Zážitkové Filipíny

259B

Zážitkové Filipíny

Země sedmi tisíc ostrovů s rajskými plážemi

Tropická příroda, nádherné pláže a dobrodružství

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Cesta plná zážitků! Rozmanitá příroda a specifická asijsko-křesťanská kultura. Čokoládové hory, domov nejmenšího primáta na světě, obří motýli i barokní katedrály z dob španělské kolonizace. Pro milovníky adrenalinu je určena plavba s velrybími žraloky či zipline na atraktivních místech. Vrcholem programu je bájný ostrov PALAWAN. Plavba po nejdelší podzemní řece světa až na vápencové ostrůvky s modrými lagunami. Průzkum okolních ostrůvků s plážemi ve stylu karibské idylky. V zemi sedmi tisíci ostrovů a průzračných moří odkryjeme podvodní svět s pestrými korálovými útesy. Vyhlášená kuchyně i místní rum.

Atraktivní program v dané destinaci určený především pro milovníky přírody a jihoasijské kultury. To všechno Filipíny nabízí v nepřeberné míře. Bohatá kulturní tradice, překrásná příroda a tyrkysové moře musí nadchnout každého cestovatele! Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny, které se nebojí aktivnější dovolené a nových zážitků. 

Termíny a rezervace

Termín:  26.11. - 12.12.2022 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  67 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  27.12. - 12.1.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  72 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  14.1. - 30.1.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  75 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.11. - 12.12.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  75 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 11.1.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  75 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Růžena

Růžena Duchková

Malá mořská víla, která se vzhlédla v jihovýchodní Asii, kde také tráví více času než v rodné Praze. Pochopitelně se ráda zdržuje poblíž rovníku ideálně na dosah moře či zelené přírody. Svou cestu si však dokáže bez váhání proklestit i betonovou džunglí jako je Manila či Bangkok. Není tomu dlouh...

Více informací o průvodci

Růžena Duchková 26.11. - 12.12.2022
27.12. - 12.1.2023
14.1. - 30.1.2023
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na FILIPÍNY, do hlavního města Manily, v minulosti známé jako Perla orientu. Prohlídka historické „vesnice za zdmi“ Intramuros se zachovalou španělskou koloniální architekturou. Procházka Čínskou čtvrtí hojně posetou restauracemi, zlatnictvími a čínskou medicínou. Katedrála Quiapo. Ochutnávka asijských specialit na místních trzích.

3. den

Celodenní výlet k vodopádům Magdapio (Pagsanjan). Tropický porost a bujná vegetace na dosah. Vyjížďka na lodích peřejemi nádherného kaňonu lemovaného džunglí.

4. den

Letecky na ostrov Panglao (případně na Bohol v závislosti na leteckém spojení) vyhlášený svými plážemi. Ubytování na pláži Alona, jedné z nejkrásnějších na Visajských ostrovech.

5. den

Ostrov Panglao, zasloužený relax a koupání na pláži Alona. Fakultativně výlet na ostrůvek Balicasag či netopýří jeskyně Hinagdanan, šnorchlování na severu ostrova. Podmořský ráj, šance na mořské želvy.

6. den

Celodenní výlet na ostrov Bohol. Šnorchlování se žraloky obřími (100 % úspěšnost). Výlet na Čokoládové hory, více než 1 300 souměrně tvarovaných kopečků. Místní legenda tvrdí, že jsou to slzy smutného obra. Nezapomenutelný pohled z vyhlídky na okolní krajinu. Návštěva chovného centra nártouna – nejmenšího primáta na světě. Poobědváme na výletní lodi plovoucí po řece Loboc, s živou hudbou. Pro milovníky adrenalinu je určena zipline nad údolím. Hadí a motýlí farma, starý kostel v Baclayon. Nabitý den plný zážitků!

7. den

Přeprava na Palawan, který byl již několikátým rokem za sebou zvolen v prestižních cestovatelských anketách jako nejkrásnější ostrov světa. Nejprve trajektem z Tagbilaran do Cebu a následný přelet do Puerto Princesa. Nocleh v tropickém ráji, v oblasti podzemní řeky Sabang.

