honšú. Cestou na jih zastávka v Sendai, odkud si uděláme výlet do atmosférického chrámu v horách Jamadera.

9. den

Ráno vyrazíme do NP Nikkó, národního parku v podhůří japonských Alp. Výstavní komplex chrámů Tóšógú. Obrovské zlaté sochy, hrobky japonských vládců v stinných cedrových lesích i tajemní buddhové strážící poutníky na cestě. Večer přejezd do Tokia.

10. den

Objevování vzrušujícího Tokia začneme na tržišti Cukidži. Posilněni některou z místních pochoutek se projdeme stříbrným bulvárem Ginza, odpočineme si v císařských zahradách a zavítáme do muzea ikony pop artového umění Kusamy Jajoi. Ochutnáme večer saké v některém ze svérázných místních barů?

11. den

Ranní prohlídka ostrova Odaiba s futuristickou architekturou, sochou svobody a pohledem na slavný Rainbow bridge. Dech beroucí výstava Borderless, která vás vezme do jiného světa. Po řece Sumida proplujeme Tokiem do starosvětské čtvrti Asakusa s živým chrámem Sensódži, Hromovou branou.

12. den

Začátek léta je pro Japonce obdobím hortenzií a jedno z nejkrásnějších míst, pro jejich obdivování je dozajista Kamakura. V přímořském městečku nás kromě Hortenziového chrámu čeká obří Buddha, bohyně milosrdenství Hasedera, pestrá ulice vedoucí ke svatyni boha války Hačimangú či procházka nad městem a praní peněz po „japonsku“.

13. den

Poslední den v Tokiu navštívíme svatyni Meidži Džingú v rozlehlém parku, bláznivou módní ulici Takešita, elegantní muzeum dřevořezů ukijoe. Překročíme nejrušnější křižovatku světa na Šibuje, vypravíme se mezi skleněné mrakodrapy a večer zakončíme ve velkém stylu ve čtvrti neonů a pokleslé zábavy Kabukičó.

14. den

Ráno přejedeme do Ósaky, města zábavy a skvělého jídla zahájíme výpravou na hrad. Odtud si zajedeme na stylový oběd do retro čtvrti Šinsekai, odkud se vypravíme na Nambu, místo, kde vzkvétá obchod a zábava už několik století. Čekají nás karaoke bary, pačinko herny, neonové poutače a samozřejmě další lahodné jídlo!

15. den

Následující den trochu zvolníme a zajedeme do Nary. Chrámové město je domovem největší dřevěné stavby světa chrámu Tódaidži a několika seti malých, ochočených jelínků. Projdeme se parkem i místními úchvatnými zahradami a cestou zpět se zastavíme v čajovém městečku Udži. Ochutnáme prvotřídní zelený čaj a zavítáme do vzdušného Paláce fénixů.

16. den

Ráno vyrazíme do Hirošimy. V moderním městě s výborným jídlem navštívíme zahrady a hradní věž, než se přesuneme do Mírového parku. Kromě smutné připomínky konce druhé světové války v podobě ruin Letzlova průmyslového paláce se podíváme i do tematického muzea a projdeme si jednotlivé monumenty.

17. den

Odpočinek na posvátném ostrově Mijadžima. Slavný chrám na vodě s plovoucí branou torii. Lanovkou vyjedeme na horu Misen s chrámem věčného ohně a fantastickým rozhledem na okolní moře a ostrůvky.

18. den

Na závěr našeho pobytu nás čeká starobylé císařské Kjóto. Prohlédneme si samurajské domky, nakoupíme sladkosti a suvenýry na trhu Nišiki, ve čtvrti Fušimi proslaveného výrobou saké ochutnáme rýžové víno. Obejdeme posvátnou horu se svatyní tisíce bran torii Fušimy Inari a užijeme si atmosféru jednoho z nejmagičtějších míst Japonska.

19. den

Projdeme se v malebných uličkách kolem chrámu Kijomizudera. Navštívíme několik nejikoničtějších míst jako je svatyně Jasaka, ale i skrytá, o to však autentičtější zákoutí. Dáme si jako místní kávu na břehu řeky Kamogawa a navštívíme čtvrť gejš Gion, kde nás čeká setkání s gejšou a taneční vystoupení.

20. den

Poslední den v Kjótu si užijeme Zlatý pavilon a zenové chrámy známé nejen poklidnou atmosférou, ale i vytříbenými suchými zahradami.  Čeká nás přesun do Severních hor, kde si prohlédneme svatyni Kifune a volnou chůzí horami dojdeme přibližně za hodinu do městečka Kurama proslaveného majestátním chrámem a horkými prameny, kde si po dlouhém dni odpočineme v lázni rotemburo. Návrat zpět do Osaky.

21. den

Poslední rozloučení s Japonskem a letecký návrat z Osaky domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD
 • Lanovky a plavby trajekty, lodička na řece Sumida
 • 18x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl
 • Snídaně na japonský způsob
 • Vstup na výstavu Borderless a setkání s gejšou
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 20 000 Kč
 • Stravování mimo snídaní
 • Vstupy do památek a muzeí cca 4000 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní výlety a aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD.

Trajekty se přepravíme na ostrovy a po řece Sumida. Lanovku využijeme v Japonských alpách a na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným.  Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál
230 Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

5.4. - 22.4.2022
+ další 1 termín
18 dní
Zážitkové podzimní Japonsko
271 Zážitkové podzimní Japonsko

Země vycházejícího slunce

9.10. - 29.10.2022
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog