Vietnam - Kambodža

209A

Vietnam - Kambodža

To nejlepší z obou zemí

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Indočíně. Nejen chrámový komplex Angkor Wat.

Oblíbený Památky a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

VIETNAM s vyhlášenou Dračí zátokou Ha Long se stovkami vápencových velikánů. Bývalé město císařů Hue, středověký obchodní přístav Hoi An. Projížďka lodí v deltě Mekongu, síť tunelů Cu Chi. Odpočinek na písečných plážích na jihu země. KAMBODŽA - země nabízející ojedinělou stavbu, jedinečný chrámový komplex Angkor Wat. Poznáme to nejlepší z obou zemí!

Jedná se o poznávací zájezd v komfortním balení určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i gurmánům a milovníkům exotické přírody. Čekají nás nejzajímavější místa jihovýchodní Asie, mnohá z nich zapsaná na seznamu UNESCO. Program určený všem milovníkům tradiční Asie.

Termíny a rezervace

Termín:  26.2. - 12.3.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  69 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.2. - 15.3.2023 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  85 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  30.7. - 13.8.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  69 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  30.7. - 16.8.2023 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  85 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  5.11. - 19.11.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  69 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  5.11. - 22.11.2023 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  85 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 9.1.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  71 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 12.1.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  87 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Václavík

Zapálený cestovatel, který miluje exotickou kuchyni a cestuje za netradičními pokrmy po celém světě. Na cestách se rád seznamuje s místní kulturou, poznává zajímavá místa. Procestoval Blízký východ i severní Afriku, Blízký východ, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. Nejvíce ho v...

Více informací o průvodci

Zuzana

Zuzana Bendová

Za zlomový bod v cestovatelské kariéře považuje Erasmus na Nové Kaledonii. Teplé křeslo ve finanční kanceláři vyměnila za půlroční pobyt s neziskovkou na misi v Jižním Súdánu. Dobrovolnice srdcem i duší, která na cestování miluje poznávání nových lidí, tradic a chutí. Baví ji země s minimem turi...

Více informací o průvodci

Magdalena

Magdalena Radostová

Fotografka, cestovatelka a spisovatelka. Své obrovské zálibě cestování se naplno věnuje již více než 10 let. Divoká příroda, místní etnika, oblasti ještě turisty málo probádané, tam nejraději směřuje své cesty. Právě proto se před několika lety poprvé vydala do Vietnamu, který jí učaroval. Vrací...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Jana Kysilková

Milan Václavík

Zuzana Bendová

Magdalena Radostová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do VIETNAMU.

2. den

Přílet do Hanoje - od roku 1010 hlavní město. Staré město - uličky pojmenované podle tradičních řemesel. Nocleh v Hanoji.

3. den

Prohlídka města. Van Mieu - chrám literatury, univerzita z roku 1070. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednostupňová pagoda Chua Mot Cot. Prohlídka Ho Či Minova domu. Vyhlídková projížďka na rikšách. Představení jedinečného vodního divadla. Nocleh v Hanoji.

4. - 5. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long. 3 000 skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. Návštěva jeskyně Surprise Cave. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Nocleh na lodi. Návrat do Hanoje. Večerní odlet do Hue. Nocleh v Hue.

6. den

Prohlídka císařského města Hue. Císařská citadela a paláce v přilehlých zahradách. Thien Mu - osmiboká pagoda. Plavba po Vonící řece. Úchvatné císařské hrobky. Tržnice se záplavou tropického ovoce a místních produktů. Nocleh v Hue.

7. den

Cesta z Hue do Hoi An se zajímavými zastávkami. Manufaktura na výrobu typických kónických klobouků a vonných tyčinek. Danang- muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z rozkvětu Čamské říše ze 7. - 14. století. Marble Mountains - NguHanh Son - posvátné mramorové věže symbolizující pět prvků. Manufaktura na výrobu kvalitních oděvů z hedvábí, krásné šaty zhotoví za jednu noc! Nocleh v Hoi An.

