Zážitkové Filipíny

259B

Zážitkové Filipíny

Ostrovy sopek a pláží i návštěva léčitelů

Tropická příroda, nádherné pláže a kouzla léčitelů

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Doma už je pozdní podzim, a tak nastal čas vydat se na prosluněné tropické Filipíny objevovat jejich četné ostrovy a atraktivní pláže. Prozkoumáme nejen rozmanitou přírodu a specifickou asijsko-křesťanskou kulturu, ale nahlédneme i pod pokličku animistického domorodého léčitelství a staré magie. Z vrcholů sopek ohnivého kruhu a jejich lávových proudů sestoupíme dolů k moři a zaplaveme si s neškodnými žraloky velrybími. Tradiční léčitelé a čarodějové, věhlasná podzemní řeka v Sabangu, vápencové ostrůvky a pláže protkané modrými lagunami pověstného ostrova Palawan. V zemi sedmitisíce ostrovů a průzračných moří odkryjeme podvodní svět s pestrými korálovými útesy.

Atraktivní program v dané destinaci určený především pro milovníky přírody a jihoasijské kultury. To všechno Filipíny nabízí v nepřeberné míře. Bohatá kulturní tradice, překrásná příroda a tyrkysové moře musí nadchnout každého cestovatele! Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny, které se nebojí aktivnější dovolené a nových zážitků. 

Termíny a rezervace

Termín:  29.11. - 16.12.2020 18 dní / 16 nocí  (18 dní / 16 nocí) Cena:  75 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Růžena

Růžena Duchková

Malá mořská víla, která se vzhlédla v jihovýchodní Asii, kde také tráví více času než v rodné Praze. Pochopitelně se ráda zdržuje poblíž rovníku ideálně na dosah moře či zelené přírody. Svou cestu si však dokáže bez váhání proklestit i betonovou džunglí jako je Manila či Bangkok. Není tomu dlouh...

Více informací o průvodci

Růžena Duchková 29.11. - 16.12.2020
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na FILIPÍNY do hlavního města Manily, před 2. sv. válkou známého jako Perla orientu. Prohlídka historické "vesnice za zdmi" Intramuros se zbytky zachovalé španělské koloniální architektury. Procházka Čínskou čtvrtí hojně posetou restauracemi, zlatnictvími a čínskou medicínou. Katedrála Quiapo. Ochutnávka asijských specialit na místních trzích.

3. - 4. den

Odlet do Legazpi, hlavního města regionu Bicol, který proslul svou nápaditou pikantní kuchyní a "kráskou" všech vulkánů sopkou Mayon. Sopka vysoká 2 463 m se majestátně tyčí nad městem a rozpíná se až k přístavu. Prohlídka historických a přírodních krás města. Kostel Daraga vystavený františkány z vulkanického kamene, ruiny kostela v Cagsavě zalitého lávou, kde dodnes leží pohřbeny ostatky stovek věřících. Výlet rýžovými poli na jeskyni Hyop-Hoyopan. Fakultativně možnost výletu na čtyřkolkách vzhůru po lávových proudech.

5. - 6. den

Odlet na ostrov Cebu. Přejezd na jih do Oslobu, kde se ubytujeme přímo u moře. Možnost šnorchlování či návštěvy nedalekých vodopádů Tumalog. Druhý den ráno nás čeká šnorchlování se žraloky obrovskými tzv. "butanding" v nedaleké vesničce Tan-Awan. Tito desetimetroví jemní obři, jak se jim přezdívá, jsou největší parybou na světě. Stejně jako velryby se živí filtrováním vody a jistě si je zamilujete pro jejich ladnost a grácii. Plavba místní lodí na mystický ostrov Siquijor.

7. - 8. den

Za dob španělské éry byl Siquijor nazýván Isla del Fuego (Ohnivý ostrov), pravděpodobně podle množství světlušek na jeho pobřeží. Dnes se jedná o klidný a zelený ostrov s venkovskou atmosférou. Pláže s možností šnorchlování, koupání v tyrkysových kaskádách vodopádu Cambugahay. Prohlídka krystalické jeskyně Cantabon. Bývalý klášter Sv. Isidora v koloniální architektuře. Spatříme i přes 400 let starý fíkovník? Možnost navštívit místní animistické léčitele a čaroděje a poodhalit jejich utajovanou modrost. Nočním trajektem do Cebu.

9. den

Brzy ráno příjezd lodí do města Cebu, snídaně. Přelet na světoznámý ostrov Palawan, který byl již několikátým rokem za sebou zvolen v prestižních cestovatelských anketách jako nejkrásnější ostrov světa. Přílet do Puerto Princesa a následný přesun do Sabangu, malé rybářské vesničky ohraničené horami a odříznuté od okolního světa pralesem.