8. den

Pobřežní vesnička Sabang odříznutá od okolního světa pralesem. Dopolední plavba po jednom ze sedmi nových přírodních divů světa, podzemní řece sv. Pavla (UNESCO). Koupání na plážích. Zájemci si vychutnají jízdu na zipline nad mořským zálivem či plavbu loďkou mezi mangrovovými porosty.

9. - 10. den

Přejezd do legendárního místa Port Barton. Romantická zastávka, která nabízí výlety na okolní korálové ostrovy.

11. den

Cesta zeleným srdcem ostrova do pověstného El Nida. Dominanta pobřeží i se svou bohatou infrastrukturou soustředěnou do malého městečka, odkud je monumentální výhled na členité stěny vápencových ostrovů. Návštěva barů a místních restaurací s čerstvými mořskými plody.

12. den

Celodenní výlet na typických loďkách na Bacuitské ostrovy, které svou krásou a vápencovými pitoreskními útvary zahanbují i slavnou zátoku Ha Long. Ráj milovníků tropů - průzračná voda, korály a ryby, strmé vápencové skály čnějící z moře, laguny a jeskyně. Nezapomenutelný zážitek.

13. den

Celodenní odpočinek na jedné z idylických plážích. Možnost dalšího průzkumu Bacuitských ostrovů či návštěva pláže Nacpan.

14. den

Lodí na ostrov Coron (Busuanga), klenot zájmu milovníků podmořského světa a vodních aktivit. Podmořský život je zde vskutku pestrý. Vyhlídka na zátoku a blízké ostrovy. Fakultativně výlet loďkou do mangrovového porostu před západem slunce, když jsou zástupci ptačí říše aktivní.

15. den

Lodní výlet na brakické křišťálové jezero Baracuda. Šnorchlování se zastávkou na pláži jednoho z místních ostrůvků.

16. den

Přelet do Manily. Nákup posledních suvenýrů.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka 
 • Letištní taxy 
 • Vnitrostátní přelety Manila - Panglao či Bohol (dle leteckého spojení), Cebu - Palawan a Coron - Manila 
 • 14x ubytování v hotelech se snídaní, 1x oběd
 • Pronajaté minivany na delších trasách, jeepney, linková loď, na kratších trasách místní linková doprava (nadzemka, autobus, jeepney) či taxi (auto či tricykl)
 • Poznávací okruh po ostrově Bohol včetně vstupů 
 • Výlet k vodopádům Magdapio 
 • Lodní výlet po podzemní řece v Sabangu a vstup do jeskyně, výletní loď s obědem po řece Loboc, 1x lodní výlet po Bacuitských ostrovech v El Nidu s obědem, 1x lodní výlet na Coronu  
 • Lodní výlet na jezero Baracuda
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a muzeí 
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 500 Kč (od roku 2023 bude příplatek za single 9 000 Kč)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu v místní měně.

 • Jízda na zipline nad údolím 20 USD
 • Výlet loďkou do mangrovového porostu před západem slunce 10 USD
 • Dalši lodní výlety po Bacuitských ostrovech či Coronu 25-30 USD

Uvedené ceny jsou orientační a mohou se na místě měnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený zájemcům o hlubší pohled do kultury Filipín, ale především i milovníkům exotické přírody a podvodního světa s pestrými korálovými útesy. Poznávací cesta napříč zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou. Svébytná kultura, nevšední kulinářské zážitky i neuvěřitelné scenérie. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické značné množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, autobus, džípy, minivany. Podnikneme i několik lodních výletů a využijeme k přesunům mezi ostrovy i trajekty a rychlé lodě. Cena zájezdu zahrnuje i místní přelety Manila - Panglao nebo Bohol (dle leteckého spojení), Cebu - Puerto Princesa a Coron - Manila.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a obvykle s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 1x oběd. Během pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
23.7. - 12.8.2023
+ další 1 termín
21 dní
Zážitkový Vietnam
222 Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

18.10. - 5.11.2022
+ další 2 termíny
19 dní
Zážitkové Filipíny
259 Zážitkové Filipíny

Země sedmi tisíc ostrovů s tradicí Velikonoc

3.4. - 20.4.2023
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.