8. den

Hoi An - středověká architektura, japonský, čínský a francouzský vliv. Japonský dřevěný most ze 17. století. My Son - bývalé náboženské centrum Čampy v 7. - 13. století. Nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Pozůstatky hinduistických chrámů. Možnost projížďky na skořápkových tradičních lodičkách. Nocleh v Hoi An.

9. den

Letecky z Danangu do Saigonu, dnes oficiálně Ho Či Minovo město. Bohatá tržnice Ben Thanh, ideální místo pro nákup dárků před odletem. Katedrála Notre Dame, historická budova hlavní pošty od G. Eiffela. Palác sjednocení. Muzeum válečného dědictví. Nocleh v Saigonu.

10. den

Ranní prohlídka Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Výlet do delty Mekongu, projížďka lodí. Překrásné přírodní scenérie. Nocleh v Saigonu.

11. den

Přesun ze Saigonu na jih k moři do Vung Tau. Noclehy v Ho Tram Beach Resort.

12. - 13. den

Odpočinek  na písečných plážích lemovaný palmami, koupání v Jihočínském moři.

14. den

Rozloučení s Vietnamem. Letecký návrat domů nebo pokračování letecky do KAMBODŽE, do města Siem Reap, výchozího místa pro prohlídku chrámů Angoru. Nocleh v Sieam Reap.

15. - 16. den

Angkor Wat největší kulturní lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9. - 14. století se v jeho okolí zachovalo více než 130 paláců a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než předchůdce. Tajemné zarostlé paláce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prohm pohlcený džunglí, Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Noclehy v Siam Reap.

17. den

Lodní výlet po jezeře Tonlesap. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Stihneme cestou i zastávku na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat? Odpolední odlet ze Siem Reap s přestupem do Evropy.

18. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy 
 • Letecky Hanoj - Hue, Danang - Saigon, Saigon – Siem Reap 
 • Ostatní doprava - pronajatá vozidla 
 • Lodní výlet do zátoky Ha Long s plnou penzí 
 • Výlet ke Cu Chi tunelům
 • Výlet do delty Mekongu 
 • Přeprava po areálu Angkor Wat 
 • Lodní výlet po jezeře Tonlesap 
 • 16x / 13x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní, 1x nocleh na lodi ve dvoulůžkových vybavených kajutách 
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb 

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Kambodži 30 USD na hranicích, e-vízum do Vietnamu 875 Kč 
 • Vstupné do památkových objektů a na kulturní vystoupení 
 • Stravování nad rámec programu 
 • Spropitné 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 900 Kč (20 dní) / 9 900 Kč (17 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například: 

 • Dům Ho Chi Minha v Hanoi a další muzea cca 6 USD
 • My Son cca 7 USD
 • Hoi An cca 6 USD
 • Angkor Wat cca 62 USD
 • Phare Circus cca 18 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se poznávací zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Po celou dobu akce budeme využívat vlastní pronajatá vozidla s místním řidičem. Delší přesuny jsou řešeny letecky: Hanoj - Hue, Danang - Saigon, Saigon – Siem Reap. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a s klimatizací. Během dvoudenního výletu lodí do zátoky Ha Long budeme ubytováni na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou bufetu. Po dobu dvoudenního lodních výletu do zátoky Ha Long a jednodenního výletu do delty řeky Mekong je v ceně zájezdu plná penze (1. den snídaně, oběd, večeře, 2. den snídaně, oběd).

Stravovat se budeme převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Poznámka pro gurmány: cestování je vždy spojované s ochutnávkou exotických pokrmů. Kde jinde než ve Vietnamu je toto pravidlem. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší a nejzdravější na světě.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

30.6. - 19.7.2023
+ další 1 termín
20 dní
Vietnam ze severu na jih
212 Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

21.12. - 7.1.2023
+ další 2 termíny
18 dní
Zážitkový Vietnam
222 Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

18.10. - 5.11.2022
+ další 2 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.