10. den

Dopolední prohlídka nejdelší podzemní řeky světa sv. Pavla (UNESCO), zařazené do Nových sedmi divů přírody. Je přístupná po moři krátkou jízdou po malebném pobřeží. Odpoledne odpočinek na krásných plážích, možnost jízdy na zipline nad zálivem či výlet loďkou mangrovovými porosty.

11. den

Přejezd zeleným srdcem ostrova do pověstného a ve všech pádech skloňovaného El Nida. Dominanta pobřeží i se svou bohatou infrastrukturou soustředěnou do malého městečka, odkud je monumentální výhled na členité stěny vápencových ostrovů. Návštěva barů a místních restaurací s čerstvými mořskými plody.

12. den

Celodenní výlety na Bacuitské ostrůvky, které svou krásou a vápencovými pitoreskními útvary zahambují i slavnou zátoku Ha Long. Při výletech je možno najít vše, co srdci průzkumníka tropů lahodí. Průzračně modrá voda, korály a ryby, strmé vápencové skály vybíhající z moře, aby ukryly početné laguny i jeskyně. Nezapomenutelný zážitek cesty na tradičních filipínských vahadlových loďkách.

13. den

Volný program. Možnost výletu na další z ostrovů či celodenního odpočinku a lenošení na jedné z okolních idylických plážích.

14. - 16. den

Přesun na ostrov Coron, klenot zájmu milovníků podmořského světa a vodních aktivit. Pestrý podmořský život s přírodními úkazy, ale i tím, co z hladiny pohltil Poseidon. Desítky japonských vraků z II. světové války, němých a porostlých korály, obklopených hejny ryb a pestrobarevnými mořskými živočichy. Možnost potápění i pro necertifikované dobrodruhy, šnorchlovací výlety. Výlet na jezero Barakuda, jehož sladkoslaná voda získala věhlas díky své křišťálové čistotě. Průzkum okolních ostrůvků s plážemi připomínajícími idylku z Karibiku.

17. den

Návrat do Manily, dokončení prohlídky města, nákup posledních suvenýrů. Večerní odlet.

18. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Vnitrostátní přelety Manila-Legazpi, Legazpi-Cebu, Cebu-Puerto Princesa a Coron-Manila
 • 15x ubytování v hotelech se snídaní, 1x nocleh na nočním trajektu, 1x oběd
 • Pronajaté minivany na delších trasách, 3-4x linková loď, na kratších trasách místní linková doprava (nadzemka, autobus, jeepney) nebo taxi (auto, tricykl)
 • Lodní výlet za žraloky velrybími v Tan-Awan, po podzemní řece v Sabangu a vstup do jeskyně, 1x lodní výlet po Bacuitských ostrovech v El Nidu s obědem, 1x lodní výlet na Coronu
 • Vstupy do NP
 • Cestovní pojištění
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a muzeí
 • Fakultativní aktivity
 • Strava nad rámec programu
 • Ekologické poplatky
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 000 Kč

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu v místní měně. Uvedené ceny jsou orientační:

 • Jízda na čtyřkolkách po lávových proudech Mount Mayon 30 USD
 • Návštěva léčitele na Siquijor 25 USD
 • Jízda na zipline 20 USD
 • Výlet loďkou do mangrovových porostů 7 USD
 • Dodatečné lodní výlety po Bacuitských ostrovech či Coronu 25-30 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený zájemcům o hlubší pohled do kultury Filipín, ale především i milovníkům exotické přírody a aktivního pohybu pěšky. Poznávací cesta napříč celou zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou. Svébytná kultura, nevšední kulinářské zážitky i neuvěřitelné scenérie. V průběhu cesty navštívíme i místní léčitele. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické značné množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, autobus, džípy, minivany. Podnikneme i několik lodních výletů a využijeme k přesunům mezi ostrovy i trajekty a rychlé lodě. Cena zájezdu zahrnuje i místní přelety Manila-Legazpi, Legazpi-Cebu, Cebu-Puerto Princesa a Coron-Manila.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a obvykle s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 1x oběd. 1x budeme nocovat na nočním trajektu při návratu z ostrova Siquijor do Cebu. Během pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
18.7. - 7.8.2020
+ další 1 termín
21 dní
Zážitkový Vietnam
222 Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

23.10. - 10.11.2020
+ další 1 termín
19 dní
Zážitkové Filipíny
259 Zážitkové Filipíny

Země sedmi tisíc ostrovů s tradicí Velikonoc

29.3. - 15.4.2021
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog